Od 1. jula platni razredi za budzetlije(SMANJENJE PLATA) i 70.000 otkaza!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
VLADINE MERE: Platni razredi će biti uvedeni 1. jula

milenko-dzeletovic-1401910274-509671.jpg


BEOGRAD - Ćate prve na spisku.
Do 1. jula trebalo bi da bude usvojen Vladin paket od 21 reformskog zakona, a od tog datuma u javnom sektoru biće primenjen sistem platnih razreda, izjavio je predsednik Ekonomskog saveta SNS Milenko Dželetović. Vladin paket reformskih zakona pomoći će oporavku privrede kroz smanjenje suvišnih administrativnih prepreka, poboljšanje poslovnog okruženja i privlačenje više stranih investitora.

- U 153 javna preduzeća koja čekaju na restrukturiranje ima oko 50.000 zaposlenih i sigurno je da će mnogo ljudi ostati bez posla - kazao je Dželetović i dodao da se u javnom sektoru još prebrojavaju zaposleni, tako da se još ne može tačno proceniti koliko ima viška. On je objasnio da će višak zaposlenih u javnom sektoru biti preusmeren u privatni sektor, pri čemu će država pomoći da to bude što bezbolnije.

Dželetović je ukazao da je u interesu države da u njenom vlasništvu ostanu neka od 153 javna preduzeća, jer nisu sva gubitaši, ali se neka od njih moraju učiniti profitabilnim. Dželetović je dodao da Vlada tek treba da napravi plan koja su od javnih preduzeća od vitalnog državnog interesa.

Dželetović je ocenio da će te mere Vlade za izlazak iz krize biti nepopularne i da postoji mogućnost da će izazvati pad popularnosti vladajuće garniture, ali je i naglasio da je za Srbiju u ovom trenutku od presudne važnosti da te mere donesu rast privrede i rast standarda stanovništva.

http://www.kurir-info.rs/vladine-mere-platni-razredi-ce-biti-uvedeni-1-jula-clanak-1405255

Svim budzetlijama po 10 ovakvih i Bog da ih vidi i njih i nas....

koze.jpg


Jer trzistima Rusije i EU nedostaju proizvodi od koza i ovaca, Rusija trazi 7 miliona svinja da kupi od nas - a mi mesto da gajimo stoku gajimo budzetsku stoku ??

Puna podrska SNS-ovim potezima u ovom slucaju.
 
- U 153 javna preduzeća koja čekaju na restrukturiranje ima oko 50.000 zaposlenih i sigurno je da će mnogo ljudi ostati bez posla - kazao je Dželetović i dodao da se u javnom sektoru još prebrojavaju zaposleni, tako da se još ne može tačno proceniti koliko ima viška. On je objasnio da će višak zaposlenih u javnom sektoru biti preusmeren u privatni sektor, pri čemu će država pomoći da to bude što bezbolnije.


Napolje, napolje... . . ., 300 ojra mesecno treba i zaraditi! :ok: :ok: :hvala:

_nobody_
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moj plan za resenje problema budzetlija.

Drzava da dodeli budzetlijama neobradjeno drzavno zemljiste i po 20 koza u vidu otpremnine ili 20 ovaca i 4-5 krava

Drzava da formira zadrugu koja ce pregovarati sa jakim uvoznicima kozijih i ovcijih proizvoda na trzistu Rusije i EU

Bivse budzetlije imaju garantovani otkup i predaju svoje proizvode zadrugama koje ih dalje distribuiraju na trzistu

Sve u svemu - 20 koza/ovaca po glavi budzetlije nema alternativu

Sto reko kolega nobody, ljopate i pijuqe u ruke...
 
Sta je tu problem? Naviklo TO da ne radi, da dolazi svaki dan na pos'o usat kasnije (u 9:00), ali zato da odlazi sat ranije sa posla (u 14:00), pa 5+ kafica, pa puza za dorucak, pa pauza za rucak, pa 5 pish/seren pauza... :whistling:

Mene je samo strah za te kozice i kravice, ako se ovima otpustenima daju u ruke. Te kozice i kravice treba paziti i maziti po ceo bogovetni dan, a TO naviklo, ogrezlo u NEradu. :sad2:

Ja imam brata u Lici koji se od svojih 200 ovaca ne odvaja. Od njih i zivi. Kada se jagnje, on ne spava nocima, bdi i pomaze. Ima 63 godine, kamion pun dzakova cementa sam istovari za 30 minuta. :ok:

Mislis li ti, Tiksi, da ce ovi otkaceni neradnici to moci? Treba imati strahovitu kondiciju za to sve. :whistling:

_nobody_
 
Znaci, opet se vracamo na Radulovicevo resenje. Ako, ako...

