Hoću u Beč ili Salcburg na studije prava?!
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Hoću u Beč ili Salcburg na studije prava?!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Talking Hoću u Beč ili Salcburg na studije prava?!

Ako neko ima informacije o studijama prava u Beču, polaganju ispita nemačkog jezika, eventualnim diferencijalnim ispitima, nostrifikaciji diplome, troškovima za dva semestra, mogućnost stanovanja u kampusu itc. molim vas pomagajte tek sam počela da učim nemački a išla bih septembra sledeće godine. A da, iz Niša sam a Salcburg je opcija zbog zbog ugovora koji naš fax ima sa njima i navodno lakših uslova za nastavak studija, povrh toga ipak bih radije išla u Beč, hehe HVALA UNAPRED!

Početnik
    Učlanjen
    19.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hoću u Beč ili Salcburg na studije prava?!

i tata bi sine, i jos kada bi babi porasla muda.

Početnik
    Učlanjen
    19.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

becka-raja.at , jeste da je turski sajt ali ce ti pomoci

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

hvala pogledacu, zar je moguce da niko tamo ne studira da mi kaze iz prve ruke

Aphroditi
    Guest

[font=Arial]http://www.univie.ac.at/ - ovo ti je adresa univerziteta u Becu[/font]

http://www.univie.ac.at/studentpoint/pointer/studienrichtungen.html - odsek za prava sa svim informacijama o studijama
    http://www.bmbwk.gv.at/universitaeten/studieren/Aufnahme_von_auslaendisc3502.xml - ovo je informacija sa sajta ministarstva za obrazovanje, nauku i kulturu Austrije, za inostrane studente.
    Ono sto ja mogu da ti kazem iz licnog iskustva (upisala sam fax u Klagenfurtu) je da ti treba diploma iz srednje skole, sa mature, original ili overena kopija, sa prevodom na nemacki, ako si vec studirala, potvrda o studijama, takodje sa prevodom i potvrda o vec polozenim ispitima na maticnom fakultetu, naravno prevedna na nemacki i jos CV na nemackom jeziku.
    E sad trebace ti nesto i za vizu, ali za to nemam pojma, jer sam ja po drugoj osnovi u Austriji.
    I naravno, ono bez cega ne mozes da studiras je nemacki jezik, a za to ti treba potvrda o polozenom ispitu iz nemackog tzv. Mittelstufe Deutsch prüfung. Ne znam da li taj ispit moze da se polaze u Srbiji, ali mozes ga polagati na faxu kad predas dokumenta, ili ev. na prvom semestru slusati paralelno i nemacki i onda ga polagati.
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla.
    Ako te zanima jos nesto reci.
    Pozdrav :-)

Aphroditi
    Guest

http://www.sbg.ac.at/jus/

[font=Verdana]Ovo je uni u Salzburgu. :wink: [/font]

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Hvala ti puno taj sajt sam u medjuvremenu vec pogledala i razmenila par mailova sa studentpointom tako da sam dobila vecinu informacija tehnicke prirode ipak josh uvek me zanima licno iskustvo ljudi koji tamo studiraju...cene, da li je teshko/lako u odnosu na ovaj kod nas da li je teshko prilagoditi se jaziku, s obzirom na to da sam ja pocela da ucim septembra pa sve do juna a tamo idem septembra sledece godine...kako ste se uklopili..informacije vezane za studentski kampus ..da li se ceka ..isl.

Aphroditi
    Guest

Citat Original postavio ketis
    Hvala ti puno taj sajt sam u medjuvremenu vec pogledala i razmenila par mailova sa studentpointom tako da sam dobila vecinu informacija tehnicke prirode ipak josh uvek me zanima licno iskustvo ljudi koji tamo studiraju...cene, da li je teshko/lako u odnosu na ovaj kod nas da li je teshko prilagoditi se jaziku, s obzirom na to da sam ja pocela da ucim septembra pa sve do juna a tamo idem septembra sledece godine...kako ste se uklopili..informacije vezane za studentski kampus ..da li se ceka ..isl.
    Pa te informacije nazalost ne mogu da ti dam, jer ja nisam student u pravom smislu te reci. Znaci nemam studentsku vizu, ne zivim u kampusu. Sto se tice nemackog ja zivim u nemackom govornom podrucju vec skoro 4 godine, i jos uvek nemam polozen taj ispit potreban za studiranje. Nemacki je uzasan, taman kad pomislis da nesto znas i da razumes, ili da umes dobro da govoris, onda skontas koliko si daleko od pravog znanja.
    Same studije za nas iz SCG kostaju po semestru 750€, mislim da je to ista cena za sve univerzitete. A Austrija jeste malo skupa. Ili se bar meni tako cini, posle Nemacke.
    I da znas da ima toliko razlicitih dijalekata, tako da ti taj nemacki koji ti naucis nece biti od velike pomoci kad se susretnes sa ljudima iz Niederösterreich-a ili Salzburga.
    Ali bar profesori na faxu govore Hochdeutsch, ili bi bar trebalo.
    Ne znam da li ti je ovo bilo od neke pomoci. Ali zelim ti sve najbolje. Ako ima jos nesto pitaj.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

malo si mi srusila sneska sa tim nemackim...ja sam milsila to moze za godinu..:-( ..sad bar znam cemu da se nadam..probacu da stupim u kontakt sa nekim ko je u kampusu..hvala jos jednom ..pa ko zna ..mozda se i vidimo..:razz:

Obećava
    Učlanjen
    31.07.2004.
    Pol
    ženski
    Na svetu postoji jedno carstvo.......................................
    Reputaciona moć
    49

Question Re: Hoću u Beč ili Salcburg na studije prava?!

Mene zanima koji nivo znanja treba za taj Mittelschule Deutsch prufung.Ja ucim nemacki godinu dana,trenutno sam na pocetnom 2 a sledece godine upisujem fax. Negde sam cula da u Becu moze da se studira na engleskom,ali da je pored toga neophodan sertifikat o odredjenom nivou znanja nemackog.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

iz ovih informacije koje ja imam moguce je studiranje samo na nemackom...a treba ti VII stepen za polaganje ispita

Slične teme

1. Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 03.02.2009., 19:04
  2. Prava osoba ili prava veza?
    Autor Sally_Solomon u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 06.01.2009., 16:04
  3. Studije u USA
    Autor Avdaga911 u forumu Fakulteti
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.10.2008., 00:37
  4. studije u padovi