Xp + SP2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Pozdrav svima.
Na ''besplatnim stvarima'' sam poručio i dobio Xp sa SP2. Na CD-u ne piše nikakav serial number ni išta slično. Da li je to legalan Windows kao kada bi ga legalno kupili ili je moguće da ima neka začkoljica npr. da traži registraciju i sl.???
Pomažite sa savetima!
 
MICROSOFT je besplatno delio na njihovom sajtu CD za Upgrade sa Win. na SP2. Nije bilo problema i ako je nelegalan XP (sto nije slucaj bio sa SP1). Prema tome preporucujem ti da ga OBAVEZNO instaliras. Mada obrati paznju da je disk autorizovan od strane nekog casopisa ili direktno od Microsofta. Da ti se ne desi da instaliras nesto sto nema veze sa SP2.
MAda SP2 (automatic update je fino radio jedno vreme), ali sada te ogranicavaju samo na "critical updates" ako ti je nelegalna verzija XP-a. Tj. posle ti traze malo da "pronjuskaju po racunaru" ako zelis da koristis jos neke "besplatne usluge". Na tebi je da odlucis.
Ovako ces dobiti sa SP2, besplatno Win Firewall, Pop-up blocker, Wi-Fi wizard... i brdo zakrpa. Ali ipak mi je najboje sto je zakrpe skidao sam automatski i nastavljao je tamo gde je stao u slucaju prekida veze (modemski pristup).
 
Zaboravio sam jos...
Serijski broj nema veze sa instalacijom... mislim da i ne postoji. Za razliku od SP1,
SP2 mozes i deinstalirati ako ti ne odgovara i vratiti na staro.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top