Ritchie Blackmore - Ima li ko bolji?!

Michael Schenker
Ulrich Roth
Matthias Jabs
Yngwie Malmsteen
Hank Shermann
Wolf Hoffmann

Svaka cast Ritchiu,ali on je svoje ispucao jos davno,a neretko je znao da brlja,da odsvira totalno sulude proizvoljne besmislene solaze,namerno mistican kako bi sebe ucinio nenapadljivim,ali na zalost njegovih obozavalaca mnogi drugi,prvo Tony Iommi,pa Michael i Rudolf Schenker i ostali su ga prosto zgazili po pitanju komponovanja i tehnickog kvaliteta.O brzini da ne govorim.
Ja sam ga licno davno,davno prevazisao.
 
E pazi. Ritchie mi se jako svidja iskreno. Znaci covek je faca. Nisam ga ni jednom cuo da brlja iako je umeo da preteruje sa sviranjem, isto kao Malmsteen ali ja cu njega da cenim i dalje kao jednu od bogova gitare. Medjutim moram da napomenem sledece gitariste koji mogu lako da se mere sa Blackmore-om:

Yngwie Malmsteen kao jedan od najboljih gitarista
Timo Tolkki kao jedan od najpreciznijih gitarista
Glenn Tipton i KK Downing koji se savrsheno uklapaju
Roland Grapow, faca

I eto
 
vangelistexas:
E pazi. Ritchie mi se jako svidja iskreno. Znaci covek je faca. Nisam ga ni jednom cuo da brlja iako je umeo da preteruje sa sviranjem, isto kao Malmsteen ali ja cu njega da cenim i dalje kao jednu od bogova gitare. Medjutim moram da napomenem sledece gitariste koji mogu lako da se mere sa Blackmore-om:

Yngwie Malmsteen kao jedan od najboljih gitarista
Timo Tolkki kao jedan od najpreciznijih gitarista
Glenn Tipton i KK Downing koji se savrsheno uklapaju
Roland Grapow, faca

I eto

Glenn Tipton i Kenneth Downing su najsavrseniji dvojac gitarista i neprevazidjeni po brzini (kada to treba),kao na uvodu u "Metal Meltdown".

Ali Roland Grapow???????
Gde nadje tog jadnika koji onako upropasti Helloween sa njegovim tri-akordnim pesmama na "The Dark Ride",a i pre tog albuma nije bio nista posebno,nikakva zamena za Kai Hansena.Bolje bi ti bilo da si stavio pravu facu na ovo mesto,a to je legendarni lider Helloweena Mr.Weiki,covek koji ZNA da svira za razliku od Grapowa (pa nije ga dzabe najurio iz banda).Ali Helloween napokon ima drugog gitaristu koji daje punocu zvuku.
Sasha Gerstner iako mlad prosto razbija svojom svirkom sto je upotpunio na novom albumu "Keeper Of The Seven Keys-The Legacy". Preslusaj samo pesmu "Mrs God" pa ces cuti.
 
Kirk Hammet kao dobar gitarista?????
Pa to je najobicniji plagijator i prosto ne moze nikako,ni u trashu ni u ovom novom soundu da ne zvuci kao Hank Shermann ili Michael Denner.Samo sto Hammet koristi olaksavajucu okolnost da ima Ibaneza pravljenog po njegovom ukusu,dok Shermann/Denner sviraju na fabrickim Stratocasterima.
Ma gde god da sam naleteo na Metallicu u svakom obliku (osim u vokalu),sve je pokradeno od njihovih dragih danskih idola Mercyful Fate.
Samo poslusajte uvod u solazu "Fade To Black" sto je identicno sa uvodom u "Melissa" od MF,samo spusteno za dva praga nize.
 
pa yebiga....ipak postujem metaliku...nisam bio u prilici da preslusam mercyful fate :(

a dave mustaine i onaj drugi sto svira u megadetu?
nisu ni oni losi....a i maideni imaju finog gitarosha

da ne pominjem vaija i satrianija....

