Ех ти Руси...

U

una

Gost
htela bih da kupim auto, a ne mogu da potrosim mnogo. vidim da za vec 400-500 evra moze da se kupi moskvitch iz 1988. cini mi se da jedan lepo sredjeni moskvitch (npr.1500 CL) sa ugradjenim plinom, nije lose resenje. mnogi su mi rekli: "bolje moskvitch star 15 godina nego neki mladji polovan jugo".
molim vas za savet - da li je ovakvo razmisljanje pravilno? da li se moskvitch cesto kvari i sta ako se pokvari, da li ima delova? estetsko doterivanje kao lakiranje i promena presvlaka i felni, da li se to isplati? koji auto do 1000 evra biste mi vi preporucili?

bicu vam veoma zahvalna na bilo kakvom savetu.

pozdrav!
 
srdiv:
haos brate haos...moskvich je bas etno-retro.cenim te...ma neinteresujete sta ko kaze, sta ti osecas prema njemu.kupuj ali se malo cenjkaj... :P ma bice jos kola i kocija, ali ne u pepeljuga.. :?


Heeej! Pa i ti izgleda mislis da to moze da bude dobar fazon. Hm... eto sad je bar neko na mojoj strani. Samo, ono sa pepeljugama mi nije bas mnogo jasno :? .
 
una:
htela bih da kupim auto, a ne mogu da potrosim mnogo. vidim da za vec 400-500 evra moze da se kupi moskvitch iz 1988. cini mi se da jedan lepo sredjeni moskvitch (npr.1500 CL) sa ugradjenim plinom, nije lose resenje. mnogi su mi rekli: "bolje moskvitch star 15 godina nego neki mladji polovan jugo".
molim vas za savet - da li je ovakvo razmisljanje pravilno? da li se moskvitch cesto kvari i sta ako se pokvari, da li ima delova? estetsko doterivanje kao lakiranje i promena presvlaka i felni, da li se to isplati? koji auto do 1000 evra biste mi vi preporucili?

bicu vam veoma zahvalna na bilo kakvom savetu.

pozdrav!

sta ce ti to smece da se blamiras sa moskvichem bolje ti je yugo bar ima neki izgled a ono ka kokosarnik.
za 300€ mozes da kupis ford taurus iz 1982 2.0ccm registrovan na KG table ocuvan dobro.
 
Sizif:
Anonymous:
NE SECAM SE DA JE ON VOZIO MOSKVITSCHA :o ?!
Ne, špijun (Petar) je bio vožen u novinarkinoj Dijani a Ilija je vozio Moskvič i izjavio legendarnu rečenicu "Koja kola to da kupim? Koja su to kola bolja od Moskviča?"

Slažem se, veći je fazon Moskva nego Ford iz '82-ge.

a tu se ne slazemo nikako nikad ne moze moskva bit u vecem fazonu od forda.

nego da te pitam moze li u jugoslaviju da se registruje rusko auto njemackih tablica. ima ovamo niva jeftino za 200-300€ da nadjes vrh nivu dolje bi ka luda prosla 1000 samo ako moze da se carini a starija je od 6 godina.
 
Chan Shaolin Si:
...a tu se ne slazemo nikako nikad ne moze moskva bit u vecem fazonu od forda.
Stvar ukusa. Ford je bolji auto ali Moskva ima veći coolness degree. 8)
Chan Shaolin Si:
...nego da te pitam moze li u jugoslaviju da se registruje rusko auto njemackih tablica.
Ne može legalno. Inače može da se muva sa nekim papirima ovde registrovanih havarisanih vozila, ali ne znam da li se to isplati.
 
una:
htela bih da kupim auto, a ne mogu da potrosim mnogo. vidim da za vec 400-500 evra moze da se kupi moskvitch iz 1988. cini mi se da jedan lepo sredjeni moskvitch (npr.1500 CL) sa ugradjenim plinom, nije lose resenje. mnogi su mi rekli: "bolje moskvitch star 15 godina nego neki mladji polovan jugo".
molim vas za savet - da li je ovakvo razmisljanje pravilno? da li se moskvitch cesto kvari i sta ako se pokvari, da li ima delova? estetsko doterivanje kao lakiranje i promena presvlaka i felni, da li se to isplati? koji auto do 1000 evra biste mi vi preporucili?

bicu vam veoma zahvalna na bilo kakvom savetu.

