NOD32

Mani bre Kaspersky, NOD32 je daleko bolji.
U Trial verziji neces moci vrsiti UPDATE programskih modula, ali update definicija virusa radi normalno. Update programskih modula inace bude na svakih 2-3 meseca, tako da ti to toliko nije ni bitno za vreme Trial verzije.
Pogledaj VirusBulletin magazin za ocenu NOD32... razbio je sve ostale AV.
 
I na tarabi pise. Ja cu ti ispricati svoje iskustvo sa ta dva virusa.
Godinu dana sam imao kasperskog 5 isao na zarazene stranice, i nikad nisam imao problema sa kompom. Onda se jedan dan nadjem pametan pa stavim nod 32 zato sto puno manje usporava komp. to je ok , ali za tih mesec dana namlatim 35 virusa. Nod se automatski apdejta i bas zbog toga bi trebao raditi ko zmaj, ali daleko je on od zmaja. Vratim kaspera nazad i ocistim komp. od virusa.
Cak mislim da je i Bitdefender bolji od Nod-a.

Sve to stima ali da antivirusni program propusti tolike viruse za mesec dana taj se ne bi smeo istim zvati.
Ali troskovi proizvodnje su skupi roba se mora prodati. I onda mulcu koji pise za casopis das koju kompjutersku komponentu ili malo zelembaca i on ce ti napisati da ti Nod u pauzama moze i popusiti.
 
Hmmm.. Opet pljuvanje po NOD-u... Pa dobro majka mu stara.. Niko nije rekao da Kaspersky ne valja, ali isto tako ne dam za pravo da NOD32 ne valja..

Koja je neka bitna razlika izmedju Kasperskog i NOD-a..

Pa ovako, bar moja iskustva govore...

Kaspersky je cool AV sto se tice otkrivanja i ciscenja virusa vec zarazenog racunara u cemu se NOD ne moze bas expresno da pohvali, ali zato moze expresno da se hvali sprecavanjem upadanja virusa u vas komp.. Ukoliko korisnik na internetu ne koristi IE i OE onda je slucaj zaraze veoma minimalan cak bez ogranicenja u posjeti bilo kojih stranica..

Moje iskustvo od godinu i po dana bez FORMAT C: mislim da dovoljno kaze..

Dakle: NOD32, jaka heuristika i javlja na vrijeme, dobra prednost..
Kaspersky dobar AV program, s tim da je jaci na pronalazenju virusa vec zarazenog racunara.. i mana, mnogo vise opterecuje komp, ali ko voli nek izvoli..

S toga ne treba reci nista lose ni na jedan od ova dva AV programa, uvijek je bilo i bice da je sam korisnik najbolji AV program...

Poz.
 
kasperski je dobar ako je legalan a kolko znam svaka druga varijanta jos od pre 2 godine ne valja. Nod koristi mnogoooooooooooo ljudi, a za prsa ispred svih je sophos jer sprecava upade, shreduje viruse ne usporava mashinu i radi u safe modu. Koristim ga 3 godine i nemam virusa ni trojanaca bar onih koje on prepoznaje....
 
Imam legalan Kaspersky (jedino legalno na komp) vec god dana i radi savrseno.
Skenirao sam komp sa NOD32 i nije nista nasao.
Priljatelj koji je probao NOD32 posle mesec dana je morao da reinstalira komp. a komp je INT.P4 3.0GHZ pa da mu ne opterecuje.........Vratio je KASPERSKY
PITAM: koliko AV opterecuje komp dok si na inernetu!!!!!!!! Veza je preko MODEMA.
J*B*Ga iskljuci ga kad sidjes sa neta i kada radis druge stvari, a ako ti je stalno ukljucen stvarno ti nema pomocijer si dileja.
Mozda (ne mozda nego sigurno) postoje virusi koje NOD prepoznaje a Kasp. ne, a Sophos nije ni cuo za njega, a druge bas obrnuto,a zavisi i od srece dali trenutna definicija AV prepoznaje doticni virus ili ce ga prepoznati za pola sata posle novog updatea.
 
Svaki casopis ima svoje favorite, ja sam citao neke koji kazu da je KAV bolji, ali ja ga ne volim... Postoji mnogo nacina da se odabere AV, bitno je pokriti sve oblasti interesovanja na netu... (tu je KAV prilicno "skeptican").
Nadam se da mi necete zameriti zbog ovog posta...

Usput, kakav je NOD, sve cesce nailazim na sadrzaje o njemu, mislim da se sve vise koristi pa me zanima da li zaista treba preci na njega.
 
Da damo konkretan odgovor..

NOD32 u trial verziji nema nikakvih ogranicenja.. Tacnije u Trial verziji od 30 dana radi sve radnje kao i da je licenciran, tj. kupljen.. Dakle nakon isteka od 30 dana NOD32 ne vrsi automatski update, sve ostalo radi besprekorno..

Ovo je bio direktan i konkretan odgovor..

Poz.
 
kav 5.0 uopste ne opterecuje mashinu koliko se misli ,znaci mashina preko 2ghz(danas min) nema problema sa kavom!!

@GZ (gorazde)

kakav crni format C,sav se sgrozim kad procitam to na forumu,ljudi pa sta vam je !?? otkad imam P4 imao sam prvo w2k i sp4 i nijednom format a zapatio sam i par virusa (koje sam naravno likvidirao) ali ne format c, sad je tu XP i SP2 i nista od formata,znaci za 3 god. bez malo samo jednom format c jer sam stavljao XP i nista vise ,ne razumem zasto format C svakih par meseci,a instalirao/deinstalirao "more" igara i kojekakvih programa ........

poz.
 
Kaspersky 5.0 već ima detektor regularnosti, tj da li si regularan korisnik ili ne...
Dalje, postoji hakovana verzija koja ne štiti...
Ako treba zaštita - plati.


NOD32 jeste kvalitetan ali za nedostatke se žalite onom ko ga vam je preporučio.
Postoji domaći časopis čiji urednik non stop forsira ovaj program.
Izmisli pitanje pa kao odgovara "čitaocu".
I ja bih da sam dobio džabe, medjutim to je klasična zloupotreba...
 
Samo se vi zayebavajte s losim anti virusom pa kad ga popusite u bios, onda cete izdvojiti sumu novca za novu maticnu.
Bas pre neki dan sam napravio test sa tri trojanca stavio sam ih u folder na desktop.
Update-an Nod nije ni jednog nasao, a ne update-an Kaspersky 2006 beta je nasao sva tri, sta dalje pricati.
 
Pa ako meni KAV ne usporava PII na 400 MHz sa 128 RAM i WIN XP, sta bre ima ljudi vama sa 5x boljim mašinama od moje?????
Jedino usporenje je prilikom podizanja sistema.
Koristio sam Norton, NOD32 i Kaspersky i ovaj poslednji je ZAKON.
Obožavam ga dok skiči na stranicama na kojima ima trojanaca :)
 

Back
Top