Medjutim, glavno pitanje je sta ce biti osnovni kriterijum za otpustanje. Da li ce recimo sutnuti onih 500 zasluznih clanova koji su se u jednom danu zaposlili u RTB, sa sve direktorom koji ih je zaposlio, a usput i psovao tog istog Radulovica zbog predlozenih mera otpustanja?

Mislim da ce da ugase firme u restruktuiranju i tako ukinu ta radna mesta.

Mislim da i dalje nece biti otpustanja po aktivnim preduzecima, kao sto je Bor ili Opstina.
 
Moj plan za resenje problema budzetlija.

Drzava da dodeli budzetlijama neobradjeno drzavno zemljiste i po 20 koza u vidu otpremnine ili 20 ovaca i 4-5 krava

Drzava da formira zadrugu koja ce pregovarati sa jakim uvoznicima kozijih i ovcijih proizvoda na trzistu Rusije i EU

Bivse budzetlije imaju garantovani otkup i predaju svoje proizvode zadrugama koje ih dalje distribuiraju na trzistu

Sve u svemu - 20 koza/ovaca po glavi budzetlije nema alternativu

Sto reko kolega nobody, ljopate i pijuqe u ruke...

.............a jel možemo i mi koji nismo budžetlije da dobijemo po dvaes hektara i 5-6 krava?

...msm mi koji već imamo ove dotrajale motike i pijuke........:think:
 
Ај' се кладимо да је власт толико неспособна да за оно што постави рок 01.07.2014. има да буде тек после 01.01.2015. год.


И то ако се у међувремену не заборави.

kod kladjenja je nezgodacija sto mora da bude nekog protiv koga se kladis.
 
Znaci, opet se vracamo na Radulovicevo resenje. Ako, ako...

Medjutim, glavno pitanje je sta ce biti osnovni kriterijum za otpustanje. Da li ce recimo sutnuti onih 500 zasluznih clanova koji su se u jednom danu zaposlili u RTB, sa sve direktorom koji ih je zaposlio, a usput i psovao tog istog Radulovica zbog predlozenih mera otpustanja?

Критеријум отпуштања ће бити следећи: сви који немају подобне партијске књижице - напоље.
 
Ali pošto su 95% građana simpatizeri SNS, onda će u MASOVNIM OTPUŠTANJIMA koja dolaze, svakako postradati i glasači režima.


Нерешив ребус.
Кaко отпустити толико људи у нaроду у коме подршкa влaсти прелaзи 120%.

Осећaм дa ће Беогрaд почети дa се претвaрa у пустињу...

- - - - - - - - - -

70.000 otkaza - toliko ima onih koji nista ne rade a primaju plate :mrgreen:

У СНС сумњaш?
 
Ali pošto su 95% građana simpatizeri SNS, onda će u MASOVNIM OTPUŠTANJIMA koja dolaze, svakako postradati i glasači režima.

Нема ту масовних отпуштања.

По 10-ак из сваког предузећа и општине, неће се то ни осетити.

А нису сви "чланови" и симпатизери.
 
Другари, имајте само у виду да кад се прича о предузећима "у реструктурирању" то се уопште АЛИ УОПШТЕ не односи на ЕПС, ТЕЛЕКОМ, Општине, пореске управе, министарства, водоводе и канализације, Дирекције, Заводе, Агенције, болнице, домови здравља, школе, Окрузи и све остало што подразумевате под "јавним сектором".

У питању су пропала предузећа која нико никад није хтео да купи а запослени су на грбачу држави. Типа...ГП "Грађевинар" Ниш, или "Нитекс" Ниш. Дакле, текстилна, грађевинска и слична предузећа где је просек година једно 55 и где радници годинама и годианма и не долазе на посао а примају лову.
 
Znaci, opet se vracamo na Radulovicevo resenje. Ako, ako...

Medjutim, glavno pitanje je sta ce biti osnovni kriterijum za otpustanje. Da li ce recimo sutnuti onih 500 zasluznih clanova koji su se u jednom danu zaposlili u RTB, sa sve direktorom koji ih je zaposlio, a usput i psovao tog istog Radulovica zbog predlozenih mera otpustanja?

Mislim da ce otpustiti prvo 70.000 ljudi iz javnih preduzeca koja su u stecaju , gubitasi i nece ih niko.


To ce biti kriterijum.

- - - - - - - - - -

Ај' се кладимо да је власт толико неспособна да за оно што постави рок 01.07.2014. има да буде тек после 01.01.2015. год.


