Zakon privlačenja

Taj zakon privlacenja je kao i vecina takvi zakona samo zloupotreba psihologije.

Recimo ako si ozbiljno zainteresovan i skoncentrisan na jednu stvar po prirodi stvari primecujes svuda svaki detalj u vezi sa tim, kad se uz to doda i motivacija i zelja za uspehom daje rezultate. Gledas, pratis, ucis, radis ko konj, kopas i rukama i nogama da postignes uspeh i onda stizu rezultati.

To nema veze sa ovim ispiranjem mozga i to zna svako ko je bar malo ucio psihologiju i filozofiju, medjutim ljudi vole sve sazvakano i servirano pa se cude odakle topla voda u bojleru. Lakse je odgledati neki video ili filmic nego citati komplikovane knjizurine koje su napisali neki pokojnici. Ovako je lepo, prosto, sareno, ne moras mnogo da mislis, a ima cak i carobna lampa :zcepanje:

Da taj "zakon privlacnosti" daje rezultate covek bi mogao samo da kunja i da priziva duhove u pomoc i etooo...privukao je uspeh, pare, zenu, pasulj....
 
...da, da....zakon privlacnosti je prirodan zakon koji funkcionise vrlo neutralno...

:rotf:

- - - - - - - - - -

Postoji mnogo dezinformacija i zabluda i ti ih sada svesno siris...

a ti ko iskusni polaznik mudrac samo malo prokomentarises tek da nas zbunish ;)

- - - - - - - - - -

Taj zakon privlacenja je kao i vecina takvi zakona samo zloupotreba psihologije.

Recimo ako si ozbiljno zainteresovan i skoncentrisan na jednu stvar po prirodi stvari primecujes svuda svaki detalj u vezi sa tim, kad se uz to doda i motivacija i zelja za uspehom daje rezultate. Gledas, pratis, ucis, radis ko konj, kopas i rukama i nogama da postignes uspeh i onda stizu rezultati..

da zato imamo veliku stopu nezaposlenosti :confused:
 
haha baš vala
prvo odgledah neki klip od ove kobile čisto eto,i naravno dobio sam što sam i očekivao,gomilu nebuloza
i onda videh da je vodila grand il tako neš pre par godina :hahaha: a sad prodaje neke ''mudrosti'' i filozofije
užas
 
pa nije neuspeli, mislim da sam je bolje zapamtila, pogledala sam jedan klip... ali tih na ta fazon ima dosta, kad jednog klikneš izaći će ti još 10 njih, sve bolji od boljeg ;)

hm malodušnost nije rešenje neko sad nemam pojmaa.
za te takve treba isto vremena da se posveti
 
Poslednja izmena:
Dosta puta sam slušao o tom nekom zakonu privlačenja na univerzumskom nivou, priča ide ovako:

Kako zračiš, kakve signale daješ i emituješ, takve ćeš i osobe privlačiti, kojima ćeš poslati takve signale, koji će tebi vratiti takve signale (jer si privukao/la osobe kako si zračio/la) i ti ćeš u tome videti potvrdu mišljenja koje imaš, zbog čega ćeš ići dalje u dubiozu.

E, sad, ako neko ima loše okruženje (što u Srbiji nije teško), retko ko može da šalje pozitivne i normalne signale... Ja nekako ne verujem u zakon privlačenja i zračenja, jer možeš da zračiš kao sunce, ako u tvom okruženju jednostavno nema dobrih ljudi, džaba ti sve.

Šta vi mislite o ovoj temi?

Koliko puta mi je to palo na pamet do sada...jedno milion.....
hm...mozda je poenta u jacini istrajavanja pozitivne misli, a po automatizmu i zracenja...
 
Imam jednu rodjaku koja veruje u sve ovo i ide na neke grupne casove kod gurua gde se okupi njih nekoliko i onda kao razgovaraju, ko sekta neka. Mada, ona se oseca fenomenalno jer je ubeđenja da je provalila svrhu života. Lepo je kad covek veruje u nesto.
 

Back
Top