Emocije

tebra24

Početnik
Poruka
37
Emocije su stvarno jače od nas, to sam čak i osetio. Do prije 3. meseca, moji prijatelji su me uvek pitali da li imam emocije u sebi. Bio sam stvarno surov, realan, nekad i brutalan. Ali onda, se pojavila jedna cura, koja me je promenila skroz, zato sam i otvorio ono strah od žena, jer nisam znao kako prići nekome. Ali može li mi neko objasniti, zašto?
 
Emocije su stvarno jače od nas, to sam čak i osetio. Do prije 3. meseca, moji prijatelji su me uvek pitali da li imam emocije u sebi. Bio sam stvarno surov, realan, nekad i brutalan. Ali onda, se pojavila jedna cura, koja me je promenila skroz, zato sam i otvorio ono strah od žena, jer nisam znao kako prići nekome. Ali može li mi neko objasniti, zašto?

Tako ti je to ovde tebra.Prvo otvoris temu o tome kako neznas kako da pridjes devojkama,pa onda o sopstvenoj emotivnosti kada upoznas andjela svog zivota,pa o tome kako je svet ljubicice i duge jer imas najbolju devojku na svetu i onda dodje vreme da otvaras zenomrzacke teme jer te je kucka pedalirala zbog lokalnog klosara.
Welcome.
 
Svako ljudsko bice ima emocije, u manjoj ili vecoj meri, i emocija su jedino lisene sociopate. Neko emocije ispoljava na jedan ili na drugi nacin, neko ih krije, potiskuje, ali svi ih imamo.
Ti ih krijes, potiskujes, stitis sebe, i ok, razumljivo je to, a ovo, novo otkrice, samo pokazuje da nisi od kamena, vec ljudsko bice.
 
Svako ljudsko bice ima emocije, u manjoj ili vecoj meri, i emocija su jedino lisene sociopate. Neko emocije ispoljava na jedan ili na drugi nacin, neko ih krije, potiskuje, ali svi ih imamo.
Ti ih krijes, potiskujes, stitis sebe, i ok, razumljivo je to, a ovo, novo otkrice, samo pokazuje da nisi od kamena, vec ljudsko bice.

Ne mora, bezuslovno, da znači !

Imaš i kamena s' ramena.
Znači, nije iz srca.
A, pritom, svako se snalazi kako može....
 
Mislim da sam i dan danas emotivna osoba, a nema dileme da sam to bio nekada. Ni ja ni u ovim godinama neznam kako da pridjem devojci uživo. Neznam šta da pričam. Plašim se da neispričam sve za pet minuta, i onda da ćutimo. Mnogo mi je lakše da pričam sa devojkama preko interneta ili fejsbooka. Da eventualno nekoj koja mi se svidja pošaljem poruku-i da bez dlake na jeziku pitam sve što me zanima
 
sto je problem.
rec po rec.

ne tera te niko ni da pricas. sedite i gledajte zajedno, svako za sebe u jezero, ljude kako prolaze ulicama, zivotinje u zoo.
nije samo verbalna komunikacija, komunikacija.

niko nikog ni na sta ne tera.

ako te nesto i pita sto moras odmah kao iz mitraljeza, pa nije ti to stroga nastavnica iz srpskog kojoj moras da deklemujes imperfekat i koja ce ti reci "sedi, jedan!", ako stanes.

nadju se dvoje ljudi negde u nekom prostoru i gledaju sta se desava izmedju njih. kako funkcionise svet, unutrasnji i spoljasnji kada su su fizickoj blizini.

na kraju krajva, kao ona, jednako ti mogu biti devojke i sve te druge unaokolo, kao da mora bas ona. upravo mnoge kada osete taj imperativ kod momka koji "mora" da uspe u tom svom pokusaju udvaranja, beze.

cesto je resenje izaci prvi put sa devojkom dok ti se jos ne svidja do te mere da bas moras sa njom da izadjes. izadjete onako, iz blage simpatije, das sebi prostora da se u lakom hodu vise zainteresujes za nju ili ne.

sve zavisi, od osobe do osobe.