И то ако се у међувремену не заборави.

oni bi najradje to da zaborave.

Ali tera ih visa sila, tj nedostatak novca u budzetu i rate kredita koje pristizu.

Surova realnost.
 
Vidi sve vas ljubomorne.
Ne znam dal shvatate da ce se samo ukinuti 70 000 radnih mesta a vama ce biti isto ili cak gore, jel pada kupovna moc,standard.
E glupi li ste........

To je samo pocetak... Da se malo razredi NErad. Onda ce da otpuste 200,000+ neradnika. U tom procesu mnogi ce shvatiti, kada ostanu na ulici, da vise nema igranke, sviranke u "Poslednjoj Sansi" na Kalisu, blebetanja do lake muzike, i socijalno inteligentnih/rodjenih sa autoritetom... Nego da je poslednja sansa motiqa, ljopata i piquk, ili alternativa: rad u kineskim fabrikama u Srbiji, 10 sati dnevno za 300 ojra mesecno. :amen:

_nobody_
 
VLADINE MERE: Platni razredi će biti uvedeni 1. jula

milenko-dzeletovic-1401910274-509671.jpg


BEOGRAD - Ćate prve na spisku.
Do 1. jula trebalo bi da bude usvojen Vladin paket od 21 reformskog zakona, a od tog datuma u javnom sektoru biće primenjen sistem platnih razreda, izjavio je predsednik Ekonomskog saveta SNS Milenko Dželetović. Vladin paket reformskih zakona pomoći će oporavku privrede kroz smanjenje suvišnih administrativnih prepreka, poboljšanje poslovnog okruženja i privlačenje više stranih investitora.

- U 153 javna preduzeća koja čekaju na restrukturiranje ima oko 50.000 zaposlenih i sigurno je da će mnogo ljudi ostati bez posla - kazao je Dželetović i dodao da se u javnom sektoru još prebrojavaju zaposleni, tako da se još ne može tačno proceniti koliko ima viška. On je objasnio da će višak zaposlenih u javnom sektoru biti preusmeren u privatni sektor, pri čemu će država pomoći da to bude što bezbolnije.

Dželetović je ukazao da je u interesu države da u njenom vlasništvu ostanu neka od 153 javna preduzeća, jer nisu sva gubitaši, ali se neka od njih moraju učiniti profitabilnim. Dželetović je dodao da Vlada tek treba da napravi plan koja su od javnih preduzeća od vitalnog državnog interesa.

Dželetović je ocenio da će te mere Vlade za izlazak iz krize biti nepopularne i da postoji mogućnost da će izazvati pad popularnosti vladajuće garniture, ali je i naglasio da je za Srbiju u ovom trenutku od presudne važnosti da te mere donesu rast privrede i rast standarda stanovništva.

http://www.kurir-info.rs/vladine-mere-platni-razredi-ce-biti-uvedeni-1-jula-clanak-1405255

Svim budzetlijama po 10 ovakvih i Bog da ih vidi i njih i nas....

koze.jpg


Jer trzistima Rusije i EU nedostaju proizvodi od koza i ovaca, Rusija trazi 7 miliona svinja da kupi od nas - a mi mesto da gajimo stoku gajimo budzetsku stoku ??

Puna podrska SNS-ovim potezima u ovom slucaju.

Превиђаш најважније а то је да је у питању смешна бројка од 70 000 ОТКАЗА А НА БУЏЕТУ ИМА ПРЕКО 750 000 НЕРАДНИКА, ПАРАЗИТА И ГОТОВАНА.....
.
 
oni bi najradje to da zaborave.

Ali tera ih visa sila, tj nedostatak novca u budzetu i rate kredita koje pristizu.

Surova realnost.
Gospodin Ego je u pravu, Dželatović (prigodno ime za radikalskog ministra ekonomije btw) se verovatno izlupao sa 1. julom, jer je Udovički rekla najranije u Q4 (četvrtom kvartalu).





Ne znam dal shvatate da ce se samo ukinuti 70 000 radnih mesta a vama ce biti isto ili cak gore, jel pada kupovna moc,standard.
E glupi li ste........
I treba da padne standard, i to preko 100%.

Ljudi su za to glasali 2012.
 
А шта значи оно "рођен с ауторитетом" што стално помиње Нобаду?

Ја то замишљам као, неку бебу, која је опасна, па од рођења постаје "патер фамилијас". Командује свима, иако је још жгепче.

Ал' то ја пуштам филмове, мислим да Нобаду мисли на нешто друго.
 

Back
Top