Шта Београђани знају о "Београду на води"

ivan_andj

Buduća legenda
Poruka
43.657
"Измене и допуне Генералног урбанистичког плана као и девет других планских докумената који се сада доносе, а све у вези Београда на води, најбоље илуструју то колико је јавност искључена из целог процеса", рекао је Танјугу Марко Аксентијевић из организације и аутор документа: "Грађани у развоју града, држава, искуства и препоруке".

Аксентијевић каже да јавност нема податке о томе шта се прави, која је природа инвестиције, шта су планиране промене, какве ће то последице имати по средину, а већ се, додаје он, мењају системски документи који то уређују.

"И то је просто скандалозно", додао је Аксентијевић.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=06&dd=19&nav_id=864312

- - -

Заиста, шта знамо?
 
Znamo da ce projekat da kosta 3,1 milijardu dolara, to ce Arapi da finansiraju, a nasa vlast to predstavlja kao cist poklon.

Medjutim, spisak potrebnih prethodnih radova ukljucuje:
Nova autobuska stanica (po sadasnjoj proceni) kosta 370 miliona dolara
Zeleznicko-drumski most kod Vince kosta 240 miliona dolara
Sklanjanje sina iz priobalja kosta 60 miliona dolara
To bi (po do sada poznatim stavkama) bilo 670 miliona. A svakako da ka mostu moraju da se urade prilazi, drumski i zeleznicki (citaj: dodatni troskovi). Neko rece 'cela milijarda'.

Znaci 3,1 manje (najvise) milijarda jednako dve milijarde. Ali nije problem da mi dobijemo dve umesto tri, problem je sto mi onu jednu nemamo. Mi cemo morati da se zaduzimo da bi primili poklon. Losa racunica, sto se mene tice.
 
ne znam ama bas nista,niti zelim da znam.
ono sto mene zanima je kada ce da srede saobracajnice,ima li sanse za metro...malocas se `prosula` po beogradskoj ulici,na uglu sa krunskom jedna starija zena,zapela za tramvajske sine koje vire...a pre 2 godine sam se i licno `prosula`,isto zapela za sine u beogradskoj,ali dole blize kralja milana...
...i gde imaju lepi cvarci i kavurma...to je ono sto mene zanima
 
Pazi, kada nadodje ta arapska voda, sve sto je ispod dva metra ce se potopiti.
Zato su naprdnjaci lepili bandere samo iznad dva metra. Lepo pise: sada mozemo vise!

Samo ce njihovi plakati preziveti visok vodostaj Beograda na vodi.

xe4nz8.jpg


Srpska napadna stranka.
 
Rece gradonacelnik malopre (ziv tv prenos) "Belgrade waterfront"... ne znam kako se to prevodi u "Beograd na vodi".

Napredna voda? :think:
Vodeni udar? :think:

ne znam ama bas nista,niti zelim da znam.
ono sto mene zanima je kada ce da srede saobracajnice,ima li sanse za metro...malocas se `prosula` po beogradskoj ulici,na uglu sa krunskom jedna starija zena,zapela za tramvajske sine koje vire...a pre 2 godine sam se i licno `prosula`,isto zapela za sine u beogradskoj,ali dole blize kralja milana...
...i gde imaju lepi cvarci i kavurma...to je ono sto mene zanima
http://forum.krstarica.com/showthre...-KAFANA-10?p=28257467&viewfull=1#post28257467
http://forum.krstarica.com/showthre...-KAFANA-10?p=28257871&viewfull=1#post28257871

za kavurmu ne znam. nisam se nikad usudila da je probam. niti imam nameru
 
Poslednja izmena:
Napredna voda? :think:
Vodeni udar? :think:

Srpski jezik ne moze tako lako da svari slozenice kao engleski (ili nemacki) jezik.

Bukvalni prevod je 'beogradski vod(e)ni front', ali bi moglo da bude i nesto drugacije, na primer 'borba za beogradsku vodu (obalu)'... :think:

Meni nije jasno kako misle da iskoriste 2 miliona kvadrata u Beogradu koji vec ima desetine hiljada kvadrata neiskoriscenog prostora cak i na najboljem potezu Trg - Terazije - Slavija. U tih 2 miliona kvadrata je 1,1 miliona kvadrata stambenog prostora. Neka stanovi budu po 100 kvadrata, to daje 11000 stanova. Toliko ne bude prodato za godinu dana u celom Beogradu (pa ni za 2-3 godine... ako neko ima preciznije podatke neka doda ovamo). Onda imamo oko 600 hiljada metara poslovnog prostora - koji ce svakako da bude visokog kvaliteta, citaj - skup. Bice soping mol (jedno 100 000 kvadrata)... i jos par sitnijih stvari.

Reka Sava se suzava za jedno 50 metara - i to nikoga nije briga. Podseticu da je to medjunarodni plovni put. Ko zna kako ce da izgleda most koji od tornja ide preko Save. Suska se da ce da bude prenizak i da ima preguste stubove - sto znaci da blokira plovni put. Niko ziv se ne zali... samo mi privatna publika malo gundjamo (procitavsi nesto sto lici na zdrav razum).
 
Poslednja izmena:
Граде солитерско бетон насеље у соцреалистичком стилу, што значи без стила, које ће заклонити поглед на град и покварити препознатљиву силуету Београда. Мислим да на том месту, уместо "Београда на води", треба изградити етно парк, који ће са стилом надоградити постојећи историјски простор Савамале.
 
