Sta imate protiv spanskih serija???

LunaLavgud

Obećava
Poruka
59
OK,u redu je to sto ih ne volite,nisam ni ja ljubitelj...Ali zasto vas toliko zaokuplja i potresa sto ih drugi gledaju???Kada vidim da je na bilo kom programu tipicna spanska sapunica,promenim kanal i ne obracam paznju.Posto verovatno vecina vas isto to uradi(ili cak ne uradi,iako govori da uoste ne gleda spanske serije),zasto toooliko kritikujete one koji ipak to vole da gledaju?Neka sami odluce sta im prija da vide a sta ne,ako zele da se truju ljubavnim problemima predobrih lepotica za kojima svi navodni glumci otkidaju,neka ih....
 
LunaLavgud:
OK,u redu je to sto ih ne volite,nisam ni ja ljubitelj...Ali zasto vas toliko zaokuplja i potresa sto ih drugi gledaju???Kada vidim da je na bilo kom programu tipicna spanska sapunica,promenim kanal i ne obracam paznju.Posto verovatno vecina vas isto to uradi(ili cak ne uradi,iako govori da uoste ne gleda spanske serije),zasto toooliko kritikujete one koji ipak to vole da gledaju?Neka sami odluce sta im prija da vide a sta ne,ako zele da se truju ljubavnim problemima predobrih lepotica za kojima svi navodni glumci otkidaju,neka ih....


ja ne podnosim te serije,ali neka ljudi gledaju sta hoce...moja naj ortakinja,tacnije dve ih prate,pa sta,nikom nista...ali ja ne podnosim latino americke serije,ali rado bih odgledala spansku neku,jer su bolje
 
Mislim da gresis iz prostog razloga sto se zna da B-92 sebi ne bi dozvolio da u programsku semu uvrsti neku budalastinu tipa -Ljovisne-ili neceg sl.
Na B-92 ide telenovela ,ali ruska (tj.isla je do skoro)koja je u svakom pogledu kvalitetnija i bolja od slicnih na pinku ili kosavi....
Mislim da ljude u principu treba pustiti da gledaju sta zele,ali one budalastine tipa nase-Jelene-stvarno ne znam ko moze sebi da dozvoli,a jos vise da gubi vreme na takve gluposti...Pozdrav svima....
 
Mogu da navedem milion razloga zašto su loše. Ono o čemu sam skoro razmišlala je to da su one (iako sada gledam samo jednu), ipak malo promenile moj pogled na neke stvari koje želim i tražim. Promenile u onom nerealno/mnogo dobrom/lošem smislu. Ne sviđa mi se to, i ako malo bolje razmislim, ja ne želim takvu priču.
Jesnostavno - one bi trebalo da imitiraju život - kakav čovek nikada neće imati - a želi.
One pokazuju zlu sudbinu bogatih i to kako oni stalno pate. Znate da su te serije predviđene pre svega za nižu, siromašnu klasu koja u njima traži utehu. Lepo, čovek sebi da oduška, nakon što je ceo dan rmbačio za jadnog bogatog gazdu. Nije ni čudo što su postigli toliki usmeh u našoj napaćenoj zemlji. Eeeh...
Pokazuju da dobar i siromašan, posle svih mogućih strašnih mučenja, uvek bude srećan, nađe ljubav svog života, čak se i obogati, a to nije baš tako u životu koji vodimo.

Dakle zaključak je da na tako nešto nikada nećemo naići, bar ne u samo jednom životu (morali bi mnogo života da preživimo da bi smo sastavili jednu prosečnu, latino američku seriju!).
________________________________________________________
a...
moja mama kaže da u životu, ipak treba da sačuvamo neke iluzije...
 
LPhoklica:
Mogu da navedem milion razloga zašto su loše. Ono o čemu sam skoro razmišlala je to da su one (iako sada gledam samo jednu), ipak malo promenile moj pogled na neke stvari koje želim i tražim. Promenile u onom nerealno/mnogo dobrom/lošem smislu. Ne sviđa mi se to, i ako malo bolje razmislim, ja ne želim takvu priču.
Jesnostavno - one bi trebalo da imitiraju život - kakav čovek nikada neće imati - a želi.
One pokazuju zlu sudbinu bogatih i to kako oni stalno pate. Znate da su te serije predviđene pre svega za nižu, siromašnu klasu koja u njima traži utehu. Lepo, čovek sebi da oduška, nakon što je ceo dan rmbačio za jadnog bogatog gazdu. Nije ni čudo što su postigli toliki usmeh u našoj napaćenoj zemlji. Eeeh...
Pokazuju da dobar i siromašan, posle svih mogućih strašnih mučenja, uvek bude srećan, nađe ljubav svog života, čak se i obogati, a to nije baš tako u životu koji vodimo.

