Dusan Lajovic

Lajović zamalo da se plasira u polufinale Kicbila. Bolji od njega bio je Kolšrajber.

2fc76dfc1d8a0dae4b16faa940bf4124.jpg
 
Lajović: Sad mi se plače...

Srpski teniser Dušan Lajović izrazio je zadovoljstvo što je uspeo da na visokom nivou odigra svih pet setova protiv Argentinca Dijega Švarcmana, pošto je bilo pitanje hoće li uopšte zaigrati u Melburnu.

Posle 239 minuta borbe Lajović je poražen sa 2:6, 6:3, 5:7, 6:4, 11:9.

"Sad mi se plače, ali... Imao sam dosta šansi, bilo je dosta brejkova. On je jedan od igrača koji jako dobro riterniraju...", sumirao je utiske srpski teniser, pa je dodao:

"Pozitivna stvar je što sam odigrao ceo meč. Bilo je pitanje da li ću igrati ovde. Operisao sam bruh i od toga se oporavio relativno brzo. Tokom prošle sezone sam imao problema i sa ramenom... Kada sam se posle operacije probudio i krenuo sa oporavkom, rame me ubijalo. Tek sam dve nedelje pred početak sezone krenuo s tenisom. I to pod pilulama."

Na pitanje šta mu nedostaje da bi dobio jedan ovakav meč, odgovorio je:

"Nekoliko puta sam izgubio... Jednom sam dobio Garsiju Lopesa, jednom mi je Kveri predao... Ne znam šta da kažem. Izgrešio sam neke bezvezne lopte, pogotovo kad sam dobijao kratke. Ovo je bila lutrija. Očigledno da je bitno samopouzdanje protiv takvih igrača. Ali ne treba da potonem sada, već da izvučem pozitivne stvari."

Tri puta je Švarcman u poslednjem setu servirao za meč, pošto je pravio je brejkove. Dva puta Lajković je uspevao da mu uzvrati.

"Mislim da mi je stav bio dobar. Nekoliko puta sam se iznervirao što je normalno. Bodrio sam se koliko sam mogao. Promenio sam malo igru i treba da nastavim da igram napadački. Ali još se kod servisa vidi da to nije maksimum. Već sutra treniram, a najgori je taj sutrašnji dan. Odmah posle meča sam bio pun emocija. Sad sam se stabilizovao. Spemam se za dubl."

Pošto je otkrio da se samo dve nedelje potpuno posvetio pripremama, Lajović je kazao i da ne zna kada će se potpuno oporaviti.

"Konstantno radim terapije. Nisam u mogućnosti da stanem, ali ovo je kratkotrajno rešenje. Ipak, smatram da je najbolja stvar autosugestija. To je prostor za najveći napredak. Da počneš da veruješ. Iza toga mora da stoji i veliki rad", zaključio je.

Prethodne dve godine Lajović je stizao do drugog kola Australijan Opena.
 
Lajović bez rešenja za Monfisa u Buenos Ajresu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u Buenos Ajresu, pošto je od njega u drugom kolu bio bolji francuski igrač Gael Monfis.

GettyImages-905021084.jpg


Monfis, koji je 43. teniser sveta, pobedio je 88. na ATP listi rezultatom 6:4, 6:3, za sat i 23 minuta u njihovom prvom međusobnom meču.

Iako je Lajović prvi došao do brejka za vođstvo od 2:1 u prvom setu, Monfis je odmah uzvratio za izjednačenje. Srpski teniser je još jednom oduzeo servis protivniku za prednost od 4:3, ali je od tada Francuz nanizao tri uzastopna gema, te je iskoristio drugu set loptu.

U drugom setu se vodila izjednačena borba do osmog gema, kada je Gael Monfis uspeo da slomi servise Lajovića, uzme brejk za 5:3, a zatim i da spase dve brejk lopte i posle toga iskoristi drugu meč loptu.

U narednom kolu Monfis će igrati protiv boljeg iz duela Fonjini - Majer.

Titulu na Argentina openu prošle godine je osvojio Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov, dok je ove sezone prvi nosilac Dominik Tim. Turnir u Buenos Ajresu se igra na šljaci, a nagradni fond je 568.190 dolara.
 
