Prokleti IE!!!

deckyfrombgd

Početnik
Poruka
4
Uradio sam navigacioni meni u Flashu,i moje odusevljenje je splasnulo kada sam video da mi svi browseri,i Opera i FF i Netscape perfektno renderuju stranicu osim,naravno Internet Explorera koji mi izbacuje "bar" na vrhu stranice u kom upozorava na aktivni sadrzaj na stranici i blokira mi i navigacioni meni i sve Java scriptove!Posle klika na taj bar i klika na "allow blocked content",browser izbaci blokirane delove stranice i sve nadalje je OK.
Medjutim,potpuno mi je neozbiljno i amaterski da ostavim stranicu u tom stanju.Proveravao sam ucitavanje nekih drugih sajtova koji imaju flash sadrzaj,i kod njih se to ne desava.Otvarao
sam source code ne bih li provalio kako su oni to "uradili" ali nisam uspeo.Jedino sto mi je palo u
oci je da su im scriptovi eksterni,a ja sam moje integrisao u samu stranicu,mada mislim da nije to grm u kome lezi moj zec.Treba mi savet iskusnijh dizajnera kako oni integrisu svoje flash i JS sadrzaje.
P.S.Internet Eksplorer mi je na default podesavanjima.
Veliki pozdrav svima...
 
Pa zbog velike "sigurnosti" koju pruza Microsoft ubacili su u Internet Explorer neku zastitu koja blokira dosta interaktivnih sadrzaja kao npr. Flash animacije, onmouse over efekte itd.
Bolje instaliraj "obican" Win. XP!
 
Drugari,izgleda da nisam bio dovoljno jasan.Nemam ja problem sa ucitavanjem moje sopstvene stranice,mogu to da promenim u profilu kad god hocu.Ja samo hocu da svi ostali na celom svetu sa default podesenim Internet Explorerom dobiju moju stranicu odjednom,bez dodatnih klikova.Siguran sam da je to moguce,postoji milion i jedan primer za to.Nije problem samo u blokadi flash sadrzaja,uradio bih ja meni i u obicnom HTML-u,ali mene Explorer upozorava cak i na prisutan Javascript!Stvarno mi nije jasno zasto to radi,pa cak i Yahoo! ima u sebi barem jedan Javascript,a ipak cela stranica tece normalno,bez ikakvih upozorenja.Ako opet nisam bio dovoljno jasan,napravite praznu web-stranicu u Dreamweaveru,(deklaracija HTML 4.01 Transitional),i ucitajte samo jedan jedini Javascript u "body"(koji god Vam padne pod ruku),i proverite renderovanje stranice u Windows XP Service Pack2 okruzenju.Dobicete u vrhu ekrana traku sa upozorenjem da "aktivni sadrzaj te stranice moze biti stetan za Vas kompjuter".Kako prevariti IE da NE IZBACUJE to upozorenje!?
P.S. za Loop...:Ne mogu da postavim link jer je stranica tek u izradi i jos nije postavljena na server
 
treba da podesis IE! ja sam imao isti problem pa sam samo podesio IE i sve super radi. nije ti blokiran flash nego ti je namesteno da ne ucitiva aktivne stvari (java script) sa tvog kompjutera. to mozes podesiti tako sto odes na TOOLS pa INTERNET OPTIONS pa onda na ADVANCED i na kraju liste koja ti pishe imash mali naslov SECURITY i tu treba da podesis. trea da ti bude otkaceno "allove active content from CDs to run on my computer" i "allove active content to run in files on my computer". tako namesti i sve ce biti ok
 

Back
Top