Snimanje zvuka

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Evo u cemu je problem

U mic ulaz ukljucim gitaru, u speakers izlaz kabl koji vodi do ulaza u pojacalo.
E sad, moze li nekako da se preko linijskog ulaza, ili preko druge zvucne kartice (imam jednu koja skuplja prasinu) da se snima sve to sto izadje sa pojacala?

I kako da sve to podesim?


Teska vajda od toga?
 
cini mi se da to sto radis radis malo cudno. pretpostavljam da ti je to gitarsko pojacalo. onda ti je bolje da gitaru udenes u gitarsko pojacalo i izlaz vratis u linijski ulaz kompujtera. kojim ces programom da snimis taj zvuk, to je vec tvoj izbor. proguglaj pa ces naci. na ovaj nacin ces i efekte koje dodajes gitari na gitarskom pojacalu da usnimis.
ako sve ovo gore nije slucaj, onda, kada vec za gitaru koristis mic input na kompujteru a output iz kompujtera koristis da bi cuo to sta sviras i istovremeno snimio, nije ti potrebno da vracas bilo sta opet u kompujter. jednostavno snimaj mikrofonski ulaz. otvori basic mixer chekiraj mikrofonski ulaz i to je to. (bice usnimljena suva gitara)
posto zelis da koristis dva ulaza, vrlo je verovatno da ce se pojaviti feedback (mikrofonija).
na tim zvucnim integrisanim i neintegrisanim karticama ne mozes da snimas odvojeno po kanalima. tu ti je potrebno nesto profesionalnija oprema.
ako ti ovo nije jasno ili imas nesto drugo na umu javljaj, resenje uvek postoji.
 
ma frka je u tome sto sad imam samo to moje pojacalo, a zvucna mi sluzi kao predpojacalo za mikrofon, jer ako ga ubodem direktno u pojacalo onda se uopste ne cuje (nema volume kontrolu), jer imamsamo cd input, tj ulaz bez efekata, direktno u zvucnik, i gitarski ulaz sa efektima....pa bih da se snimimo kad probamo nesto, a nemam ni dva kompa ni nista sa cim bih mogao da odvojeno snimam...
na mobilni ne racunam jer je zapis extremno los i nista se ne razaznaje, a i suvise je kratko.

ma ko nam kriv kad smo slepci pa nemamo pare za opremu.
nista onda od toga...
 

Back
Top