Rio: Lajović još nije uzeo set Timu

Austrijanac Dominik Tim odbranu titule na turniru serije 500 u Rio de Žaneiru počeo je pobedom protiv Dušana Lajovića.

GettyImages-857455312.jpg


Prvi nosilac i šesti igrač sveta bio je slavio sa 6:2, 7:5 za sat i 19 minuta zabeleživši četvrti trijumf protiv Srbina u isto toliko mečeva i to bez izgubljenog seta.

Tim će se u 2. kolu sastati sa Pablom Anduharom iz Španije koji je bio bolji od Austrijanca Gelarda Melcera sa 7:5, 6:2.

Lajović je pružio solidan otpor Timu. Jedan od najboljih igrača današnjice već u drugom gemu prvog seta napravio je brejk, a u sledečem gemu Srbin nije iskoristio jedinu priliku u ovom delu meča da mu oduzme servis. Novim brejkom u osmom gemu Austrijanac je poveo sa 1:0 u setovima.

Gotovo identičan scenario viđen je i u drugom setu, s tim što je Lajović posle izgubljenog gema na svoj servis za 0:2 odmah uzvratio i dobro se držao do odlučujućeg 12. gema kada mu je Tim ponovo duzeo servis i obezbedio nastavak takmičenja.

Srbin je imao jedan as udaraa, Austrijanac dva, Lajović je iskoristio jednu od tri brejk lopte, njegov protivnik 4 od 11...
 
Lajović preokrenuo protiv Sebaljosa, sledi Kirjos

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Majamiju, savladavši nakon preokreta Horasija Sebaljosa rezultatom 2:1.

Dusan-Lajovic


Lajović je izgubio prvi set nakon 40 miunta igre sa 6:3, da bi se u drugom igrao taj-brejk.

Srbin je bio ubedljiv i dobio taj deo igre sa 7:2, izborivši odlučujući treći set.

Treći set je počeo tako što su u prvih pet gemova, oba tenisera uspela da naprave isto toliko brejkova. Sebaljos je dva puta uzvraćao ribrejkom, ali treći put nije uspeo.

Lajović je na kraju uzeo set (6:4) i obezbedio plasman u drugo kolo.Tamo ga čeka Australijanac Nik Kirjos, koji je postavljen za 17. nosioca.
 
Lajović u finalu Gvadalupea

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je Čileanca Kristijana Garina, 235. na ATP listi, i plasirao se u finale čelendžera na karipskom ostrvu Gvadalupeu.

GettyImages-857455312.jpg


Lajović je do finala na turniru stigao pobedivši Garina 2:0 (6:2, 6:2), napravivši brejk protiv Južnoamerikanca po dva puta u oba seta.

Protivnik Lajoviću, trenutno 108. na ATP listi, u finalu turnira biće Denis Kudla, teniser iz SAD.

Najbolji Lajovićev plasman na ATP listi u karijeri je 57. mesto, na kojem se nalazio 2014. godine.

Nagradni fond turniera je 85,000 dolara, a prethodne godine turnir se nije igrao, dok je 2016. titulu na tom turniru osvojio Tunišanin Malek Džaziri.
 
Lajović stigao do Đokovića i glavnog žreba Monte Karla

Dušan Lajović je savladao ukrajinca Sergeja Strahovskog u poslednjem meču kvalifikacija za Masters u Monte Karlu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Dušanov rival u prvom kolu prvog Mastersa na šljaci će biti Novak Đoković koji je deveti nosilac.

GettyImages-919415072.jpg


U prvom setu su oba tenisera dobro držala svoj servis sve do devetog gema, kada je pri rezultatu 4:4 Dušan Lajović napravio brejk. Pre toga je srpski teniser brejk prilike imao samo u drugom gemu kada se Sergej Strahovski spasao.

Lajović je u drugom setu protivniku uzeo servis odmah na startu te je vodio 3:0, ali potom i sam ulazi u probleme na servisu pa je Ukrajinac napravio ribrejk. Ipak situacija iz prvog seta se ponovila pa je pri rezultatu 4:4 Lajović opet uzeo servis protivniku i došao do trijumfa.
 
