Užičko pozorište

nactu

Primećen član
Poruka
956
Kad god odem na Zlatibor ne propuštam priliku da odem u užičko pozorište.Da li je neko od vas bio i šta mislite o ovom pozorištu.
Po mom mišljenju pozorište ima vrlo kvalitetnih glumaca ,a moj omiljeni lik je Toma Trifunović.Pozdrav...
 
Stvarno ne znam,ja sam poslednji put bila u Uzicu u junu i gledala sam -Ko se boji Virdzinije Vulf?-
Idem ponovo 21.09.i sigurno cu otici u pozoriste pa cu tada da proverim repertoar,Pozdrav...
 
nactu:
Stvarno ne znam,ja sam poslednji put bila u Uzicu u junu i gledala sam -Ko se boji Virdzinije Vulf?-
Idem ponovo 21.09.i sigurno cu otici u pozoriste pa cu tada da proverim repertoar,Pozdrav...


I kako ti se cini drama Ko se boji Virdzinije Vulf?
...ja sam je gledala na Bitefu, show case... i...i...
ajde necu zanime sta ti mislis pa cu se ja onda tek raspisati...
 
Kiss_me:
Kad pomenu duodramu, mene je od sveg srca nasmejala monodrama Mime Karadzica "Prva bracna noc" :lol:

kad vec pomenu monodramu..zanr kojem ja inace ne posvecujem veliku paznju...jer mi zapravo ne drzi paznju.
Ali sam posle 15 godina imala priliku da Zijaha Sokolovica, inace bosanskog Zorana Radmilovica, gledam u njegovoj monodrami "Kabarei Kaberei" i smejala se kao dete u vremenu kada sam odlazila na predstave Branka Kockice... Nevrevovatno prazna scena, glumac i peskir oko vrata mikrofon... tri puta promena svetla, samo uvodna muzika i 2.30 h smeha i smeha samima sebi i zivotu...na posletku kad izadjes napolje, potpuno prociscen, shvatis da si upravo doziveo katarzu zahvaljujuci jednom glumcu...i zinova valorizujes zivot ali sada bez smeha.....sjajno...
 
Eh opet ja moram da napravim digresiju na neciji komentar :)
Prosle godine za dane mog studentskog doma (postdiplomac sam, da se ne cudite sto cu ja u domu ;) ) dostovali su sa kabareom "putuj Evropo" (da me ubijes ne mogu se setiti kako se preziva Goran P. koji je autor i "glavni" u tom kabareu :P) i mnogo mi se dopalo. Ok, znam da je vec "izandjalo" ali ja sam ga gledala prvi put i lepo sam se nasmejala :)
Vec i sama primecujem, a i pominjala sam, da je meni komedija jedan od omiljenih zanrova. I jos se pitam sto ce mi ogroman smajli na desktopu :)
 
Uzicko pozoriste.........secam se 1999 godine kada sam sa Sergejom Trifunovicem koga sam sasvim slucajno upoznao u njegovom naselju Senjak u Uzicu, zavrsio u praznoj hali gde sam zamisljao da je sve puno ljudi.Samo sto nikako nisam mogao da se otmem onom mom zaraznom boljkom da se tu zapravo igra predstava a muzicari stoje u pozadini.
 
Kiss_me:
dostovali su sa kabareom "putuj Evropo" (da me ubijes ne mogu se setiti kako se preziva Goran P. koji je autor i "glavni" u tom kabareu :P) i mnogo mi se dopalo. Ok, znam da je vec "izandjalo" ali ja sam ga gledala prvi put i lepo sam se nasmejala :)
)