Dakle zaključak je da na tako nešto nikada nećemo naići, bar ne u samo jednom životu (morali bi mnogo života da preživimo da bi smo sastavili jednu prosečnu, latino američku seriju!).
________________________________________________________
a...
moja mama kaže da u životu, ipak treba da sačuvamo neke iluzije...


e hoklice,hoklice,mnogo si ti pametna...bas sam uzivala citajuci ovo..;)
 
Televizija formira javno mnjenje u velikoj meri, vecoj nego sto mi mislimo vaspitava nas i decu. U ovom vremenu u kome mi zivimo, ionako su se izgubile prave vrednosti. Ekspanzija spanskih serija i svog ostalog kicha dovodi do jos vece degeneracije naseg drustva i samim tim nas sve vodi u propast. Ovo nije dramatizovano,vec je susta realnost. Niko ovom problemu ne pristupa ozbiljno koliko bi trebalo. Zar niste primetili da su ljudi sve gluplji i povrsniji?
 
LunaLavgud:
OK,u redu je to sto ih ne volite,nisam ni ja ljubitelj...Ali zasto vas toliko zaokuplja i potresa sto ih drugi gledaju???Kada vidim da je na bilo kom programu tipicna spanska sapunica,promenim kanal i ne obracam paznju.Posto verovatno vecina vas isto to uradi(ili cak ne uradi,iako govori da uoste ne gleda spanske serije),zasto toooliko kritikujete one koji ipak to vole da gledaju?Neka sami odluce sta im prija da vide a sta ne,ako zele da se truju ljubavnim problemima predobrih lepotica za kojima svi navodni glumci otkidaju,neka ih....

E vidis, sasvim te podrzavam. Ti ne volis da gledas, ja volim ... svako ima svoj ukus. Ali problem je sto je forum (kao i drustvo inace) krcat ljudima koji nemaju pametnija posla nego da guraju nos u tudje zivote i da glume neke velike intelektualce, a u zivotu tesko da su procitali nesto vise od 2-3 broja Sveta i Skandala ...
 
Moje mishljenje " Imaju loshu poruku; zivot nije bajka; takva prica, koja je radnja serije, relativno nemoguca a trebala bi da bude necija zivotne prica;... Lepo je mashtati o takvom zivotu ali da majke zanemaruju svoje duznosti u porodici zbog 4 i vishe sati dnevno venecuelskih i spanskih serija je apsurdno , kao i uticaj na najmladju zensku populaciju.
n.p.r. moja mladja sestra ne zna da uradi jednu jednacinu ali zato zna ko kome kakvu spletku pravi kao i kakvu sminku koristi bilo koja glumica. takodje sticem utisak da je takve serije uce
da u zivotu sve ceka ne tacni i da ce jednog dana sve ispasti u happyend fazonu, bez muke i truda. Voleo bih kada bi bar mogli da ogranice starosnu granicu za pracenje ovih serija, kao i da ih smanje u broju prikazivanja dnevno....'

Kao shto rekoh, to je moje mishljenje.
 
mrzelo me da citam sve postove...
ali, video sam da se negde spominje Jelena!
meni stvarno nije jasno kako neko sebi moze da dopusti da snimi takvo g.
nash mentalitet jednostavno nije takav da pravimo to, vec samo da gledamo :)
mislim, pored toliko potencijala za dobre serije (otpisani, slozna braca, kamiondzije, crni gruja)
mi ovakva g. pravimo i emitujemo
BLJAK...
a tek Ruzna Beti,,,, joj!
 
Evo 15 zanimljivih činjenica o španskim serijama.... a vi pronađite nešto loše u njima (:

1. Glavni glumac ima zlu majku i bogat je
2. Glavna glumica je uvek siromašna i lepa
3. Kašalj je znak sigurne smrtonosne bolesti
4. U celoj seriji postoji 1 doktor, 1 advokat i 1 pop (ukoliko nije ubijen i zamenjen) i oni obavljaju sve dužnosti iz svog resora (kao i one koje nemaju veze sa njima).
5. Svaka španska serija ima intro koji prekida glavnu scenu
6. Svi su zaljubljeni u glavnu i glavnog (pa i oni sami...)
7. U seriji postoji bar jedna izgubljena majka (koja ponekad i ne zna da ima još jedno dete ukoliko su u pitanju blizanci...ili joj jednostavno, niko nije rekao)
8. Postoji i gatara koja uvek sve pogađa (siromašni kod nje dolaze na savetovanje)
9. Majka uvek krije da je to njeno dete
10. Otac nema neku specijalnu ulogu, pa zato najčešće i ne postoji
11. Ako se žena onesvesti verovatno je trudna
12. Glavna (i često jedina) podela glumaca je na pozitivne i negativne
13. Ukoliko se negativni likovi do kraja serije ne pokaju - ne gine im zatvor ili još češće smrt
14. Požrtvovani likovi su po pravilu najdosadniji - oni svojim velikim zalaganjem doprinose da serija ima 150 - 300 epizoda (i više...)
15. Serija se uvek ZAVRŠAVA SREĆNIM KRAJEM (a to je najčešće veliko venčanje glavnih likova i mirenje neizmirenih)

