Fotografije mobilnim telefonima

11-5.jpg
 
meni su sve fotke sa mobilnim telefonima i to ne tako dobrim, zato su i loseg kvaliteta pa retko kacim :(
kad uzmem jedan dobar aparat onda cu da se besim :lol:
elem

copy-of-slika0805-resize-1.jpg


- - - - - - - - - -

Moghrion
koji je to mobilni
dobar kvalitet fotki.....ili su obradjene?

- - - - - - - - - -
u pokretu opaljeno
copy-of-slika0789-resize-1.jpg
 
Квалитет и није нека ставка... докле год је то на слици добро... по питању идеје и реализације...
Ове три су просто само... шарене... осим можда ове у средини где је маче најмање видно али мени и најупечатљивији момент...
Дигиталној фотографији, било она неким најпростијим телефоном од пре 10 година било неким бенсим апаратом сликана, обрада дође без мало неопходна колико и развијање филма у аналогној фотографији...
Дабоме, има оних мајстора који из апарата добијају оно што хоће и наравно, ваља стремити томе, али, док се до тога не дође... ваља по мало... погуати тако, на име шаренила и инетнзитета... динамику боја, контраст... кроп...

ево су и оргинали... тек поређења ради... пар кликова може велику разлику да направи...
20150215164344a-1.jpg


20150224162827a-1.jpg


20150227170735a-1.jpg


а и телефон је од оних... беснијих... спрам оних који су ми до недавно служили...
Samsung Galaxy I9301 :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Квалитет и није нека ставка... докле год је то на слици добро... по питању идеје и реализације...
Ове три су просто само... шарене... осим можда ове у средини где је маче најмање видно али мени и најупечатљивији момент...
Дигиталној фотографији, било она неким најпростијим телефоном од пре 10 година било неким бенсим апаратом сликана, обрада дође без мало неопходна колико и развијање филма у аналогној фотографији...
Дабоме, има оних мајстора који из апарата добијају оно што хоће и наравно, ваља стремити томе, али, док се до тога не дође... ваља по мало... погуати тако, на име шаренила и инетнзитета... динамику боја, контраст... кроп...

ево су и оргинали... тек поређења ради... пар кликова може велику разлику да направи...
20150215164344a-1.jpg


20150224162827a-1.jpg


20150227170735a-1.jpg


а и телефон је од оних... беснијих... спрам оних који су ми до недавно служили...
Samsung Galaxy I9301 :mrgreen:

jes ima razlike
al dobro i aparat ti je dobar galaxy je ipak klasa za sebe

ja sam potpun amater, ne znam ni da obradjujem na kompu
zelja mi je da se upustim u to malo ozbiljnije kao zanimacija sa strane, ali sada ne mogu, planiram kasnije to, prvo neke kockice da se sloze, pa za godinu dve da krenem u ucenje i da vidim dokle mogu
ovo sad je obicno skljocanje sto radim, zato i retko kacim bilo sta ovde pored vas koji ste za mene zmajevi zanata

hvala na odgovoru :)
 

Back
Top