cinjenica je da je za svoje vreme bio bog, ali vreme tece.....ipak je pregazen. i to ne nazalost. i treba tako....to je samo znak da muzika napreduje :)

a sto se tice manje-vise njegove klase (generacijski) mogli bi pomenuti jimija page-a i hendrixa (kao definitivno najzasluznijeg za moderan pristup gitari). za ostale na zalost nisam mnogo upucen
 
Snowblind:
Iommi, Page, Vai, Satriani, Malmsteen, Hendrix...
Ne moze se reci da je neko najbolji, tesko ih je uporediti

Lako se moze reci ko JESTE najbolji.
Rodjen je u Hannoveru 1956,sa bratom Rudolfom osnovao band Scorpions,zatim presao u UFO,odbio ponudu Rolling Stones da zauzme mesto solo gitariste umesto Mick Taylora,takodje odbio i Whitesnake,Deep Purple (kao zamena za Ritchie Blackmore),i na kraju napokon posle nekoliko povrataka u Scorpions i UFO,osniva svoj band MSG i od 1980 do sada je neprikosnoven i stalno se pojavljuje sa novim idejama uprkos godinama,covek je prosto neprevazidjen,a njegovo ime je MICHAEL SCHENKER.
Ali tu su jos ostali Scorpions gitaristi,vec pomenuti Uli Roth i sadasnji virtouz Matthias Jabs.
 
Dont_Break_The_Oath:
Kirk Hammet kao dobar gitarista?????
Pa to je najobicniji plagijator i prosto ne moze nikako,ni u trashu ni u ovom novom soundu da ne zvuci kao Hank Shermann ili Michael Denner.Samo sto Hammet koristi olaksavajucu okolnost da ima Ibaneza pravljenog po njegovom ukusu,dok Shermann/Denner sviraju na fabrickim Stratocasterima.
Ma gde god da sam naleteo na Metallicu u svakom obliku (osim u vokalu),sve je pokradeno od njihovih dragih danskih idola Mercyful Fate.
Samo poslusajte uvod u solazu "Fade To Black" sto je identicno sa uvodom u "Melissa" od MF,samo spusteno za dva praga nize.

nemam pojma zashto mislis da je Kirk losh gitarista.........jeste tacno da su im MF bili uzori, sto su i pokazali kada su na Garage, INC. stavili nekoliko njihovih pesama u jedan mix i dali im pocast na taj nacin........Kirk je ucio od Satrijanija i to je sasvim dobra preporuka......a shto se tice stila, pa poslusaj samo solazu u The Unforgiven pa ce ti biti jasno da covek ima svoj stil........to sto koristi "olaksavajucu okolnost" je cista glupost, pa logicno je da svira ono sto mu lezi, pa zar svaki gitarista nema svoju omiljenu gitaru koja se pravi po specijalnoj porudzbini sa posebnim zahtevima.......inace on koristi i ESP a pre i Jackson-ove strele.......na kraju krajeva vec sam gore rekao da je glupo praviti rang liste i da licni ukus ne mora da bude zakon za ostale.....
 
Stefan Milan:
nemam pojma zashto mislis da je Kirk losh gitarista.........jeste tacno da su im MF bili uzori, sto su i pokazali kada su na Garage, INC. stavili nekoliko njihovih pesama u jedan mix i dali im pocast na taj nacin........Kirk je ucio od Satrijanija i to je sasvim dobra preporuka......a shto se tice stila, pa poslusaj samo solazu u The Unforgiven pa ce ti biti jasno da covek ima svoj stil........to sto koristi "olaksavajucu okolnost" je cista glupost, pa logicno je da svira ono sto mu lezi, pa zar svaki gitarista nema svoju omiljenu gitaru koja se pravi po specijalnoj porudzbini sa posebnim zahtevima.......inace on koristi i ESP a pre i Jackson-ove strele.......na kraju krajeva vec sam gore rekao da je glupo praviti rang liste i da licni ukus ne mora da bude zakon za ostale.....

