Studiram u USA, pa ako nekoga zanima nesto...

Da li moze neko da mi kaze nesto o onom Green Card Lottery? Prijavila sam se preko neta i malopre su me zvali satro iz New Yorka i traze mi da uplatim 50 dolara da mi popune neku prijavu. Jel prevara ili stvarno ima neke nade da ne lazu? Rekla sam im da se jave u ponedeljak, pa ako moze neko da mi kaze da li da ih otkacim ili ne. Hvala!
 
Nije bitno dal sam ja mlad ili nisam ali mislim da mnogo zrelije razmisljam od bilo koga o ovoj temi. Sta je to bilo? Nemate nikakvu repliku, pa kao mlad si, kao fora. Svejedno, ja znam da sam u pravu i da americko skolstvo nikad nece dostici kvalitet srpskog. I da, NECU UKAPIRATI i redsonia, NIJE ISTINA. Ako vec nemate sta da kazete nemojte da idete na te bedne fore.
 
I nemam vise nista da kazem. I sami amerikanci su priznali da se jedino u privatnim srednjim skolama nesto uci, a preko 60 procenata mladih amerikanaca koji izadju iz srednje skole su NEPISMENI!!! Oko 90 procenata ispitanih americkih srednjoskolaca ne zanju gde se nalazi Irak, a isto toliko ne zna ni razliku izmedju Iraka i Irana!!! Zaista su kapacitet :lol: :lol: :lol: Znam da je i jedan americki sociolog sam rekao da americke drzavne skole skoluju ljude kako bi imali samo radnu snagu jer oni sami uvoze pamet iz belog sveta. Tamo, dragi moji, vlada kapitalizam, a u kapitalizmu ti ne treba pamet da bi radio, vec samo da radis kao konj od 9 do 5 za neku moze se reci pristojnu sumu za nas u Srbiji ali za one tamo uslove to je obican minimalac. I zaista vise necu nista da kazem jer ste vi zaludjeni amerikom, posto ste jeli gledali silne americke filmove u kojima je amerika zemlja iz snova, a u stvari je mnooogo daleko od toga. :twisted:
 
Zato sto mi pola rodbine tamo zivi i znam kako im je i kakvo obrazovanje ima moj rodjak koji je uzgred moje godiste. Nas ucenik koji ima prosek oko 3,00 tamo je odlican sa svim, ma djak generacije i to je ziva istina, ali nemas nista da kazes za ove podatke koji su uzgred objavljeni u ziskom blagovesniku, zaista kvalitetnom casopisu (ako neko ne veruje u podatke).
 
Nemozes znati nikako vise od mene. Ja sam dosao u Ameriku kad sam bio na pola 8. razreda, a sada mi je ostalo jos 6 meseci dok ne zavrsim fakultet.

Pored toga, ako je taj tvoj rodjak tvoje godiste, znaci da je 9 ili 10 razred, gde je jos uvek relativno lako. Junior i senior godina su poprilico teze, a da ne govorim kakav je college.

Ovde se bira zanimanje tek kad krenes na college, tako da u takozvanoj srednjoj skoli (9-12 razredi) uopste ne biras zanimanje. 9-12 su mozda laksi ovde neko nasa srednja skola, ali kad krenes na college prica je potpuno drugacija. Nije ni malo jednostavno zavrsiti college u Americi.
 
tamarad:
Da li moze neko da mi kaze nesto o onom Green Card Lottery? Prijavila sam se preko neta i malopre su me zvali satro iz New Yorka i traze mi da uplatim 50 dolara da mi popune neku prijavu. Jel prevara ili stvarno ima neke nade da ne lazu? Rekla sam im da se jave u ponedeljak, pa ako moze neko da mi kaze da li da ih otkacim ili ne. Hvala!

To ti je neka agencija koja uzima pare...
Prijava za Green Card Lottery je besplatna i prijava je preko interneta. Potrazi zvanicni sajt Americkog imigracionog - tamo ces naci link za GCL.
 