- - - - - - - - - -

Emocije su stvarno jače od nas, to sam čak i osetio. Do prije 3. meseca, moji prijatelji su me uvek pitali da li imam emocije u sebi. Bio sam stvarno surov, realan, nekad i brutalan. Ali onda, se pojavila jedna cura, koja me je promenila skroz, zato sam i otvorio ono strah od žena, jer nisam znao kako prići nekome. Ali može li mi neko objasniti, zašto?

covek je brutalan jer je uplasen, usled loseg iskustva ili usleg generalne nesigurnosti
 
Emocije su stvarno jače od nas, to sam čak i osetio. Do prije 3. meseca, moji prijatelji su me uvek pitali da li imam emocije u sebi. Bio sam stvarno surov, realan, nekad i brutalan. Ali onda, se pojavila jedna cura, koja me je promenila skroz, zato sam i otvorio ono strah od žena, jer nisam znao kako prići nekome. Ali može li mi neko objasniti, zašto?
a bio si cool tip:aha:
 
Nije problem to. Nije ona žena iz snova mojih, ali me je naglo promenila. Bio sam smiren, opušten, da porstite, bolio me ku*ac za sve, imao sam realan i surov pogled na svet, bez neke mašte ili optimizma, ali eto, kad sam je upoznao, sve se promenilo. Samo, ja ne želim biti emotivac, borim se protiv toga, hoću opet budem stari onaj, ali ne uspeva mi... :(
 
Nije problem to. Nije ona žena iz snova mojih, ali me je naglo promenila. Bio sam smiren, opušten, da porstite, bolio me ku*ac za sve, imao sam realan i surov pogled na svet, bez neke mašte ili optimizma, ali eto, kad sam je upoznao, sve se promenilo. Samo, ja ne želim biti emotivac, borim se protiv toga, hoću opet budem stari onaj, ali ne uspeva mi... :(

Pa ljubav .... sta fali masti i optimizmu, iz toga se radjaju velika dela :)
 
Nije problem to. Nije ona žena iz snova mojih, ali me je naglo promenila. Bio sam smiren, opušten, da porstite, bolio me ku*ac za sve, imao sam realan i surov pogled na svet, bez neke mašte ili optimizma, ali eto, kad sam je upoznao, sve se promenilo. Samo, ja ne želim biti emotivac, borim se protiv toga, hoću opet budem stari onaj, ali ne uspeva mi... :(

Budi jak pa ces se vratiti na staro...
 
Emocije su stvarno jače od nas, to sam čak i osetio. Do prije 3. meseca, moji prijatelji su me uvek pitali da li imam emocije u sebi. Bio sam stvarno surov, realan, nekad i brutalan. Ali onda, se pojavila jedna cura, koja me je promenila skroz, zato sam i otvorio ono strah od žena, jer nisam znao kako prići nekome. Ali može li mi neko objasniti, zašto?

tebra brutalni, mozda ti sipa nesto u sok, prekontrolisi ti to. i pazi da te ne snima mobilnim kad si u emotivnom transu, mozda izadje snimak na jutub.
 
Ако сте покушали бити смешни, могу вам рећи да нисте успели.

kakvo pitanje takav i "odgovor", iako ce ga postavljac (sa 100-postotnom garancijom) shvatiti naopacke.
moj komentar je daleko od smesnog (stavise) ali je to za neke druge, tmurne price.
tema je naprosto...ali je bilo tesko zaobici je.
 
Emocije su proizvod misli, takođe na osnovu nekih događaja stvaramo misli koji proizvode emociju,
vremenom većina nas postajemo iskusniji, zreliji i imamo više kontrole nad emocijama.

Zato je bitno da čovijek pozitivno razmišlja to je čitava filozofija, da gradi samopouzdanje itd. jer to možemo kontrolisati,
a samim tim ublažiti intenzitet negativnih emocija koje smo receptovali od strane neželjenih događaja nad kojima nismo imali kontrolu.
 
Svi imamo emocije i svi smo emocionalni.

Zanimljivo je to da emocionalnom osobom nazivamo onu osobu koja se brzo rasplače, histerično veseli itd. tj. otvorenije osobe.
Zatvorene osobe koje ne daju svojim emocijama da isplivavaju na taj način pred svima važe uglavnom za hladne osobe,
što u suštini nije istina, jer u njima gori buktinja od emocija koju niko ne vidi osim njih samih.
Ovo je način kanalisanja.

Kontrola nad emocijama je druga stvar, i nju mogu da posjeduju ili ne posjeduju oba navedena tipa.
 

Back
Top