Ona sramota sto je Metallica uradila na Garage INC. i obradila 5 pesama od Mercyful Fate je samo zaostralo odnose izmedju Lars Ulricha i Kim Bendix Petersena koji je napokon optuzio Metallicu da su najobicnije lopuze i da se stidi sto je Lars takodje danac,jjer onakvo uproscavanje pesama,zaboravljanje Kirka da odsvira glavne solo deonice......mislim,,,,sta reci...Ni tehnicki ne ume da dostigne nijednog gitaristu MF.
A sto se tice pravljenja gitare,tacno je da vecina,ali ne svi,koriste gitare specijalno za njihov ukus sto opet u Mercyful Fate nije slucaj,isto kao sto Matthias Jabs iz Scorpions svira fabricki Gibson explorer bez ikakvih dodataka.
 
Metaliki svaka cast...nije mala stvar postici da obicna masa koja se ne razume u muziku mesa ime pravca sa imenom grupe....ipak su postali svetski fenomen. e sad da li je to zato sto imaju najboljeg gitaristu, najbolje solaze ili jednostavno stav nemam pojma. ali nebitno.

kirk je tehnicki poprilicno dobar, ali ne i genijalan.

kod ubacivanja u hall of fame ipak treba razgraniciti inventivnost i tehniku. malmsteen je zasigurno najbrzi do sad, ali je hendrix ipak poprilicno uspeo da promeni prilaz sviranju gitare...

ako niste znali gitara je do relativno skoro bila ISKLJUCIVO ritam instrument....treba se setiti i ko je prvi krenuo da svira solo na gitari...ne verujem da je taj covek bio neki tehnicar ili sta vec, ali je napravio ogromnu promenu u pogledu na gitaru

i kako sam mogao da zaboravim da pomenem gitaristu scorpionsa.....kako god se on zvao (nikad nisam mogao da mu upamtim ime)
 
Ah,Scorpions......Peruzzi,na kog gitaristu mislis?Na lidera Rudolf Schenkera koji je uglavnom ritam gitarista ili na brata mu Michaela koji je svirao samo na dva albuma,,,ili mozda na Uli Rotha ili ovog koji je sa njima od 1980 Matthias Jabsa????

Jedno pitanje:zar ne mislis kada slusas pazljivo koliko je Glenn Tipton brzi od Malmsteena? Nekako se ne istice brzinom,ali prosto izgleda da je nemoguce skinuti neke solaze od Judas Priest.
 
inace kad kazem - zasigurno najbrzi - to nikako ne moze da bude tacno, jer nikad ne znamo da li oni daju sve od sebe ili samo 10%

druga stvar - nisam toliko muzicki "obrazovan" da bih mogao da uradim neko kvalitetno uporedjivanje. ovo pricam za one koje sam slusao i gledao

inace ni pedja simovic (onaj nislija sto je na berkliju sad) nije nimalo naivan....


samo me interesuje kako bi zvucalo da se odredjen ton svira frekvencijom od npr 50Hz (za gitariste - uvatis ton i onda trzas 50 puta u sekundi). da li bi se cuo taj ton ili ton frekvencije 50 Hz (koji god, mrzi me da racunam)?
 
samo me interesuje kako bi zvucalo da se odredjen ton svira frekvencijom od npr 50Hz (za gitariste - uvatis ton i onda trzas 50 puta u sekundi). da li bi se cuo taj ton ili ton frekvencije 50 Hz (koji god:
E pa sad,to zavisi od stima gitare.Obicno ovi savremeniji koriste procesore da bi iscistili zvuk da bi dobili cistocu na brzini,dok ja ne volim procesor,nego obicnu distorziju,e tu je potrebno da zice SAVRSENO budu podesene da ne bi doslo do cudnih zvukova.
Ja recimo mogu da sviram toliko brzo sa frekvencijom od 50Hz da se cuje bas ton,ali fizicki treba podneti da nekoliko sekundi konstanto drzis istu brzinu,.....a onda pravo u bolnicu na previjanje ruke.
 
zani u principu cuju se oba ali u praksi cuje se ono sto podesis da se cuje, jel?

i si bre ti normalan kad mozes da trzas na 50Hz ??
Meni je 20 optimum, i to retko kad...al dobro, ja sam pacer jos :D

I kolike su ti ruke onda?
Ja cetiri dana skido jednu stvar od kreatora i vezbao (System decay) i sad imam asimetricne misice - desna ruka mi sira od leve malo... :lol:
 

Back
Top