NOKIA 6600 vs SONY ERICSSON k700i

Izgled telefona 6600:


  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .
6600 je srednje ruzan (ili lep) telefon, ali je meni bitna njegova funkcionalnost. I racunar je ruzan, al je korisniji od pisace masine koja lepo izgleda...
ja koristim 6600, i skroz sam zadovoljan za sada, najvise zbog kolicine aplikacija (crackovanih). verovatno da bih odavno presao na neku 6630, 6680, ali jako malo stvari je crackovano za njih, tako da mi nevrede, kao ni 3g.
dok sve to stigne do nas, valjda cu da skupim para za 6280i da uzivam...
 
kratko i jasno: 6600
zasto:zbog symbiana
sta je symbian: operativni sistem (kao windows) koji omogucava gomilu aplikacija, igrica i odlicno zezanje na telefonu tako da kad te telefon smori, skines app instaliras i ponovo si secan sto posedujes takav telefon
k700: ok telefon, mala memorija za mp3, tako da ga mozes koristi samo kao radio, kamera je ok, zvuk je ok.....ali je pordjenje ne adekvatno da si poredio 6230 sa k700 to bi bilo ok (mada bi 6230 bila bolja zbog mogucnosti ubacivanja vecih memoriskih kartica pa bi mogao da ga koristis i kao mp3, znaci kupis karticu od 256mb koja stvarno nije skupa, ubacis je, nabacas muziku i voziiii) a k700 ima svojih 50mb koji se popune za cas...
nokia 6600 ili ako te zezanje na mobu ne zanima, onda 6230
 
bravo mirko,
vidi se da te ne mrzi da kuckas, i bas takvi ljudi ovde trebaju, treba ovde admini da naprave neku komandu tipa "!help mirko" i ti automatski uleces sa odgovorom, heheheh

svakako ste u pravu, to je kao porediti najbolje marke i proizvodjace kucacis masina sa racunarom....
 
Ali: Kod 6600 mp3 je uzasno los. Telefon je spor do jj. Bez malo ko MC 60 :) Sto je sramota, jer se u doticnom fonu nalazi procesor na 104 MHz a to kosta. Motorola MPx200 je smartphone nekih 70-80 jevreja jeftiniji sa procesorom na 120 MHz i leti u odnosu na 6600. Znaci to sto ima Symbian nije samo prednost: smartphone je po pravilu sporiji od obicnog telefona. (Ok, kada jednom budu koristili MobiLinux umesto Symbiana bice brzi :D )

K700i ima gomilu naprednih funkcija, ali je njihova upotreba znatno ogranicena zbog nepostojanja memorijske kartice. Licno bih pre dao manje para za K300 nego vise za K700.

Znaci sve u svemu: ja nebih uzeo nijedan od ovih telefona. :wink: Ako bas mora da se odlucim SE K700i
 
Pobogu ljudi!!!!!
...imao sam ja jednom davno commodore 64 a sada Bartona 2500+.......otprilike je to takvo poredjenje!Na 6600 sta mi treba, odem lepo na net, i skinem....a zamislite sta sve mogu da napakujem na nju sa ovom karticom od 512Mb!?Filmovi zauzimaju oko60-80 i nesto Mb pa izracunajte. Da ne govorim o Mp3.One su otprilike oko3 Mb....Googlajte brate malo pa vidite sta sve moze da se nadje za N6600 a sta sve moze za K700i.I "sve ce vam se samo kasti...".Uostalom trenutno imam CD sa programima za N6600.E, pa jednostavno tu bas nema sta nema.Ocu Mp3, -ubacim i to je to! Ocu filmove, -ubacim !Ma mogao bih ovako do prekosutra.....
PS:SE K700i ruku na srce ( imao sam i njega) nije los fon, ali zna se:Nokia pa deset praznih mesta pa onda sve ostalo.K700i kada bi imao slot za MMC e, onda bi to bila druga pricha.Shvatite to ovako.Nokia 6230i ima MMC ali! To je fon baziran na tzv platformi, za razliku od Symbian telefona.On jeste da ima MMC ali, ima samo ono sto ima i to je to!Retko sta drugo moze da se ubaci osim jawa i poneka aplikacija.Da neduzim......sama cinjenica da 6600 ima MMC za razliku od SE K700i,dovodi do toga da ta dva fona stvarno ne bi trebalo porediti. 40 Mb je zaista malo!
 
Malo je bezveze porediti ova dva telefona jer jedan ima OS a drugi ne.
Meni telefon sluzi za telefoniranje i slanje SMS-a,za filmove i muziku imam komp.
Deluje privlacno imati fon sa gomilom opcija ali koliko zaista koristis sve opcije koje poseduje taj fon?
Glas za K700i
 

Back
Top