MALI RITUALI

ma da, to je prava stvar.. uzivati u malim malim stvarima koje su ipak VELIKE da nas ucine srecnim :)

mnogo volim kada mi decko spremi rucak kada dodjem sa posla, a ja umorna i sva bezveze :)
a one usputne poruke koje razmenjujem sa drugaricom online u toku dana na icq, ..

pa kafa negde u prirodi, na adi, stazi ili keju sa drugaricama uz neobavezan razgovor, opustanje.. :)

a volim i sama da idem u shoping,.. :)
neke stvari covek treba da radi sam, i to ponekad prija.. :)
eto.. male stvari cine zivot :)

ako stalno zelis nesto veliko, nikada nisi srecan, a zivot prolazi a ti ne primecujes :)
 
Ima ih mali milion. :-)

Stalna dobra muzicka podloga i dok spavam. Jel'? Sta je "film" bez dobre muzike.
Jutarnji dorucak, kafa i prva cigareta uz Krstu. :wink:
Citanje dnevne stampe. Za nedeljnike i magazine odvojim po nekoliko sati.
Spa day u sopstvenom kupatilu- e to je pravi pravcati ritual za opustanje, pocinje uz svece .
Gledanje filmova kod kuce - home cinema- veliki ekran, surround system,mrak, grickalice, palacinke sa eurokremom,trosed i jastucici.
Setnja po gradu i spontano fotografisanje.
Pevanje na mikrofon i snimanje, ovaj ritual primenjujem kad sam ekstra happy. :-)
Citanje i pisanje- odvojim se u bezbedni kutak i uzivam, niko ne sme da me dira.
Sredjivanje pred izlazak iz kuce- brzo toplo hladno tusiranje, mirisi za razbudjivanje cula, oblacenje pred ogledalom i sminkanje, svaki dan reorganizujem tasnu do detalja.
Kupovina ovoga ili onoga, volim da idem sama, opusteno i u miru.

I jos mnogo, mnogo toga! :wink:
 
kafica uz pesmicu o šarenim pilićima :P
kafica posle doručka
kafica na poslu
kafica kad se vratim kući
i na kraju blagi nes uz filmove uveče


(imam extremno nizak pritisak :D )

a, nedeljno pijenje kafice u marini
i to :lol:

i čeprkanje po stashu, tu uvek svašta nađem
gluvarenje na krsti pre nego što počne gužva na poslu
aploudovanje slikica ovden, kad sam u pms.u :)
šoping - svakodnevni, sve volim osim traženja cipela, volim čak i u Maksi da odem :roll:
 
kad padne suton...ponekad iznesem na terasu dusek s kreveta...kuca mi je u prirodi,cuju se slavuji i zabe....to su divni trenuci,ali retki.
 
Casa nekog finog (da bome alkoholnog) pica nakon radnog petka, kao kraj radne sedmice i pocetak vikenda...u tom bas uzivam i ne dam nikom da mi to prekine ili ne daj Boze uskrati,
Kafa nedeljom ujutru u bade mantilu, kafa koja se pije i po dva sata,
Setnja po nasoj sumi (kad se nadje vremana), predvece, kad sunce zalazi
Sladoled kad me klepi PMS.
Uf...te sitnice obozavam, i te (i jos dosta sitnica koje ne bih da navodim) sitnice u stvari cine zivot.
 
Ja volim
neko lijepo cvijeće u vazi, prija mi da ga gledam,
pa topli nes sa šlagom i cimetom,
pa jutro kod bake i dede na selu, ptičice, rosa, plavo nebo, nevjerovatna pokošena trava i najmirisniji vazduh koji sam disala
pa šetnja na keju predveče, sa povjetarcem (a kako drugačije?)
pa držanje za ruku i zagrljaj sa nekim posebnim
pa Švarcvald torta
i moj brat sa šašavim razgovorima

Sad bih sve to, ali moram da učim :(
 
Викендом ујутро дуго излежавање и ''муљање'' са децом по кревету.
Нес кафа уз Нет.
Кад сам тужна или надрндана, а имам времена, онда себи поклоним дууууго туширање у полумрачном купатилу....
Свако вече Yahoo messenger...
 
makki®:
ma da, to je prava stvar.. uzivati u malim malim stvarima koje su ipak VELIKE da nas ucine srecnim :)

mnogo volim kada mi decko spremi rucak kada dodjem sa posla, a ja umorna i sva bezveze :)
a one usputne poruke koje razmenjujem sa drugaricom online u toku dana na icq, ..

pa kafa negde u prirodi, na adi, stazi ili keju sa drugaricama uz neobavezan razgovor, opustanje.. :)

a volim i sama da idem u shoping,.. :)
neke stvari covek treba da radi sam, i to ponekad prija.. :)
eto.. male stvari cine zivot :)

ako stalno zelis nesto veliko, nikada nisi srecan, a zivot prolazi a ti ne primecujes :)
MARIJA LJUBAVI?
 
no life at all in the house of dolls.....


sitnice koje primetim a drugi ne primete....nebitno kakve....sve shto primetim a tu je bilo jako dugo....me oduzhevljava....ne mogu sada da navodim primere....i priroda...al to vetj nije ritual.....al bash ritual i nemam....mozhda kad zapalim jix i gledam kroz prozor....druge slike svakog novog puta....
 
Kad zaspem sa slushalicama na ushima uz bash dobar instrumental...
Chitanje neke jako dobre knjige...
Gledanje jako dobrih filmova...
Mashtanje...
Spavanje u avionu i chekanje u tranzitnoj zoni...
Shopping...
Trchanje po Trim stazi...
 
da zapsim sa ukljuchenom lampom i uz muziku...
da se budim uz zrake jakog letnjeg sunca koji snazno probijaju kroz navuchene roletne...
da lezim na podu sa glavom kod radija i gledam narandzasti plafon...
volim da sa putovanja donosim male plishane lutkice i tashne...
volim da gledam veoma stare slike, snimke sa matura...
a najvishe mi ispunjava rano jutarnje ispijanje chaja i kafe sa mojima pa se posle toga rastrchimo svako na svoju stranu...

omiljeni mamin ritual mi je kad zimi iznese tek opran vesh na terasu da se malo smrzne pa ga onda unese u kutju,a ono mirisheeeeeeeeeee...
volim da sedim na stepenicama ispred moje zgrade i tjaskam sa komshijama...

volim da kupujem lubenice kod 'chika brke'...

svaki minut za mene predstavlja ritual, ako se setim josh nechega javitju...
 

Back
Top