Ko je bio bolji: Turci ili tiletovi samoupravljači???

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.990
Neki stariji se sećaju da su preci Bošnjaka nastali tako što su turci davali velike povlastice onima koji su prešli na njihovu veru.
Mnogi se sećaju da su i tiletovi pioniri slično dejstvovali: Na većinu funkcija/privilegija si mogao sesti samo ako si bio član mafije-partije, tj. odrekao se svoje vere.
Kladim se da im se ni metode kažnjavanja nisu mnogo razlikovale.....

Znači, uz tileta u Kuću Cveća možemo smestiti i onoga mrtvog sultana sa Kosovskog polja, kome bi tile priznao status naroda da nije bilo turaka, trebaju im se zahvaliti....
 
ziplip-1.gif
 
etotako:
pa... sudeći po vremenskom trajanju režima... izgleda su Turci imali bolju podršku od strane jevrejskih investitora i globalnih zaverenika... znači da su bili bolji :P

Turci su bili bolji! Srbima su dojadili tek nakon 400 godina i uzeli su oružje u ruke, a tiletovi su, valjda zahvaljujući bratstvu sa ovakvim Hrvatima, dojadili nakon samo 40 godina i RAZLAZ.......
 
najbolja je samostalnost...ali nismo ni mi srbi bili bas naivni u tom kreiranju komunisticke jugoslavije..znate onu pricu o najvecem ucescu srba u partizanima..
mada,nije ni sfrj bila takva katastrofa,da smo se reorganizovali na vreme,napustili komunisticku dogmu,..da je pobedio ante markovic,danas bi tu bile prilicno lepo sredjene zemlje,verovatno i u eu..
pa ni ta konfederacija ne bi bila losa..
 
Petar_FPN:
najbolja je samostalnost...ali nismo ni mi srbi bili bas naivni u tom kreiranju komunisticke jugoslavije..znate onu pricu o najvecem ucescu srba u partizanima..
mada,nije ni sfrj bila takva katastrofa,da smo se reorganizovali na vreme,napustili komunisticku dogmu,..da je pobedio ante markovic,danas bi tu bile prilicno lepo sredjene zemlje,verovatno i u eu..
pa ni ta konfederacija ne bi bila losa..

Znam i priču o najvećoj ulogi Hrvata u partizanima....
Šta se tiče SFRJ, sama činjenica da se dogodilo sve što se dogodilo je dokaz:
- da nije valjala. tj. bila trula od temelja
- da se manje-više sve to moralo dogoditi

Reorganizovali na vreme: Onda je trebalo JNA još nakon Ustava 1974-e reorganizovati u repibličke vojske, za početak. A meni su prigovarali kada sam 1982-e zastupao nešto u tom smislu....
 
fosilvaso:
Turci su bili bolji! Srbima su dojadili tek nakon 400 godina i uzeli su oružje u ruke, a tiletovi su, valjda zahvaljujući bratstvu sa ovakvim Hrvatima, dojadili nakon samo 40 godina i RAZLAZ.......


Колико се сећам Васо, СРБИ СУ ХЕГЕМОНИЧАРИ... И СВИ СУ СЕ ОТЦЕПЉИВАЛИ УЗ КРВАВИ ГРАЂАНСКИ РАТ - ЗАТО ШТО ИМ СМЕТАЈУ СРБИ.

Води рачуна о ИСТИНИ када помињеш период од последњих 15 година. Дакле,
републике бивше СФРЈ ЖЕЛЕЛЕ СУ СУШТИНСКО ОДВАЈАЊЕ И РАЗЛАЗ СА СРБИЈОМ.

... и те републике ВИШЕ НЕМАЈУ ШТА ДА ТРАЖЕ ОВДЕ У СРБИЈИ - ДОБИЛИ СУ ШТА СУ ТРАЖИЛИ - ТРЕБА ДА ЖИВИМО ЈЕДНИ ПОРЕД ДРУГИХ али никада више никаква заједница !!!
 
eremita:
Колико се сећам Васо, СРБИ СУ ХЕГЕМОНИЧАРИ... И СВИ СУ СЕ ОТЦЕПЉИВАЛИ УЗ КРВАВИ ГРАЂАНСКИ РАТ - ЗАТО ШТО ИМ СМЕТАЈУ СРБИ.

Води рачуна о ИСТИНИ када помињеш период од последњих 15 година. Дакле,
републике бивше СФРЈ ЖЕЛЕЛЕ СУ СУШТИНСКО ОДВАЈАЊЕ И РАЗЛАЗ СА СРБИЈОМ.

... и те републике ВИШЕ НЕМАЈУ ШТА ДА ТРАЖЕ ОВДЕ У СРБИЈИ - ДОБИЛИ СУ ШТА СУ ТРАЖИЛИ - ТРЕБА ДА ЖИВИМО ЈЕДНИ ПОРЕД ДРУГИХ али никада више никаква заједница !!!