Ha! (:
 
LPhoklica:
Evo 15 zanimljivih činjenica o španskim serijama.... a vi pronađite nešto loše u njima (:

1. Glavni glumac ima zlu majku i bogat je
2. Glavna glumica je uvek siromašna i lepa
3. Kašalj je znak sigurne smrtonosne bolesti
4. U celoj seriji postoji 1 doktor, 1 advokat i 1 pop (ukoliko nije ubijen i zamenjen) i oni obavljaju sve dužnosti iz svog resora (kao i one koje nemaju veze sa njima).
5. Svaka španska serija ima intro koji prekida glavnu scenu
6. Svi su zaljubljeni u glavnu i glavnog (pa i oni sami...)
7. U seriji postoji bar jedna izgubljena majka (koja ponekad i ne zna da ima još jedno dete ukoliko su u pitanju blizanci...ili joj jednostavno, niko nije rekao)
8. Postoji i gatara koja uvek sve pogađa (siromašni kod nje dolaze na savetovanje)
9. Majka uvek krije da je to njeno dete
10. Otac nema neku specijalnu ulogu, pa zato najčešće i ne postoji
11. Ako se žena onesvesti verovatno je trudna
12. Glavna (i često jedina) podela glumaca je na pozitivne i negativne
13. Ukoliko se negativni likovi do kraja serije ne pokaju - ne gine im zatvor ili još češće smrt
14. Požrtvovani likovi su po pravilu najdosadniji - oni svojim velikim zalaganjem doprinose da serija ima 150 - 300 epizoda (i više...)
15. Serija se uvek ZAVRŠAVA SREĆNIM KRAJEM (a to je najčešće veliko venčanje glavnih likova i mirenje neizmirenih)

Ha! (:


lose u svemu tome je to sto je sve tacno sto si rekla :)
 
Ma je nemam nista protiv,jer kako hoklica rece,mogu da se nadam i dalje da cu nahvatati mnogo dobrog tipa,punog para,koji ce me voleti do kraja zivota:)...Ostatak serije imam sa celetom ne pricam,maceha me mrzi,a divno sam dete,tako mi kazu:D.....Samo jos da prodajem cvece,da bi se skolovala i eto:D
Ma nek svako bira sta ce da gleda,valjda bi trebalo da postoji sloboda izbora?Ali ona prava,da kada izaberes ne osudjuje i pljuje te pola foruma zbog izbora...nego kaze-tvoje pravo!:D
 
Dok saltujem program da nadjem nesto pametno (najcesce se zakucam za Discovery ili Animal Planet), zaprepastim se na koliko spanskih, lplumbijskih i slicnih serija natrcavam. Zanimljivo mi je sto u svakoj bogovetnoj sceni u gro planu neko roni suze da sve prsti na sve strane.
Kako je samo tezak zivot bogatasa, smilujte se ljudi, nije njima lako.
A jos mi je intersantnije, ako ostanem duze od 20 sekundi na kanalu, kako u blesavoj Kolumbiji, svi zive u nekim prelepim vilama, stanovima, gradovi nista manje glamurozni od Njujorka, cela Kolumbija vozi odlicna kola, svi imaju pa im pretice. A tamo - zna se stanje...
I na kraju, kad vidim babe, tetke, strine a i bogami mlade devojke, kao cvrsto stiscuci maramizu u jednoj a daljinski u drugoj (da ne preskoce sledeci kanal sa drugom serijom), rone suze barabar sa glavnom kvockom koja je upravo ustanovila da joj tata nije tata, da joj mama nije mama, da i ona sama nije ona a da se zaljubila u nekog ko je ne voli a i nije odavde, i da zapravo glumi u pogresnoj od 1001 sapunice...

Kukuuuuu...
 
Ru_bi_tch:
E vidis, sasvim te podrzavam. Ti ne volis da gledas, ja volim ... svako ima svoj ukus. Ali problem je sto je forum (kao i drustvo inace) krcat ljudima koji nemaju pametnija posla nego da guraju nos u tudje zivote i da glume neke velike intelektualce, a u zivotu tesko da su procitali nesto vise od 2-3 broja Sveta i Skandala ...
Hajde sad daj intelektualnu razliku između španskih serija i ''Sveta'' i ''Skandala''!
 

Back
Top