Zakon privlačenja

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.484
Dosta puta sam slušao o tom nekom zakonu privlačenja na univerzumskom nivou, priča ide ovako:

Kako zračiš, kakve signale daješ i emituješ, takve ćeš i osobe privlačiti, kojima ćeš poslati takve signale, koji će tebi vratiti takve signale (jer si privukao/la osobe kako si zračio/la) i ti ćeš u tome videti potvrdu mišljenja koje imaš, zbog čega ćeš ići dalje u dubiozu.

E, sad, ako neko ima loše okruženje (što u Srbiji nije teško), retko ko može da šalje pozitivne i normalne signale... Ja nekako ne verujem u zakon privlačenja i zračenja, jer možeš da zračiš kao sunce, ako u tvom okruženju jednostavno nema dobrih ljudi, džaba ti sve.

Šta vi mislite o ovoj temi?
 
Sad bi te oni pitali "a da li si sigurna da si pozitivna osoba", obrni-okreni, ti bi bila ta koja ovo ili ono... Njima je sve zen momenat, sve kao ti privlačiš, tvoje misli, tvoje ovo, tvoje ono... Ja mislim da sam jako pravedan tip i iskren, a uvek sam oko sebe imao jajare...
 
Više sam za ono da se suprotnosti privlače :per:

Ali ozbiljno sada, ne vjerujem ni u kakva emitovanja, za sebe mislim da sam pozitivna osoba pa sam privlačila razne budale.
Bilo bi super da je tako ali nažalost nije :)

Bolje je držati se one - Similis simili gaudet :)

Kad god sam to pogazila, izneverila sam sebe.Nema ništa dobro u suprotnosti,samo konflikt i nerazumevanje.
 
Nije bitno šta ti misliš o sebi nego to kako te drugi vide .

Nikada te neće svi isto vidjeti. Neki će reći da sam super i pozitivna a drugi da sam luda, pa sad... Uvijek će neko tvoju pozitivnost (ili pesimizam, svejedno) vidjeti drugačije, nekome će goditi a neko će se osjećati ugroženim iz nekih svojih razloga tako da je ipak sve individualno, a mislim da smo mi oni koji bi trebali imati najveću moć o suđenju nas samih.
 
Sad bi te oni pitali "a da li si sigurna da si pozitivna osoba", obrni-okreni, ti bi bila ta koja ovo ili ono... Njima je sve zen momenat, sve kao ti privlačiš, tvoje misli, tvoje ovo, tvoje ono... Ja mislim da sam jako pravedan tip i iskren, a uvek sam oko sebe imao jajare...

Budi i dalje takav naicices jednom na nekoga kao sto si ti ko ce to ceniti
Ko ne ceni to nije te dostojan
Ici istinom je tezi put ali najbolji
 
Dosta puta sam slušao o tom nekom zakonu privlačenja na univerzumskom nivou, priča ide ovako:

Kako zračiš, kakve signale daješ i emituješ, takve ćeš i osobe privlačiti, kojima ćeš poslati takve signale, koji će tebi vratiti takve signale (jer si privukao/la osobe kako si zračio/la) i ti ćeš u tome videti potvrdu mišljenja koje imaš, zbog čega ćeš ići dalje u dubiozu.

E, sad, ako neko ima loše okruženje (što u Srbiji nije teško), retko ko može da šalje pozitivne i normalne signale... Ja nekako ne verujem u zakon privlačenja i zračenja, jer možeš da zračiš kao sunce, ako u tvom okruženju jednostavno nema dobrih ljudi, džaba ti sve.

Šta vi mislite o ovoj temi?
isto sto i ti :)
 
poenta je da zračiš tako da budeš zadovoljan sa sobom
da se zapitaš da li bi ti bio sa takvom osobom kao što si ti?
da li je tebi prijatno u sopstvenom društvu?
...
ako je odgovor pozitivan, na pravom si putu
..
Kad nosiš pozitivnu energiju, privlačiš i one što nose negativnu i one što nose pozitivnu energiju
Svi oni hoće to što ti imaš...ali poenta je da ti nećeš ono što oni imaju...to jest...ti biraš sa kime ćeš da budeš i koju ćeš energiju da prihvatiš u svoj unutrašnji prostor
...
vremenom, ti koji ti ne odgovaraju, prestanu da te dotiču i polako otpadnu od tebe...jednostavno ne poklapate se i niko tu nije kriv...jednostavno tako se stvari dešavaju
...
da bi privukao to što želiš, moraš da se fokusiraš na ono šta želiš, a ne na ono šta ne želiš, jer na ono na šta se fokusiraš, bilo to i negativno, to ćeš i privući...tako kažu bar knjige...a ti isprobaj ;)
 
pa desavalo mi se da mi ide dobro al obavezno se ne zavrsi dobro, ne predjem na novi nivo. ali ima ljudi kojima to funkcionishe

mozes religiji da se okreces (spc?) tamo nema takvih tripova... samo sto i to moze da se nekako izvitoperi... mozda bolje kad sam to covek pronadje a ne neko da mu kaze. al dok ne nadjes duhovnu srecu ebiga mora da se shljaka itd
 