Lajović u 1/4 Madrida! Del Potro pao posle velike borbe

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Madridu pobedom nad Huanom Martinom del Potrom posle preokreta 2:1.

laj.jpg


Srbin je uzbudljiv meč na Centralnom terenu u Madridu rešio za dva sata i 19 minuta igre po setovima 3:6, 6:4, 7:6(6) i zakazao duel sa Južnoafrikancem Kevinom Andersonom, koji je rutinski savladao Filipa Kolšrajbera 6:3, 7:6(7).

Posle dva gotovo identična seta Lajovića i Del Potra, viđena je velika borba u trećem. Argentinac je u taj brejku poveo sa 4:0, ali je usledila furiozna igra srpskog igrača, koji je osvojio pet poena u nizu, preokrenuo na 5:4 i u nastavku došao do trijumfa u prvom meču protiv sjajnog Argentinca. Ujedno, to je prva pobeda Srbina protiv tenisera iz top 10.

Na taj način je Lajović, koji bi posle ovog trijumfa trebalo da napreduje do 65. pozicije na ATP listi, nastavio sa sjajnim partijama u glavnom gradu Španije. On je kroz kvalifikacije stigao do glavnog žreba, u kojem je od starta rušio favorite, zaključno sa Del Potrom, šestim teniserom planete. Na startu turnira je bio bolji od Karena Hačanova 6:3, 6:2, da bi u drugom kolu savladao Rišara Gaskea 7:6, 7:6.

I jedan i drugi teniser su bili sigurni na svojim servis gemovima na startu meča, ne ostavljajući ni promil šanse za brejkove, pa je posle polovine prvog seta rezultat 3:3.

Ipak, već u narednom gemu Lajović gubi servis. Del Potro je pojačao ritam i došao do brejk lopte, u tom poenu Srbin je pokušao da se vrati rizičnom bekhend paralelom, ali je izbacio u aut, pa je Argentinac poveo 4:3. Bez mnogo problema je Del Potro kompletirao brejk, da bi u narednom gemu ponovo uzeo servis Lajoviću i rutinski poveo u setovima.

Poput prvog, i uvodni gemovi drugog seta su prošli u istom ritmu. Prilika za brejkove nije bilo, ali je onda Lajović u sedmom gemu zaigrao dobro, iskoristio drugu brejk loptu i došao do 4:3.

Malo je nedostajalo da Del Potro odmah uzvrati, imao je argentinski teniser dve brejk lopte, ali je Srbin spasao obe i na kraju došao na gem od poravnanja u setovima.

Delpo je rutinski smanjio na 5:4, međutim, u odlučujućem gemu Lajović je sigurnom igrom iskoristio prvu set loptu i poravnao na 1:1.

U sjajnom ritmu je srpski igrač otvorio odlučujući set, odmah na startu je brejknuo Del Potra i došao do prednosti. Međutim, već u sledećem je Argentinac uzvratio brejkom i u nastavku seta se je viđena ujednačena igra. Posle osvojenog gema bez izgubljenog poena, Del Potro je došao do 5:4, pa je Lajović servirao za ostanak u meču. Na rutinski način je Srbin poravnao na 5:5, Delpo je ponovo došao do gema prednosti, ali je Lajović na isti način uzvratio i odveo set u taj brejk.

Nije dobro startovao taj brejk Lajović, brzo je Del Potro došao do 3:0, a posle voleja koji je Srbin poslao u mrežu bilo je velikih 4:0 za Argentinca. Ipak, usledila je furiozna igra Srbina, osvajanje pet poena u nizu za veliki preokret, posle kojeg je kasnije slavio 8:6 i plasirao se u četvrtfinale.
 
Poslednja izmena:
Lajović u dva seta do četvrtfinala Liona

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira iz Serije 250 u Lionu, pošto je pobedio Filipa Horanskog iz Slovačke sa 6:4, 7:5.

