Sveti arhijerejski sinod SPCa dodelio Aleksandru Lukašenku Orden Svetog Save

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Mogao bi ti da napises jedno pismo PeVeu, svojerucno, i da ga direkno njemu posaljes, da ti omoguci sto bolji medicinski tretman u Nemackoj. Bilo bi jako lepo da osim zeleznog krsta Merkelka dodeli (zadatak) svom ministru Zdravstva da potpise bilateralne ugovore sa Zdravstvom Srbije, jer ti svoju prostatu tesko da ces izleciti u Odesi. :think:

Ja sam, recimo, svoju ocejnu desnu nogu izlecio u MinKenu,. Jeste da je hirurg morao da sece Calcaneus na dva mesta, i da remodelira kost, ali ja "prohodah" nakon toga. :ok:

Gledaj svoju korist, zaiebi kritizerstvo. :D

_nobody_
 
Naveli su razloge:
Ovo visoko priznanje predsedniku Belorusije, navodi se u saopštenju SPC, uručio je patrijarh srpski Irinej "za delatnu ljubav prema SPC srpskom narodu, naročito pokazanu njegovim istrajnim zalaganjem na očuvanju celovitosti države Srbije, kao i pružanjem neophodne humanitarne pomoći postradalima u Srbiji posle NATO bombardovanja 1999. godine, kao i u spasavanju ugroženih i pružanju neophodne im pomoći tokom ovogodišnjih katastrofalnih poplava".
-----------------------------
Verovatno ima i nesto sto vi ne znate i ne mora da znate.
Patrijarh srpski Irinej uopste nije neki laskavac i nije ovo uradio bez razloga.
 
Pusti ga Nobadi braćela moj napaćeni, samo ti udri po rakiještini! ;)

U poslednje vreme sam dosta smanjio cug. Vidis i sam da sam gotovo nebanovan. :D Bio sam jedno vreme kao Mister Sojic, a on kada se napije, pogubi kontrolu skroz. :whistling:

Iebiga, za mene je razumljivo (sto smanjih flasetinu na malenu casicu), ali da vi u situaciji kakvoj ste se ne opijate, to znaci da ste skroz ludi. Ko na Balkanu nije dosada poludeo, taj nije mentalno citav/zdrav. :smeker:

_nobody_
 
A da li ce ovaj dobiti Karadjordjevu Zvezdu sa Zlatnom Lentom?!:
Lavrov u ponedeljak u Srbiji

BEOGRAD – Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov doputovaće u ponedeljak, 16. juna u dvodnevnu posetu Beogradu gde će sa srpskim zvaničnicima razmotriti sve aspekte bilateralnih odnosa i razgovarati o novi pravcima saradnje.

Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić dočekaće u ponedeljak Lavrova na aerodromu „Nikola Tesla”, najavilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

Ministri Dačić i Lavrov najpre će položiti vence na Groblju oslobodilaca Beograda i kod Spomenika sovjetskim vojnicima na Novom groblju, saopštilo je Ministarstvo.

Ja mislim da je vreme da Lavrov i Dacic posete Kalemegdan... Pod Obavezno! :rotf:


Orden Narodnog Junaka Kale-Megdan :lol:

_nobody_
 
Naveli su razloge:
Ovo visoko priznanje predsedniku Belorusije, navodi se u saopštenju SPC, uručio je patrijarh srpski Irinej "za delatnu ljubav prema SPC srpskom narodu, naročito pokazanu njegovim istrajnim zalaganjem na očuvanju celovitosti države Srbije, kao i pružanjem neophodne humanitarne pomoći postradalima u Srbiji posle NATO bombardovanja 1999. godine, kao i u spasavanju ugroženih i pružanju neophodne im pomoći tokom ovogodišnjih katastrofalnih poplava".
-----------------------------
Verovatno ima i nesto sto vi ne znate i ne mora da znate.
Patrijarh srpski Irinej uopste nije neki laskavac i nije ovo uradio bez razloga.

Naravno da ima razloga zasto, to je i obrazlozeno, i to stoji u linku, ali nema ko da cita:

Patrijarh srpski Irinej poručio je da Srbija nikada neće zaboraviti podršku te zemlje po pitanju Kosova i Metohije.

Ovo visoko priznanje predsedniku Belorusije, navodi se u saopštenju SPC, uručio je patrijarh srpski Irinej "za delatnu ljubav prema SPC srpskom narodu, naročito pokazanu njegovim istrajnim zalaganjem na očuvanju celovitosti države Srbije, kao i pružanjem neophodne humanitarne pomoći postradalima u Srbiji posle NATO bombardovanja 1999. godine, kao i u spasavanju ugroženih i pružanju neophodne im pomoći tokom ovogodišnjih katastrofalnih poplava".