Poslednja izmena:
razmisljam tako na neki nacin stagniram ne znam koliko. bilo je perioda u zivotu kad sam se trudila, ali obavezno pred neku novu fazu se vratim unazad
mora da ce neki shok da me prizemlji
onda sam pokusala da se ne trudim, pa je i to islo dobro, ali sam onda u nekom trenutku zakljucila da bi trebalo da se trudim, pa nisam ni taj netrud dovela do kraja
obicno ne valja da mnogo pises ; ))))


gore sam napisala - mora da se shljaka... ubih se od shljake... : )) tj nikako. neki se u tome pronalaze... neki u necemu drugom i tako, neko nikad ne postavlja sebi pitanja jer mu se sve samo otvara
 
Poslednja izmena:
razmisljam tako na neki nacin stagniram ne znam koliko. bilo je perioda u zivotu kad sam se trudila, ali obavezno pred neku novu fazu se vratim unazad
mora da ce neki shok da me prizemlji
onda sam pokusala da se ne trudim, pa je i to islo dobro, ali sam onda u nekom trenutku zakljucila da bi trebalo da se trudim, pa nisam ni taj netrud dovela do kraja
obicno ne valja da mnogo pises ; ))))

izgleda da je začkoljica u tom netrudu...ne bi trebalo da se trudimo previše...u redu je neke stvari privoditi kraju, imati postavljene ciljeve i realizovati, ali čak i to bi moralo bez frustracije, jer po ovom zakonu privlačenja, ako su ti postupci bili izmrcvareni, negativni (znači suviše si se trudio), piše negde da će ti i rezultat cele akcije biti loš...znači negde posledično negativan..
..
moraš što više da usvojiš taj ležerni stav...netrud...tako kažu...nemam pojma....evo nek se javi neki master za netrud, nek malo bolje objasni :lol.
 
ma jeste a onda ti dodju poplave srbija i tako dalje : )
ma sad sam se malo raspisala mozda previshe, bolje manje nego vise : )

inace kad terate po tom sistemu i dodje taj neki trenutak "novi nivo" samo prodjite kroz vrata tako nekako... sad smo mi ovde nekakve veshtice
nisam nikad prosla kroz vrata, ili mozda nekad jesam kao mladja, ali sad kao matora cini mi se da vise ni nemam neka kul vrata nego samo neka onako bas da ne budem u blatu
e tako malo mi se i kukalo
a druga stvar kod "novog nivoa" jeste ne nasedajte da je lako! jer nije lako. nekad ce da ima lice "vidi kako je lako" ali to je zamka

mislim da bi se ovo uklapalo ; )

i to se zavrshi tako sto se izranjavish ko zuti i zavrsis u crkvi ; )
 
Poslednja izmena:
ma jeste a onda ti dodju poplave srbija i tako dalje : )
ma sad sam se malo raspisala mozda previshe, bolje manje nego vise : )

misliš te kataklizme a ti kao privlačio sve nešto..a ono zuuuu iz vedra neba i cvrc...pa dobro ništa viša sila, tu se već ne može ništa...na kraju krajeve i to moraš preživiti ako ti je zapisano u zvezdama...možeš na lakši, a možeš i na teži način, opet ti biraš kako ćeš :lol:

sadi ja moram da dopunjavam post
..
ti si izgleda na nekom novom stepeniku životnom...ja valjda nisam...nemam pojma, moguće da mi se neće svideti ti neki budući nivoi...ali negde mislim, izgurati moramo...pa makar bile i matore veštice
 
Poslednja izmena:
nisam na novom, stalno sam na nekom starom, ali kao da propadam :I nista nije moje a sve sto je sad moje moze da nestane
izigravam bibliju pisem tako muljavo : )
ma poplave zato sto si taman navikao na nesto i kad ... poplave :confused:
tako nekako
eto : )
el sad ne bude nista strashno od ovoga???
 
nisam na novom, stalno sam na nekom starom, ali kao da propadam :I nista nije moje a sve sto je sad moje moze da nestane
izigravam bibliju pisem tako muljavo : )
ma poplave zato sto si taman navikao na nesto i kad ... poplave :confused:
tako nekako
eto : )
el sad ne bude nista strashno od ovoga???

aaa, u mestu kaskaš...to nije dobro, ta stagnacija..
pa inače nije ništa naše, sve može da nestane i sve će nestati i ovo naše kuckanje i mi sami..
..ali ne vredi lupati glavu oko toga...
..biće šta biti mora..
..neće biti ništa strašno, samo život dok nas ne bude
 
Dosta puta sam slušao o tom nekom zakonu privlačenja na univerzumskom nivou, priča ide ovako:

Kako zračiš, kakve signale daješ i emituješ, takve ćeš i osobe privlačiti, kojima ćeš poslati takve signale, koji će tebi vratiti takve signale (jer si privukao/la osobe kako si zračio/la) i ti ćeš u tome videti potvrdu mišljenja koje imaš, zbog čega ćeš ići dalje u dubiozu.