Uzas, pa to u svetu spada u muzejsku vrednost.Ja se slazem da mi spadamo samo na pola u svet ali to je bas bacanje para.
 
evo ovako ti stoje stvari.Moskvic je groblje novca.Znaci ako kupis taj "auto" vise ces da budes kod majstora nego sto ces da se vozis.Sa druge strane razmisli malo na ovj nacin-plinski uredjaj kosta 250 evra,a ako za auto sa plinom das 500 u kakvom stanju moze da bude taj auto.To moze da bude samo neki les.
Moije misljenje je da ne kupujes to.
Ako vec hoces da kupis auto za tako malo malo para onda najbolje da uzmes zastavu jer je najisplativiji sto se tice odrzavanja.Ovo ti govorim iz iskustva od oko 150000 km u zastavi.Kvari to je cinjenica ali delova imas svuda i nisu preterano skupi,dok za moskvica imas delove samo u dve ili tri radnje u gradu i paprene su im cene.
Toliko od mene.
Pozdrav
 
Vidjao sam jedan model ove marke na ulicama moga grada, i mogu reci da sam se par puta vec okretao za njim da procitam "ciji je" jer po linijama nisam mogao nigde da ga svrstam.. Inace, ova marka je pomentuta u nekoj temi pa ako neko ima neke informacije o ovoj fabrici gde se nalazi, otkada posluje, nesto o modelima.. da se nesto nauci! :D
 
Senta:
Vidjao sam jedan model ove marke na ulicama moga grada, i mogu reci da sam se par puta vec okretao za njim da procitam "ciji je" jer po linijama nisam mogao nigde da ga svrstam.. Inace, ova marka je pomentuta u nekoj temi pa ako neko ima neke informacije o ovoj fabrici gde se nalazi, otkada posluje, nesto o modelima.. da se nesto nauci! :D
Volga se proizvodi u fabrici GAZ (Gorkovski Auto Zavod) u mestu Gorki (Nižnji Novgorod). Osnovana je 1932. godine i započela licencnu proizvodnju Forda A. Kasnije je počela proizvodnju modela sopstvene konstrukcije. Tokom Drugog svetskog rata tamo je nastao prvi ruski terenski automobil. Posle rata započela proizvodnja Pobeda, Volgi i luksuzne Čajke sa V- 8 motorom...Danas se proizvodnja bazira na nekoliko tipova Volgi i serije kamiona male nosivisti sa dizel motorima Štajer i raznih terenskih kamiona sa sopstvenim dizel i benzinskim motorima...
 
Zagor BG:
Kakva su iskustva (prednosti i mane) sa Ladom 1,6 16 V ili 1,5 8V? Kažu da je u njoj kopija nekog Poršeovog motora? da li je to istina ili su naklapanja? Pozdrav svima! :D
Informacija primljena direktno od glavnog konstruktora fabrike VAZ. Radna zapremina 16 V motora povećana je sa 1,5 na 1,6 litara (pri istoj snazi) prvenstveno radi zadovoljavanja Euro 3 normi, a zatim elastičnosti motora i smanjenja potrošnje goriva. Iskustva servisera govore da je motor odlično izbalansiran i da nema nikakvih specifičnih problema. Jedino o čemu treba voditi računa je termodavač i redovna kontrola radne temperature. Znam taksistu koji je sa "110" prešao više od 300 000km bez ikakvih problema. Mislim da ćeš se lepo navozati u tom autu, jer si za taj novac dobio najviše što može da se dobije.
 

Back
Top