Zove se Goran Sultanovic. Inace, za one koji ne znaju (sticajem okolnosti dobro poznajem celu ekipu u Kabareu i "pratim" ih od pocetka), Kabare Putuj Evropo je poceo 1999. usred bombardovanja, u Modernoj garazi tj. Muzeju oldtimera. Ideja je bila da se glumci koji dobro sviraju i pevaju okupe oko malo razlicite "predstave" u kojoj ce pricati, recitovati i pevati neke dogodovstine i songove koje su sami komponovali a na stihove poznatih srpskih pesnika. Prvu postavku cinili su Goran Sultanovic, Nebojsa Ljubisic, Srecko zvani Kubura, Gruja i Cira. Kabare je igrao svake veceri i zaista je tokom bombardovanja bio prava oaza u Beogradu. Kasnije, obisli su pola Amerike sa tom "predstavom" koja nikad nije ista, ne samo sto oni cesto improvizuju, nego sto na otprilike svakih pola godine kompletno menjaju repertoar. Nazalost, i ekipa se skoro sasvim izmenila, otisao je Ljubisis (sto je velika steta, jer je bio "protivtas" Goranu), Kubura je napravio "veliku" karijeru posle one idiotske serije "Neki novi klinci"...
U medjuvremenu, posto se seljakao iz Garaze u Teatar Slavija, pa privremeno Teatar T, Kabare se ponovo vratio u Modernu garazu. Iako to vise nije sto je bilo (nazalost), jos uvek je zanimljivo pogledati ovu predstavu. Iako znam skoro napamet ceo repertoar, cesto odem da je ponovo pogledam i slatko se nasmejem i opustim.
 
Snezana67:
Prvu postavku cinili su Goran Sultanovic, Nebojsa Ljubisic, Srecko zvani Kubura, Gruja i Cira. .

da...da odlicni su bili..inace Kubura je nadimak glumcu koji se zove Aleksandar Sreckovic i nemoj Ciru da mi skracujes... :wink: hahhaha...on mi je jako drag..divan covek i veliki profesionalac i zove se Nenad Ciric..Sala naravno samo sm imala potrebu da dopunim i nihova imena da budu puna... cmok!
 
Dont_Break_The_Oath:
Aleksandar Sreckovic,jedini iz tog kabarea koga cenim,mada sve to mi je izgledalo,i uzivo i u nekim snimcima poprilicno bedno.
Pogotovo Goran Sultanovic sa njegovim aluzijama na alkohol kao neku svetinju...tada mi se zgadio.

Slazem se da studijski snimci Kabarea izgledaju bedno, ali meni svaka predstava izgleda bedno i osakaceno na TV-u, a posebno ovako nesto, kabaretskog tipa, gde je za kompletni utisak najbitnija upravo ta atmosfera koja nastaje u njihovoj interakciji sa publikom.

Sto se tice alkohola, cini mi se da je blok pesmica na tu temu direktna aluzija na jednog ovdasnjeg politicara, koji je svojevremeno izjavio da mu je pelinkovac jedini bog kojem se moli. Buduci da ti nisi dugo ziveo ovde (koliko sam shvatila iz ovih postova), mislim da otud nisi ni mogao da ukachis da se radi o doticnom.

P.s. Gde, bre, Kuburu da cenis? Pa on je kao paun u teranju :)
 
Snezana67:
P.s. Gde, bre, Kuburu da cenis? Pa on je kao paun u teranju :)

hahahhaa... :lol: :lol: :lol: ...boze onesvesticu se od smeha :lol: ...na tvoj opis..hahahha...pauna... :D
Jao pa jeste Snezana tacno je to...mislim privatno tacno pa prenosi i na scenu...ali dobar je momak veruj mi i nije los glumac pa ni muzicar mada se to manje istice kod njega, dobro i peva... ali sta ce mucenik kada ne samo javnost vec i reditelji kod njega primecuju izgled....malo je markantnih glumaca poput njega i onda su ga sabloniziovali...nazalost a on ima potencijala...to ga je delimicno ostetilo kao glumca...tipizirane uloge maco mena...Jednom prilikom sam mu rekla da ce prevazici sebe kada bude odigrao, sa onim iznutra, Kaligulu...moze on to veruj mi iako ga je previse "opseo" mod... :lol: pauna :lol:

hahhaha...slatko si me nasmejala
 
:) Znam da je dobar momak, samo ispade malo nezahvalan prema Goranu... napustio ga bez pardona... a njemu bi trebalo da zahvali sto su ga otkrili za onu glupu seriju koja ga je i promovisala... Ne kazem da je los glumac, ima potencijala - to je sigurno, a znamo da svako ima svoje vreme, posebno u toj bransi. Neki bljesnu iz prve, nekima su potrebne godine i godine da bi se izgradili i docekali svojih pet minuta. Od svih umetnika, mislim da upravo glumci ne bi trebalo da podlezu ocenama i procenama sve dok ne zavrse karijeru... ni u jednoj umetnosti kao u scenskoj nisam videla toliko prijatnih (ali i neprijatnih) iznenadjenja po pitanju kvaliteta. Sto davno rece pok. Bata, vazno je samo poziveti dovoljno dugo 8-)
 

Back
Top