E, sad, ako neko ima loše okruženje (što u Srbiji nije teško), retko ko može da šalje pozitivne i normalne signale... Ja nekako ne verujem u zakon privlačenja i zračenja, jer možeš da zračiš kao sunce, ako u tvom okruženju jednostavno nema dobrih ljudi, džaba ti sve.

Šta vi mislite o ovoj temi?
Verujem da si naleteo i ti na "Anu" i valjda udruzenje,organizacija(sta li je) "Sfari Duha".Bas sam se razmisljao da postavim i ja neko slicno pitanje ,a i pitanje o ovome,al sam odustao.
Sto se mog misljenja tice,iskreno nisam siguran.Slusao sam tu pomenutu Anu na you tube i ono sto je ispricalala meni deluje potpuno tacno,u stvari i sam sam dolazio do toga,i zahvaljujuci vecini tih stvari koje je ona ispricala i izasao iz svoih problema,cak sam po meni,isao i u malu "krajnjost",a to je u stvari taj zakon privlacenja.Nisam ni znao za taj pojam,takodje ni nista u vezi toga,vec sam jednostavno primetio sam dok sam se borio sa moim problemima,ali sam to nazvao malom fantazijom i jednostavno je odbacio,mada se nalazi tu negde u glavi.Vise mi je onako interesantno.Ja volim o svemu da razmisljam,pa je i to bilo na repertoaru.:DMeni samom su se desavale neke stvari koje ,pa mogu spadati u taj 'zakon privlacenja".Recimo jedan ekstremni primer koji je vise fantazija,a po meni samo jaca slucajnost ,ali stoi tu u memoriji.Recimo puno puta mi se desavalo,a pre neki dan zadnji put da budem bas raspolozen i u tom raspolozenju tako padne mi neka pesma napamet.Obicno ja pesme,muziku vezujem za"skoro odredjeno"osecanje.Pa mi je tada i pala neka pesma.I sam neznam kako,jednostavno mi je pala.Mada dan pre sam,onako,pevusio drugu koja mi se veoma svidela(uzgred ja recimo neku koja mi se bas svidi slusam po 20-30 puta zaredom ili pevusim po dan dva)pa mi je zato malo cudo bilo da mi je ova druga pala napamet.U tim nekim trenucima cujem radio,majka voli da slusa pesme pa ga pusti.I bas u momentu kada mi je pala pesma napamet onako pomislim u sebi dal ce sledeca biti bas ta na radiju?I bila je.To mi se isto i ranije desavalo.U stvari nije nista posebno niti dokazuje sta.Meni je onako zanimljivo.Ali cinjenica je recimo da ima dan kada mi nista ne ide.I to nije retkost.Vec uvek posle odredjenog perioda.Nisam bas to strogo pratio jer zalazi u fantaziju,ali sam primetio da se s vremena na vreme pojavljuje bas takav dan.Kada on dodje ama bas nista ne ide.Sve u stvari ide naopako.Posao koji sam hiljadu puta radio i znam bezmalo zmurecki da radim tada ne ide.I sto se vise trudim sve gore.I obavezno ne ide samo problem samo sa tim jednim poslom,vec se tako ti "maleri'redjaju ceo dan.Ja tad obavezno imam utisak da se neko urotio protiv mene.Verujem da su svi to osetili nekad.Sutra je vec druga prica.Ali suprotno tome ima dana kad mi bas sve ide od ruke.Kao da je neko znao kud cu ici i sve ono lepo poredjao pored puta i po putu,a ja redom idem i "kupim".E tad kontra prvoj pomisli,pomislim da mi sad neko bas pomaze.Mada u zadnje vreme ,ima tome vec ne bas tako malo vremena,pala mi je ta ideja napamet "zakon privlacenja".Mada kada je meni pala ja nisam ni znao za njega.
Ali opet meni to izgleda kao fantazija,pa vise gledam na to kao na neku zabavu,a ne nesto ozbiljno.Al ipak ono stoi tu.Ali takodje je cinjenica da kada je covek raspolozeniji sve mu bolje ide nego kad nije,mada to je i logicno ,ali kad se i neke stvari nezavisno od njega redjaju jedna za drugim,a ba onako kako njemu trebaju to mal vrda od logike.Al ipak mislim da se ne treba sa tim baviti.Treba se truditi razmisljati pozitivno,pa imalo ili nemalo "zakona privlacenja.
 
Poslednja izmena:
Pa to ti nije nista cudno.Cevek kada se smeje normalno da "deluje"privlacnije nego kad je ozbiljan.Smeh je veoma dobra stvar.
A i nekaze se dzabe "smeh je zarazan".To moze malo i drugacije da se shvati,a ne samo bukvalno.Nemora da se onaj smeje cim vidi tebe,ali se sigurno oseca opustenije,sigurnije,i neplasi se toliko kad vidi nasmejanog tebe nego kad si ozbiljan,da nekazem tuzan,besan, itd.
 

Back
Top