Lajovic.jpg


Horanski je trenutno 334. na ATP listi, u prvom kolu iznenadio je Žoaa Sousu, a sada je namučio i Lajovića.

Počelo je odlično za Dušana, napravio je brejk već u prvom gemu, ali je rival uzvratio u šestom gemu za 3:3. Nije popustio Lajović, napravio je novi brejk za 4:3 i do kraja je bez problema priveo set kraju.

U drugom je viđen sličan scenario - Lajović je napravio brejk za 3:2, Horanski uzvratio za 4:4, da bi u devetom gemu 27-godišnji Srbin propustio tri brejk šanse. Ono što nije tada, uradio je u 11. gemu i potom je došao do trijumfa za 93 minuta igre.

Za plasman u polufinale Lajović će se boriti sa boljim iz meča dvojice Amerikanaca, Džeka Soka i Tejlora Frica.
 
Lajović se veselio, zakazao duel sa Zverevim

Potvrdio je da se nalazi u odličnoj formi Dušan Lajović, pa je u prvom kolu Rolan Garosa savladao Čeha Jirija Veselog sa 6:3, 6:1, 6:3.

Lajovic


Veliku borbu nagoveštavao je početak meča. Bez ikakve zadrške igrao je Veseli, koji je u trećem gemu došao do dve brejk lopte. Ipak, Lajović se dobro nosio sa pritiskom. Odlično se kretao srpski teniser, pogađao je i forhendom i bekhendom, a kada ga je servis služio lako je osvajao poene. U osmom gemu je Lajović posle dugog nadmudrivanja napravio brejk, koji mu je ubrzo doneo i set.

Nije se zaustavljao Srbin u nastavku. Sigurnijoj igri Lajovića svakako je doprinela i nešto lošija igra Veselog u nastavku. Sa tri brejka, Dušan je udvostručio prednost u setovima.

Sve od sebe dao je Čeh u trećem setu i držao se do sedmog gema, u kome je propustio i priliku da oduzme servis gem rivalu. Već u sledećem je stigla kazna, pa je Lajović došao do brejka, a onda i pobede.

U drugom kolu Gren slema u Parizu Srbin će igrati protiv Nemca Aleksandra Zvereva, trećeg na svetu. Dvojica tenisera do sada se nisu sastajala.

Prethodne godine Lajović je poražen u prvom kolu, a najbolji rezultat u Bolunjskoj šumi ostvario je 2014. godine, kada je stigao do četvrtog kola.
 
Zverev slomio Lajovića u pet setova, sledi Džumhur

Dušan Lajović poražen je nakon pet odigranih setova protiv Aleksandera Zvereva koji je na kraju slavio sa 2:6, 7:5, 4:6, 6:1,

Dusan-Lajovic


Aleksander Zverev plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobedom nakon pet odigranih setova protiv srpskog tenisera Dušana Lajovića.

Lajović je dva puta vodio u setovima, a Zverev je uspevao da stigne prednost. Međutim, u četvrtom setu je nivo Lajovićeve igre opao, a Zverev je iskoristio sve njegove greške, ali i sam zaigrao nešto bolje pa je poslednja dva seta dobio sa po 6:1.

Zverevu će rival u trećem kolu biti najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur.

Tok meča

Iako je Nemac ušao kao veliki favorit u njihov prvi međusobni okršaj Lajović je krenuo furiozno, odmah napravio brejk, koji je uspešno držao do sedmog gema. Tada je napravio još jedan i poveo velikih 5:2, a u narednom gemu u kom je servirao za meč prvi put se suočio sa brejk loptama, ali je uspeo njih tri da spase i na kraju dođe do vođstva u setovima.

Zverev je nešto sigurnije počeo drugi set. Relativno lako je osvojio prvi servis gem, a u drugom je imao brejk loptu. Duci je to dobrim servisom spasao, a onda je sjajno odigrao naredni gem i došao do novog brejka, trećeg na meču. Međutim, nemački teniser je u šestom gemu napravio konačno prvi brejk na meču i došao do 3:3. Oba tenisera su držala svoj servis, mada je bilo primetno da Zverev sve više steže obruč. Treći teniser sveta na kraju je došao do odlučujućeg brejka u 12. gemu i sa 7:5 dobio drugi set za izjednačenje.