"Mi smo se uvek osećali bliski narodu Belorusije, kao i beloruski narod prema srpskom narodu, kako u prošlosti tako u sadašnjosti. Meni je danas velika radost, jer imamo priliku da u ovome domu dočekamo predsednika Belorusije, čoveka kojeg je narod izabrao za svoga vodju, za svoga državnika, čoveka koji je blizak Crkvi", rekao je patrijarh
.

Patrijarh je rekao i da je Lukašenko "osvedočeni prijatelj srpskog naroda", te da je on imao "hrabrosti i čvrstu savest" da kaže svetu da je bombardovanje Srbije bio čin protiv čoveka i protiv demokratije.

"Tom prilikom ste nam priskočili u pomoć, kao i sada u novim stradanjima od poplava koje su nas zadesile. Medju prvim spasiocima bili su Belorusi, koji su došli da svojom veštinom i opremom pomognu našem narodu postradalom u poplavama", istakao je Irinej.

On je kazao i da Srbija nikada neće moći da zaboravi niti zahvali na stavu Belorusije po pitanju Kosova i Metohije, navodeći da su oni shvatili šta znači Kosovo za Srbiju, "da je ono neodvojivi deo istorije, kulture i teritorije srpskog naroda".

"Zato smo vam neobično blagodarni i zahvalni. Smatramo za blagoslov Božji da Vas danas primimo u ovom centralnom Crkvenom domu...", poručio je patrijarh.
Lukašenko je srpskom patrijarhu zahvalio na najvišem priznanju i poručio da ga ono podstiče da još više radi na "ujedinjenju naših bratskih pravoslavnih naroda".

"Mi pravoslavni ljudi učinićemo sve kako bismo učvrstili našu veru i nosioce naše vere - pravoslavne hrišćane... Treba da budete uvereni - nikada nećemo izneveriti Vas i Vaš narod. Koliko smo u mogućnosti, uvek ćemo stajati rame uz rame sa vama", rekao je Lukašenko.

Tako je, dodao je, bilo u vreme bombardovanja, posle rata, ali tako je bilo i za vreme elementarnih nepogoda.

"Tako će biti i ubuduće", ukazao je.

Predsednik Belorusije poklonio je patrijarhu izrezbarenu ikonu svete braće Kirila i Metodija, i poželeo mu dugo zdravlje i sreću, kao i svim njegovim saradnicima na odgovornom pravoslavnom delu.

A evo za sta se daje Orden Svetog Save I stepena:

Од 1986. године Орден Светог Саве додељује Српска православна црква за заслуге на духовном, образовном и хуманитарном пољу. Орден се додељује и духовним и световним појединцима, колективима и организацијама (уручује се и носи је особа која је на њеном челу).

http://sr.wikipedia.org/sr/Орден_Светог_Саве

Prema tome, svaka podrska za urucenje ovog ordena, kao i za tople reci, dobre zelje i dela beloruskog naroda (koji predstavlja predsednik Lukasenko) prema Srbiji.
 
Mogao bi ti da napises jedno pismo PeVeu, svojerucno, i da ga direkno njemu posaljes, da ti omoguci sto bolji medicinski tretman u Nemackoj. Bilo bi jako lepo da osim zeleznog krsta Merkelka dodeli (zadatak) svom ministru Zdravstva da potpise bilateralne ugovore sa Zdravstvom Srbije, jer ti svoju prostatu tesko da ces izleciti u Odesi. :think:

Ja sam, recimo, svoju ocejnu desnu nogu izlecio u MinKenu,. Jeste da je hirurg morao da sece Calcaneus na dva mesta, i da remodelira kost, ali ja "prohodah" nakon toga. :ok:

Gledaj svoju korist, zaiebi kritizerstvo. :D

_nobody_

Zemljace odlicn ti je avatar. S kim pricas ovim defektnim jezikom? Sta je peve, sta mlatis Bog ti pomogao? :)
 
Zemljace odlicn ti je avatar. S kim pricas ovim defektnim jezikom? Sta je peve, sta mlatis Bog ti pomogao? :)

Он је простак са дипломом и знањем у својој професији. Квазиурбани џибер, који пати од хипертрофије ега и немогућности сагледавања своје маленкости на остатак света, историју, свој народ и свој идентитет. радо прецењује своје квалитете а потцењује све редом, а пре свег своје недостаатке. Презире саговорнике изато се треуди да говори неким својим језиком, јер наивно верује да ће тако избећи да буде егал са саговорником и да ће аговрника ставити испод себа. Ето, укратко.
 
Он је простак са дипломом и знањем у својој професији. Квазиурбани џибер, који пати од хипертрофије ега и немогућности сагледавања своје маленкости на остатак света, историју, свој народ и свој идентитет. радо прецењује своје квалитете а потцењује све редом, а пре свег своје недостаатке. Презире саговорнике изато се треуди да говори неким својим језиком, јер наивно верује да ће тако избећи да буде егал са саговорником и да ће аговрника ставити испод себа. Ето, укратко.
Dileja, vidi se iz aviona, degi par excellence :mrgreen:
 

Back
Top