prijava sajta na Goooogle i Yahoo?

ma fora je samo da ima na drugim sajtovi sto vise linkova ka tvom sajtu i onda ce spideri da ti indexiraju sajt.
I naravno da das neko originalno ime.
evo naprimer moj sajt, nema sanse da omanes, samo ukucas zodumil i direktno te vodi na moj sat nema sanse da neki drugi bude pre njega.

a nije mi ni palo na pamet da se mucim oko prijavljivanja.
 
loop:
ma fora je samo da ima na drugim sajtovi sto vise linkova ka tvom sajtu i onda ce spideri da ti indexiraju sajt.
I naravno da das neko originalno ime.
evo naprimer moj sajt, nema sanse da omanes, samo ukucas zodumil i direktno te vodi na moj sat nema sanse da neki drugi bude pre njega.

a nije mi ni palo na pamet da se mucim oko prijavljivanja.

E sad, ima tu i jedna kvaka.
Odnosi se na one koji imaju server hosting sa odredjenim limitom protoka, ako su tako uplatili (na primer 3GB mesecno) Ako se sajt cesto kontaktira radi indeksiraju i posecuju od strane spidera, protok ce dosta brzo rasti. Na primer slovenacki POGODAK.COM, ima jako lose uradjene algoritme, pa gnjavi sajt do iznemoglosti, povecavajuci protok podosta...

Naravno, ovo gore vazi ako ima neko placanje prema protoku
 
Pa dobro, ja imam 2Gb protoka za mesec dana i cak mogu i da hostujem i linkuje smajlije za forume, ali to je zato sto sto ja imam 70-80 posetilaca dnevno, a da ih imam vishe bilo bi cipavo.

A za pogodak.com ne znam, znam da pogodak.co.yu brzo tadi mada trpa brdo nekih cookija.
 
Ustvari, mislio sam na pogodak.co.yu...
Naravno, zavisi od broja posetilaca :) Ja za sada jos nisam sve pustio u opticaj, ali kad dodje stani-pani, ne bih voleo da mi neki pretrazivac cacka svakodnevno i dize protok...
Doduse, kad budem imao mnogo vise pogodaka, imacu razloga da platim veci protok :)
Ostavio bih ja server na dosadasnjoj linij 256, ali mi je presporo za posetioce, pa sam presao na server-hosting...
 
loop:
da 256 jeste presporo za posetioce, definitivno ti je trebao neki jaci host.

Samo ne razumem koliko to pretrazivac moze da ti digne dnevno protoka, mozda par Kb dnevno ne vise.

Da 256 je slabasko, zato sam uzeo server, lepo instalisao kod provajdera kupio protok, IP adresu, pa radim sta hocu. Ustvari glavni mi je problem bio sto korstim programe koji "grade" HTML strane nakon sto se na primer istrkeljise neka baza podataka. E te programe ne mogu instalisati ni ako platim Web-host, jer se plase da im se krahom programa ne syebe i server. A radim uglavnom web-sajtove sa bazama podataka i to ne SQL, pa mi trebaju posebni prorgami koje pisem. Ovako, na mom racunaru, radim sta hocu, oni ce mi samo restartovati masinu ako dodje do kraha, mada nisam imao ni jedan krah godinama. No, ipak dobro dodje potpuna sloboda. Sam napravim IIS 6.0 setup, FTp server, kreiram neogranicen broj web sajtova i teram.

Sto se tice pretrazivaca, nemam neka negativna iskustva licno, ali su mi pricali ljudi koji su imali. recimo, ako hostujes desetak web sajtova, svaki od njih recimo mo 10-15 strana, neki pretrazivaci trkeljisu sve sto nadju od HTML-a i tako poneki i vise puta dnevno. Tako da je moguce verovatno da ti podigne upload, mada ni meni nije jasno koliko. A jos ako imas vise strana i vise web sajtova, valjda i uzme nesto od uploada...
 
loop:
Pa dobro, ja imam 2Gb protoka za mesec dana i cak mogu i da hostujem i linkuje smajlije za forume, ali to je zato sto sto ja imam 70-80 posetilaca dnevno...

Ma daj loop, shta loopash!? :) Bio sam na tvom sajtu i ne vidim sta tamo ima da bi dolazilo 70-80 ljudi dnevno i da bi napravili 2 GB protoka mesecno. Jeste lepa ona uvodna strana ali je beskorisna i to se ne stavlja za naslovnu stranu. Bas sam se nasao u cudu jer si pomenuo one cifre, mislim da je to broj pregleda strana a ne broj posetilaca, od toga je verovatno tvojih 50%, a o 2 GB protoka nema ni govora. Ako se prosecno skine oko 0.3 MB (toliko sam ja skinuo), 80 x 0.3 x 30 = 720 MB mesecno, to u najboljem slucaju. Ajde nemoj da preterujesh...
 
alexbgd71:
Ma daj loop, shta loopash!? :) Bio sam na tvom sajtu i ne vidim sta tamo ima da bi dolazilo 70-80 ljudi dnevno i da bi napravili 2 GB protoka mesecno. Jeste lepa ona uvodna strana ali je beskorisna i to se ne stavlja za naslovnu stranu. Bas sam se nasao u cudu jer si pomenuo one cifre, mislim da je to broj pregleda strana a ne broj posetilaca, od toga je verovatno tvojih 50%, a o 2 GB protoka nema ni govora. Ako se prosecno skine oko 0.3 MB (toliko sam ja skinuo), 80 x 0.3 x 30 = 720 MB mesecno, to u najboljem slucaju. Ajde nemoj da preterujesh...

He,he sad zaista nije vise tako stanje ali ja sam to bio napisao kad stvarno jeste bilo tako, ali onda sam bio reklamirao sajt na svakom cosku pa sam nekim danima imao i preko 100 unikatnih poseta za dan.
A 2Gb protoka, nikad nisam rekao da sam toliko ostvario nego da mi je toliko dozvoljeno, mada da si bio na odeljku dizajn video bi da tamo ista da se skine sto bi povecalo protok.
Ipak bandwith nije nikad presao 1Gb.
Prvo skapiraj sta sam u stvari rekao pa onda me citiraj.
pozz
 
loop:
He,he sad zaista nije vise tako stanje ali ja sam to bio napisao kad stvarno jeste bilo tako...

A 2Gb protoka, nikad nisam rekao da sam toliko ostvario nego da mi je toliko dozvoljeno

Prvo skapiraj sta sam u stvari rekao pa onda me citiraj.
pozz

OK loop, mozda sam malo pozurio sa kritikama jer si nahvalio sajt a ja nisam nasao nesto novo i zanimljivo (osim ono o vodi), ali naravno da ima kome je zanimljivo.

A za 2 GB si napisao "ja imam 2 GB protoka za mesec dana...", znaci, samo se nisi dobro izrazio, OK!
 

Back
Top