Ovakav gubitak drugog seta nije demoralisao Lajovića, koji je i u ovom setu došao prvi do brejka i poveo 2:1. Kao i u prethodnom setu Zverev se opet vratio, ali ovog puta momentalno i izjednačio na 2:2. Međutim, nije dozvolio da krajnji scenario bude isti, pa je uspeo u sedmom gemu da dođe do novog brejka i povede 4:3. Ovu prednost nije ispuštao, a posebno je spektakularno odigrao poslednji gem u trećem setu, koji je završio sjajnim bekhend smečom i došao do 6:4 i vođstva 2:1.

Ipak, jasno je bilo da drugi nosilac mora da proigra u nekom trenutku i to se dogodilo u četvrtom setu. Pride i Ducijev nivo igre je pao, pa je suviše lako izgubio taj set 6:1.

Zverev je nastavio sa dominantnom igrom i u petom setu, brzo je došao do dva brejka i vođstva od 3:0 pa i 4:0. Lajović je spasao čast u petom gemu koji je uspeo da osvoji. Dodao je Srbin još jedan osvojen gem u ovom setu pre nego što je Zverev na svoj servis završio posao i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.
 
Lajović lako do drugog kola Antalije

Dušan Lajović je savladao Filipa Horanskog iz Slovačke 2:0 u prvom kolu turnira u Antaliji. Rezultat po setovima je bio 6:3, 6:3. U osminu finala je prošao i Blaž Kavčič koji je dobio Markosa Bagdatisa.

Dusan-Lajovic


Srpski teniser je imao problema u prvom servis gemu gde je morao da se suoči sa brejk loptom ali je uspeo da je spasi. Dušan Lajović je odmah potom Slovaku Horanskom uzeo servis i do kraja seta držao tu prednost. Drugi set Lajović je završio takođe 6:3, ali je tada dva puta morao 301. igraču sveta da oduzima servis. Prvi put pri rezultatu 1:1, kada je Horanski spasao mnogo brejk lopti, a drugi put kada je Horanski servirao za ostanak u meču.

Gruzijac Nikoloz Basilašvili je rival Lajoviću u osmini finala ovog turnira koji se igra na travnatoj podlozi.

Blaž Kavčič je savladao Markosa Bagdatisa takođe u dva seta. U prvom nije bilo brejkova pa je morao da se igra taj brejk dok je u drugom Slovenac Kipraninu oduzeo prvi servis gem te je brzo bilo 3:0 za Blaža.

NAredni rival Slovencu je Gael Monfis.
 
Umag: Pelja stao na put Lajoviću

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na turniru u Umagu u četvrtfinalu, porazom od Argentinca Gvida Pelje u dva seta.

Dusan-Lajovic


Pelja, trenutno 72. teniser sveta, protiv Lajovića je slavio sa 7:6 (7:3), 7:5, posle jednog sata i 41 minuta igre.

U borbi za finale argentinskog tenisera čeka susret sa Holanđaninom Robinom Haseom, koji je bio bolji od Andreja Rubljova iz Rusije sa 6:3, 7:6 (8:6).

Lajović i Pelja su odigrali veoma zanimljiv meč u kojem je Argentinac bolje koristio svoje šanse.

Posle relativno sigurnih servis gemova, Pelja je imao četiri brejk lopte u petom gemu, ali je Lajović uspeo da se odbrani. Isto se desilo dva gema kasnije, kada je Argentinac imao jednu šansu da oduzme servis svom rivalu. Od tog trenutka samo jedan poen nije osvojio teniser koji je servirao, i to Pelja u devetom gemu, pa je odluka o prvom setu pala u taj-brejku, u kojem je Argentinac odmah preuzeo kontrolu i nije je ispuštao.

Sličan početak kao u prvom setu viđen je i u drugom, da bi Pelja u šestom gemu stigao do prvog brejka na meču. Kada je tri gema kasnije servirao za meč i imao tri prilike da dođe do pobede, Lajović je uzvratio udarac, a potom stigao do izjednačenja. Ipak, tako je samo malo produžio meč, pošto mu je Pelja u naredna dva gema prepustio samo jedan poen.

