Moral

@Antigona

Ne valja ti sto razmisljas o serviranim ti splacinama. Bolje brisi te misli iz glave i fokusiraj se na svoj avatar... i na smislene stvari. :D
Izvinte zbog spama ali ovo vazi i za ostale forumase.

Nije važno šta ćeš napisati ispod nika. Važno je šta zaista razmišljaš. Ono o čemu razmišljam ne želim da brišem iz glave, ostala bi praznina, ništavilo.
Inače, moj avatar je prošao kroz stručnu ekspertizu baš na ovom delu foruma.
A sad, izvini zbog spama, odoh da razmišljam o tvom avataru koji je zaista intrigantan.:ok:
 
Otkud znam da li sam morlan, mislim da nisam zao covek, ali moralan pitanje je.
Slazem po potrebi tipa "e ne mogu sada da svratim, radim nesto" (a u sustini me mrzi da izadjem iz kuce), precutim, trudim se da nikog ne prevarim, ne nanesem neko zlo.
 
to kaze da NISI moralna
kad si moralan NE MOZES da postanes nemoralan, period.

Prvo da rascistimo. Imala sam u vidu uobicajeni (hriscanski moral) jer je postavljac teme verovatno na to mislio.
Ja sam odgajana u duhu tog morala da budem fina i dobra blabla. I to se automatizovalo kod mene. medjutim uvidjam da to nije dobro po moje dupe u vecini situacija.
Da ne duzim, problem je automatika. Da bih uradila nesto 'nemoralno' , moram razmisliti i to svesno uraditi.
Dakle prirodni moral=krscanski nemoral je za mene svesna radnja, a ne automatska.
Svesno nemoralna, nesvesno moralna ili obrnuto ako je u pitanju prirodni moral.
 
Jel pricamo o humanistickom moralu ili moralu neke određene religije? Vrlo bitna stavka.

Principijelno, svi smo mi u zivotu uradili nekada nesto nemoralno, to ne znaci da nas ta radnja stavlja u kategoriju nemoralne osobe. Takodje ne znaci da ce zato sto smo se postideli ili nam je proradila savest, to neutralisati ono sto smo uradili.

Postoje samo moralni i nemoralni postupci, a ne osobe.
 
Poslednja izmena:
Da li ste moralni? Ja sam u zadnje vreme shvatio da nisam, nazalost. Malo mi je zao zbog toga, ali ima i dobrih strana (valjda :rumenko: )


pojam morala je do te mere relativan da ti vise uopste ni ne znas sta bi mogao zaista nazvati moralnim a sta ne. a onda, "moral" (kao i postenje) je do te mere ispropfanisan pojam da mu vise ne razaznajes ni osnovu ni potku ;)
puno vise u svom internom recniku koristim konstataciju da je nesto eticki ispravno ili nesto sto u datom kontekstu nikog ne unesrecuje, nije manipulativnog karaktera.
 
nije to nego ne zelis

lakse je tako i onda se izgovarati kao ne zna se
a moral se zna sta je

svako ko ima imalo savesti zna

zna se i ne zna se..jer sto je jednom coveku moralno drugom nije a obojica mogu biti od iste sorte rod.... za mene je nemoralno napr. potkazivanje i opanjakvanje iza ledja, trazenje bana i igranje igrica sa modovima.... za tebe pretpostavljam da nije.
 
netacno
moral je objektivna kategorija
a vi je relativizujete jer vam tako odgovara
da budete nemoralni
to sto ste karakterisali kao nemoralno mozda ste vi to radili, ne mozda ... cim to navodite onda znate to

- - - - - - - - - -

pa vam je zato sve relativno
 
netacno
moral je objektivna kategorija
a vi je relativizujete jer vam tako odgovara
da budete nemoralni
to sto ste karakterisali kao nemoralno mozda ste vi to radili

- - - - - - - - - -

pa vam je zato sve relativno

ja dadoh sasvim konkretan primer koji svi znamo a vi se ne izjasnjavate po tom pitanju :lol:

uzgred ja se ne dicim da sam nesto posebno moralan i fin ali volim ovakve teme da se pojavim i trznem c zicu da probudim uspavano licemerje koje ponekad kombinovano sa religijskom doktrinom od coveka moze napraviti zver a od zene zverku spram koje je moj nemoral decija kategorija
 
ja i rekoh da je tema primerena religijskom konceptu jer vernik ili vernica koja jedno pise a drugo radi nikako ne moze biti olicenje morala vec sasvim suprotno
 
nagora vrsta ljudi su oni nesotvareni nemocni mali ljudi kukavice koje se kriju iza monitora i klonova i idu za nedostiznim zeleci da ga spuste i unize
ali ne mogu jer sebe spustaju i unizavaju jos dublje dok ih ne proguta ta crrna rupa koju kopaju drugima :cool:
 
Poslednja izmena:
Ma kakav monitor, pricamo o ljudima poput Peconija, MIskovica itd...

pa i ovi iza monitora su ljudi
setaju slobodno gradom selom gde god

i ja govorim o moralu uopste

- - - - - - - - - -

manipulacija je to sto rade
i pokusavaju se predstaviti dobrima
izvrcu istinu i dobro karakterisu kao zlo
ali ih zla dela razotkrivaju kao zle
 
nagora vrsta ljudi su oni nesotvareni nemocni mali ljudi kukavice koje se kriju iza monitora i klonova i idu za nedostiznim zelece da ga spuste i unize
ali ne mogu jer sebe spustaju i unizavaju jos dublje dok ih ne proguta ta crrna rupa koju kopaju drugima :cool:

Potpisujem :aha: Svrha njihovih zivota je da pljulju bolje i pametnije od sebe a u stvari sami sebe zayebu na kraju :lol:
 

Back
Top