Šta trenutno čitate - utisci i preporuke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima dosta citalaca. A sada ću da vam izdefilujem šta trenutno uporedo čitam:

- Novi Jerusalim - B.Pekić
- Ruski konzul - V.Drašković
- Peščana knjiga - H.L.Borhes
- Hladna planina - Č. Frejzer
- Svet stvaranja - D.Dž.Borstin
- Dorćol - S.V.Janković

Sve započeto, a ništa finiširano.

A vi? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 
ms:
Ima dosta citalaca. A sada ću da vam izdefilujem šta trenutno uporedo čitam:

- Novi Jerusalim - B.Pekić
- Ruski konzul - V.Drašković
- Peščana knjiga - H.L.Borhes
- Hladna planina - Č. Frejzer
- Svet stvaranja - D.Dž.Borstin
- Dorćol - S.V.Janković

Sve započeto, a ništa finiširano.

A vi? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ne mislis li da je bolje citati jednu knjigu i procitati je celu?Ali dobar izbor literature,nice!!!
 
WiseDog:
ms:
Ima dosta citalaca. A sada ću da vam izdefilujem šta trenutno uporedo čitam:

- Novi Jerusalim - B.Pekić
- Ruski konzul - V.Drašković
- Peščana knjiga - H.L.Borhes
- Hladna planina - Č. Frejzer
- Svet stvaranja - D.Dž.Borstin
- Dorćol - S.V.Janković

Sve započeto, a ništa finiširano.

A vi? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ne mislis li da je bolje citati jednu knjigu i procitati je celu?Ali dobar izbor literature,nice!!!


Ne. Ako je dosadna nikad da je završiš, ako je obimna, nikad da je dokrajčiš, ali ako je zanimljiva, onda je završiš za par dana. Ipak, ja volim da čitam više knjiga odjednom. Neke kući, neke na poslu (nikom ni reči :twisted: ).

A vi?

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
 
butterfly:
Betty:
ja sam pocela Havijera Marijasa delo "Sutra u boju misli na mene", ali mije dosadno pa sam uzela laganicu - Kunderin "Identitet"....ali vise volim da citam dobre reportaze u casopisu "Vreme".......tako da ce Marijas da saceka, a Kundera je dobar za pred spavanje.....

..a ja mislila da sam jedina koja nikako da procita "Sutra u boju.." pocela sam odavno a citam je samo onda kad je to jedina knjiga koja mi je na raspolaganju."Srce tako belo " mi je brze isla....

Paulo Koeljo "Davo i gospodica Prim" ,on je jedinstve



Vecibna tih latinoamerickih pisaca pocinje smrcu glavnog junaka svoje romane (kao Sabato ili Hickok filmove)...a stil mu je tezak kao u "Jesen patrijarha"...tok svesti, samo zarezi, nista tacka, c, c, c.......
 
Da li neko zna nesto vise o knjizi Tomasa Mana, Lota u Vajmaru? Uzeo sam je juce u biblioteci sasvim slucajno, iako imam gomilu strucno-filozofskih knjiga da citam ovih dana, pa se pitam da li je vredno da u ovoj vremenskoj oskudici otvaram ovu knjigu?

Ako je neko citao neka mi napomene u kratkim crtama o cemu je rec i konacan utisak o delu.

Hvala. :shock:
 
Nietzsche:
Da li neko zna nesto vise o knjizi Tomasa Mana, Lota u Vajmaru? Uzeo sam je juce u biblioteci sasvim slucajno, iako imam gomilu strucno-filozofskih knjiga da citam ovih dana, pa se pitam da li je vredno da u ovoj vremenskoj oskudici otvaram ovu knjigu?

Ako je neko citao neka mi napomene u kratkim crtama o cemu je rec i konacan utisak o delu.

Hvala. :shock:

То је роман о старом Гетеу и његовом сусрету са вољеном Лотом којим Ман - служећи се Гетеом као неприкосновеном духовном величином германске традиције (Ман је иначе у себи видео Гетеа 20. века - врло скромно :wink:) - упућује Немачкој реч осуде у жељи да упозори на пут Хитлеровог режима. Роман је пун Манових и Гетеових рефлексија (често вешто помешаних) о Немачкој и Немцима, као и о књижевности (ту се, рецимо, открива суштина Мановог схватања пародије).
Уколико си већ у философским (још ничеанским) водама, а у стисци са временом, радије препоручујем Мановe приче "Тонио Крегер" и "Смрт у Венецији", а касније, у временском изобиљу, "Др Фаустуса" (и "Ч. брег"), па тек онда "Лоту".

Поздрав,
Лилит
 
umece ljubavi - erih from /vec mesecima, da ne kazem godinama => necu da je izgutam bez veze, a ne cita mi se :( /
rechi - zan pol sartr /uticaj forumasha :wink:/
kako biti dobar - nik hornbi
+ na zalost:
panorama methode de francais - jacky girardet & jean marie cridlig
gramatika francuskog jezika - v. draskovic
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top