Nevezano samo za ovaj projekat - uredba o ogranicenju visine objekata u blizini vode je ukinuta. Ako se ovako nastavi, za iducih 10 godina cemo da dobijemo priobalje nacickano sa solitercinama, sto ce sasvim efikasno pola panorame da zatvori.
Prvo sto mi pada na pamet:
- 210 metara kula Beograda na vodi (i ko zna koliko visoke ostale zrgade - po 10 spratova mogu da budu sasvim komotno... nece oni da zasene kulu, ali ce svi sadasnji prozori koji imaju pogled na reku da budu 'zazidani' ).
- projekat umesto hotela Jugoslavija, sa dva solitera
- marina Dorcol, koja do sada nije ostvarena jer je (bilo) dozvoljeno 70 hiljada kvadrata a investitor je hteo 170 hiljada (tu je bar jedna kula)
- kod Arene je projektovan kompleks sa dva para kula
- jedna kula rotirajucih spratova, negde na Novom Beogradu (otprilike ka Savi, ali ne tako blizu obale)

To je vec 5 projekata, koji ukupno sadrze 9 kula.
 
Poslednja izmena:
Meni se ne dopada prakticno nista od ovog projekta. Pogledavsi par slika makete...

487176_geozavod-beograd-na-vodi16270614ras-foto-dejan-zivancevic_f.jpg
152536075539da1bb4f06d284316725_640x360.jpg


Mogu da zakljucim da su okolne (sada postojece) zgrade bar upola nize nego u Beogradu na vodi. "Ostale" zgrade projekta uopste ne izgledaju tako nisko prema kuli za koju znamo da je 210 metara. Mi cemo da dobijemo maltene popunjen zid od 60 do 80 metara prema reci.
 
Poslednja izmena:
ja znam da ce neko tako da se nakrade da to nije normalno...
u to sam apsolutno siguran!

Pa dobro ako arapi grade i arapi ulazu novac onda nema tu sta neko nas da se nakrade....jednostavno nasi su tu skoro pa iskljuceni oni imaju obavezi da obezbede sve papire i ostalo za tu gradnju i da puste arape da rade. Drugo bi bilo da mi placamo to e tu bi bilo lopovluka samo tako ko recimo za ovaj most na Adi
 
Pa da ako gledamo proporcije na maketi ostale "zgradice " su sve iznad 10 spratova ako ta kula ima 210 metara mada sve je to ok ali i dalje mislim da od toga nema nista.

Ostale zgrade ne zaklanjaju kulu - ali svojim brojem i visinom zaklanjaju vidik na reku. Zaklanjaju daljoj zaledjini pogled na reku a sa reke i NBG strane cemo da gledamo u zid, umesto na grad.

- - - - - - - - - -

Pa dobro ako arapi grade i arapi ulazu novac onda nema tu sta neko nas da se nakrade....jednostavno nasi su tu skoro pa iskljuceni oni imaju obavezi da obezbede sve papire i ostalo za tu gradnju i da puste arape da rade. Drugo bi bilo da mi placamo to e tu bi bilo lopovluka samo tako ko recimo za ovaj most na Adi

Finansije su, verujem, najmanje sporan deo svega ovoga. Na estetiku se zalim.
 
Nije Beograd na vodi nego je Beograd u dugovima koje je Djilas napravio.

Kada si duzan, stekas pare i kupujes samo neophodno.

Ova vuckova svinjarija sa crnim Arapima je cisto izivljavanje. Sto ne otvori neku fabriku i zaposli ljude? Ne, on ce raseliti splavove i napraviti kockarnice i soping centre.
Za koga? Ko ce u osiromasenoj Srbiji da se kocka? Onih trista SNS-ovaca koje ce zaposliti kod Arapa?
 
Nije Beograd na vodi nego je Beograd u dugovima koje je Djilas napravio.

Kada si duzan, stekas pare i kupujes samo neophodno.

Ova vuckova svinjarija sa crnim Arapima je cisto izivljavanje. Sto ne otvori neku fabriku i zaposli ljude? Ne, on ce raseliti splavove i napraviti kockarnice i soping centre.
Za koga? Ko ce u osiromasenoj Srbiji da se kocka? Onih trista SNS-ovaca koje ce zaposliti kod Arapa?

Bravo za post, ovo je sve realno sto si napisao
 
Да ли би власти Рима, Париза, Лондона, Прага, икада дозволиле да се у сред историјског централног дела града зидају куле од 200 метара, и типске солитерчине од десетак спратова? Рекоше да ће бити и велики парк, по угледу на Централни парк у Њујорку. Колико год да се напрегнем, ипак на тој макети не успевам да уочим парк, а поготову не парк који би личио на Централни парк у Њујорку. Можда мисле на ону узану травнату површину са дрвцима на другој страни реке?
 
Nije Beograd na vodi nego je Beograd u dugovima koje je Djilas napravio.

Kada si duzan, stekas pare i kupujes samo neophodno.

Ova vuckova svinjarija sa crnim Arapima je cisto izivljavanje. Sto ne otvori neku fabriku i zaposli ljude? Ne, on ce raseliti splavove i napraviti kockarnice i soping centre.
Za koga? Ko ce u osiromasenoj Srbiji da se kocka? Onih trista SNS-ovaca koje ce zaposliti kod Arapa?

Djilas je nabavio, kojim god metodom, 200 autobusa za GSP. U toku dana u gradskom prevozu ucestvuje 1300 vozila, 900 vozila GSPa i 400 od privatnika.

E, sad cemo da zaboravimo kada su poslednji put vozila kupovana... a prema uslovima treba da se kupuje mozda i svih 100 godisnje.

Na jednom sajtu, registrovanom u inostransvu, ali koji pise o nama je jos u martu dat opis investitora
http://www.koreni.rs/beograd-na-vodi-najskuplji-marketinski-potez/

Mozemo da se nadamo da ce da bude dobro. Nada umire poslednja... Sto se mene tice, dugo se necemo oporaviti od stete koju ce SNS da napravi.
 

Back
Top