Znači, turci sporo kopčali i zaključili to nakon 400 godina i pobegli glavom bez obzira

Jasno da su Hrvati hiljadu godina sanjali svoju državu i takva juga nije mogla opstati. Zato su Srbi išli pisati Memorandum SANU. Hoću reći, da Srbi nisu pokrenuli stvar, još bi bilo juge-pljuge, Hrvati to nisu u stanju sami odraditi..Btw: to je bilo lukavo: svi su hteli razlaz, a Srbi ispali agresori, zločinci i genocidni...

Neke imaju prava: Hrvati trebaju doći po svog najvećeg Hrvata, Pavelić pokopan negde u svetu, JeBoTito u SCG, koja tuga i žalost za napaćeni narod
 
fosilvaso:
Znam i priču o najvećoj ulogi Hrvata u partizanima....
Šta se tiče SFRJ, sama činjenica da se dogodilo sve što se dogodilo je dokaz:
- da nije valjala. tj. bila trula od temelja
- da se manje-više sve to moralo dogoditi

Reorganizovali na vreme: Onda je trebalo JNA još nakon Ustava 1974-e reorganizovati u repibličke vojske, za početak. A meni su prigovarali kada sam 1982-e zastupao nešto u tom smislu....

Ja znam pricu i o tome kako je u Jasenovcu ubijeno samo 7000 ljudi, i to najvecim delom hrvatskih komunista... Cinjenice su vec drugo, i one govore da su partizanski odredi do 1943-e bili sacinjeni sa 90ak% Srba.
Ustav iz 1974 je bila jedna od gorih nedaca koja je snasla Srbe. Apriorni cilj SFRJ bila je tzv borba protiv 'velikosrpske hegemonije i famozne 'zedji' za unitarizmom', i duhovno nas je osakatila daleko gore nego period turskog ropstva.
Istorijska dijalektika je vrlo zakucasta stvar, pa ako zelite pricati o SFRJ morate postaviti obavezno pitanje opravdanosti stvaranja Kraljevine SHS, jer je ova potonja izrasla na njenim temeljima.
Za vreme Turaka ti nisu dirali u obicaje, u nacionalni identitet, u religiju, nisu te terali da klices besmislene parole i ucis marksizam, nisu te terali da se smeskas onom ko te do juce klao u Jasenovcu i bacao u jame.. Imao si da placas svoju desetinu knezu i sedis mirno u svojoj planini, ostris sablju uz gusle za neku bunu.. Ako si ziveo u gradu pa te je neko maltretirao, mogao si prosto da se poturcis i resis bede, sto je najcesce i bilo.. Komunisti su nas odvojili od Boga a ekomonski izgradili, a Turci su nam opet ostavili islam na Balkanu, cevape, sarme, sutliju, i ljubav ka pecenim jagnjitjima.. Ko je bio gori.. tjah, ko to moze znati..
 
pa nisu valjda svi hrvati klali u jasenovcu..a to koliko turci nisu dirali u obicaje,govori i to koliko smo stagnirali zbog osmanilija,bez ikakvog humanizma,renesanse,prosvetiteljstva(izuzev dositeja....).pa krenulo nam je tek kad smo se oslobodili,pod nasim kraljem,narocito za vreme parlamentarne,gradjanske demokratije kralja petra..dakle turci su okupatori,a jugoslavija je ipak jedna neuspesna,ali humana ideja juznoslovenskih naoda,sto je predstavljalo vladajuce raspolozenje tada..
btw. turci nisu slabo kopcali,pa pobegli,vec smo se oslobodili..u nacionalnom romatickom pokretu..nisu oni tek tako eto isetali odavde..
 
Petar_FPN:
pa nisu valjda svi hrvati klali u jasenovcu..a to koliko turci nisu dirali u obicaje,govori i to koliko smo stagnirali zbog osmanilija,bez ikakvog humanizma,renesanse,prosvetiteljstva(izuzev dositeja....).pa krenulo nam je tek kad smo se oslobodili,pod nasim kraljem,narocito za vreme parlamentarne,gradjanske demokratije kralja petra..dakle turci su okupatori,a jugoslavija je ipak jedna neuspesna,ali humana ideja juznoslovenskih naoda,sto je predstavljalo vladajuce raspolozenje tada..
btw. turci nisu slabo kopcali,pa pobegli,vec smo se oslobodili..u nacionalnom romatickom pokretu..nisu oni tek tako eto isetali odavde..

Nije li zanimljivo: Poljska, Čehoslovačka i Mađarska su bile 'okupirane' a mi smo sami sebe držali pod čizmom! E, oni su već članice EU, a Balkan još nije i ne zna se ka'će..
 

Back
Top