Turnir u Umagu igra se za nagradni fond od 501.345 evra.
 
ATP Hamburg: Lajović ispustio Verdaska

Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na ATP turniru serije 500 u Hamburgu, pošto je u tri seta poražen od Španca Fernanda Verdaska 6:3, 4:6, 7:6.

Lajovic.jpg


Kao što to obično biva kada su mečevi Verdaska u pitanju bilo je mnogo oscilacija. Prvi set 33. igrač sveta lako je rešio u svoju korist. Lajović se držao do 3:3, ali naredna tri gema dobio je Verdasko, pri tom je napravio dva brejka. Odlično je počeo Verdasko i drugi set, poveo 2:0, ali onda je stao. To je iskoristio 63. igrač na ATP listi, momentalno vratio brejk, a onda iskoristio još jednu šansu i oduzeo servis Špancu u sedmom gemu za 4:3. Iako je imao probleme da završi set, pošto je propustio čak četiri set lopte i spasao jednu brejk loptu, Srbin je ipak uspeo da iskoristi petu šansu i da dođe do poravnanja.

Na krilima dobijenog drugog seta Lajović je već na startu trećeg, odlučujućeg, napravio brejk i poveo 2:0. U četvrtom gemu spasao je tri brejk šanse i delovalo je da ima potpunu kontrolu meča. Međutim, u osmom gemu Verdasko se vraća rezultatski, uspeva da oduzme servis i izjednači na 4:4. Do kraja seta više nijedan igrač nije imao šansu za brejk, pa se igrao taj brejk. Bilo je mnogo mini brejkova, a Lajović je imao idealnu priliku da kod vođstva 5:4 ima dva servisa i samim tim završi meč. Međutim, izgubio je oba servisa i pružio priliku Špancu da on odservira za meč, što je na kraju i uspeo.

Verdasko se u narednom kolu sastaje sa Brazilcem Tijagom Monteirom.
 
ATP Kicbil: Lajović rutinski do drugog kola

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je u prvom meču ATP turnira serije 250 u austrijskom Kicbilu Španca Giljerma Garsiju-Lopesa u dva seta 6:4, 6:2.

Duci.jpg


Lajović je od početka imao kontrolu meča. Već u trećem gemu napravio je brejk, a potom i još jedan za 5:2. Nije uspeo odmah da završi set, pošto je u sledećem gemu izgubio servis, ali je uspešan bio na popravnom u 10. gemu i dobio prvi set 6:4.

U drugom je Lajović odmah uzeo novi brejk i poveo 2:0. Kao i u prvom i u ovom je napravio dupli brejk i poveo 5:1, ali ovog puta nije dozvolio protivniku da mu uzvrati i ubedljivo je dobio drugi set, a meč rešio za svega 70 minuta.

Srbinu je ovo druga pobeda protiv 71. na svetu, a 66. igrač na ATP listi u drugom kolu čeka boljeg iz duela Rodionov - Novak.
 
Lajović preslišao Novaka u Kicbilu

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u austrijskom Kicbilu, pošto je u dva seta savlada Austrijanca Denisa Novaka 6:2, 6:4.

Dusan-Lajovic


Osmi nosilac i 66. igrač sveta nije imao mnogo problema sa 70 mesta lošije plasiranim Austrijancem, koji je bio jedno od najprijatnijih iznaneđenje na Vimbldonu. Već na startu poveo je 3:0, a potom je napravio još jedan brejk na kraju seta za 6:2.

U drugom setu Novak je bio mnogo bolji, imao je dve brejk lopte, ali je Lajović obe spasao. Srpski teniser je prve brejk lopte u ovom setu imao u 10. gemu i to čak tri. Na kraju je uspeo da iskoristi poslednju, koja je bila i meč lopta, tako da je dobio set 6:4 i obezbedio plasman među osam najboljih.

Rival u četvrtfinalu biće mu pobednik duela Tim - Kližan.
 

Back
Top