@_alexandar:
Vidim da imas svoj stav i nemas nameru da prihvatis tudje misljenje/znanje/iskustvo.
Neko shvata ranije, neko kasnije, a neko nikad ne shvati. Oni koji shvate na vreme imaju prilike da "urade pravu stvar", oni koji nikad ne shvate zive u blazenom neznanju... Problem je kod onih koji kasnije kontaju - kad shvate: bude prekasno da nesto urade po tom pitanju...
A ti si super... nemam reci. Ti i tebi slicni nam prave reputaciju u svetu (nazalost). Vidim da ti nedostaje postovanje i tolerancija za ono sta je drugacije.
Ne kazem da su Amerika, americko skolstvo i nacin zivota za svakoga - to nikako necu da kazem. I uopste nije problem sto ti mislis da je Srpsko skolstvo savrseno i najbolje. Problem je u tome sto uopste nisi otvoren za nesto drugacije.
 
Ja jesam otvoren samo za ono sto je bolje. I ako je tako kao sto ti kazes onda bolje da zivim u "blazenom neznanju" kako ga ti nazivas nego da ucinim "pravu stvar". Po mom, americko skolstvo je samo za infantilce idebile, cast izuzecima koji su izuzetno retki. A svi koji odu u ameriku da bi se skolovali po meni cine veliku gresku, to je jednostavno moj stav. Ono malo fakulteta i srednjih skola kojih ima u Americi i koji su odlicni, oni su mnoooogo skupi, i ne daju stipendije, tako da tamo ako hoces da imas kvalitetno znanje moras da odresis kesu. Kod nas to ne moras vec moras samo da zagrejes stolicu i to dobro da je zagrejes, jer i sam Seneka je rekao: "Bolje je znati i nepotrebno nego nishta", tako da stvarno ne znam ko ovde zivi u neznanju iliti "blazenom neznanju" kako ga ti nazvase. U stvari znam... ali bilo bi suvisno da kazem... vidi se iz poruke :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: i nemam ja sta da shvatam, dovoljno zrelo razmisljam da bih bilo sta shvatio, mislim da bi pre trebalo vi da shvatite ovo sto jakazem, i redsonia, nisam rekao da je srpsko skolstvo savreseno, ali da je bolje od americkog to se ne moze poreci
 
I da, ne znam sta si mislila ono za reputaciju. Ali mislim, da postici uspeh u Srbiji pa se onda predstaviti u svetu, mnogo vise povecava reputaciju moje zemlje nego ono sto radis ti tamo. Lako je praviti se pametan medju debilima. I nemoj mi molim te reci da ti stvaras reputaciju nase zemlje. Kolko ja znam, ti vise nisi srpkinja nego amerikanka srpskog porekla, jel tako? :-)
 
a ti sto si mnogo iso u nase skole.... Ni ti nista ne znas o nasim fakultetima i srednjim skolama jer si i sam rekao da si od 8 razreda u Americi, zar se ne secas? Tako da, ako idemo po tvojoj logici, da svako prica o svojim skolama, nemas nikakva prava da pricas o srpskom skolstvu. Mislim, kad si vec toliko navalio o tome kako ti znas o oba skolstva ko da si iso i u nase i u njihove skole istovremeno
 
zivi bili pa videli, ali pre bih bio neuspesan u srbiji nego uspesan u Americi, kao sto rekoh medju losima mozes mnogo lakse da uspes, nije ni cudo sto ste vi svi tamo. Ako ja pisem gluposti, onda ti pises kretenizme, u koje mislim ni da infantilci ne bi poverovali ali dobro, neka ti bude. Pre bih rekao da nisi dovoljno inteligentan da odgovoris, ali s obzirom gde se nalazis i u cijem okruzenju, shvatam tvoju situaciju, tako da se ne ljutim :-)
 

Back
Top