Apatija, depresija, dosada...

Moon Child

Domaćin
Poruka
4.212
Kako se lecite od ovih stvari?
Ja sam trenutno uzasno skenj_ana. ova skola me deprimira. pros'o raspust. zaljubljena a on u * materini... itd.

trenutno se lecim knjigom lust 'n' dust od Ane Vuckovic... kupih je zato sto pocinje sa ovakvom posvetom (izdvajam delove): "onima koji su se nekad osecali mizerno", "onima koji su se osecali usamljeno", "onima koji ne znaju sta hoce", "onima koji cesto placu" , "onima koji su petkom uvece ostajali u svojim sobama", "onima koji razmisljaju o samoubistvu", "onima koji nemaju nikoga", "onima koji su stidljivi", "onim koji pricaju sami sa sobom", "onima koje ratovi ne potresaju, ali ce ih rasplakati jedna pogresna rec", "onima koji bi umrli za svoje prijatelje", "onima koji hoce da imaju svoj bend, a ne znaju kako", "onima koji hoce da budu pisci, a ne znaju kako", "onima koji zive u proslosti", "onima koji vole kisu i njen zvuk".... "onima koji mastaju o istoj stvari 3459. noc za redom"....
i tako. smorila sam ali morala sam ovo da otkucam, a vi ne morate da citate enivej...
i ne znam zasto uvek slusam neku bedak muziku kad sam ovakva. samo je jos gore... :(
 
Ja chekam da prodjem... Umem i ja da padnem u bash veliki bedak. Ponekad to bude zbog ljubavi (nedostatka iste, tj.), zbog izgleda (za shta kasnije provalim da je to uobrazavanje) ili jednostavno zbog dosade i moje nemoci da promenim to. Ili, jenostavno budem tinejdzer i bez razloga padnem u bedak...
 
Velika je retkost da sam depresivan,pa i ako sam to prodje brzo...nemam rachuna da budem depresivan i da teram uz klinac svima...pustim malo muziku,prosetam pored mora ili odem u planinu,razmisljam o starim danima kad sam mladji bio i bilo mi lepo,posle ovakvog tretmana moral mi je opet u nivou zelene skale...
 
Master_Chief:
Velika je retkost da sam depresivan,pa i ako sam to prodje brzo...nemam rachuna da budem depresivan i da teram uz klinac svima...pustim malo muziku,prosetam pored mora ili odem u planinu,razmisljam o starim danima kad sam mladji bio i bilo mi lepo,posle ovakvog tretmana moral mi je opet u nivou zelene skale...

a sad si mator,a? :lol:

inace,trudim se da razmisljam pozitivno i sto sam starija sve redje imam napade depresije. :-D
a ako bas poludim,pocnem da urlam na nekoga,pa prenesm dalje negativnu energiju.
ili sednem iz zapisem u jednu svesku sve najcrnje misli...
a kada sam imala 15-16 godina stalno sam plakala i bila tuzna :roll:
sad da me pitas zasto nemam pojma.
pubertet valjda,svima se to desava.
 
Banshee:
a sad si mator,a? :lol:

inace,trudim se da razmisljam pozitivno i sto sam starija sve redje imam napade depresije. :-D
a ako bas poludim,pocnem da urlam na nekoga,pa prenesm dalje negativnu energiju.
ili sednem iz zapisem u jednu svesku sve najcrnje misli...
a kada sam imala 15-16 godina stalno sam plakala i bila tuzna :roll:
sad da me pitas zasto nemam pojma.
pubertet valjda,svima se to desava.
ma daleko od toga da sam mator,elem loshe sam se izrazio,volim da se prisetjam vremena iz proslosti od pre nekih 7-8 godina...
 
kako se lechiti od apatije, depresije, dosade?... pa, najvazhnije je da se umrtvish. kao ruski vojnik iznemogao od bitke koji samo legne u sneg i ohladi se... cheka da prodje. sve procuri, sve je voda.

pusti neka voda nosi sve u zaborav...... ljubitelji EKV-a, klanjajte se :D
 
Banshee:
a sad si mator,a? :lol:

inace,trudim se da razmisljam pozitivno i sto sam starija sve redje imam napade depresije. :-D
a ako bas poludim,pocnem da urlam na nekoga,pa prenesm dalje negativnu energiju.
ili sednem iz zapisem u jednu svesku sve najcrnje misli...
a kada sam imala 15-16 godina stalno sam plakala i bila tuzna :roll:
sad da me pitas zasto nemam pojma.
pubertet valjda,svima se to desava.


Tako i ja, uglavnom uzmem pa pisem pesme ili crtkam....istresam se na papir
 
kad sam tuzna i depresivna(skoro nikad,ali kad se to desi) uzmem neku svesku iz zapisujem SVAKU misao... kad to stanje prevazidjem,uzmem i procitam te "dubokoume misli" i skontam da sam ustvari taaako pateticna i odvalim se smijati!

ma ja sve pisem u dnevnik...tako mi bude lakse!ali sa mamom imam super odnos,pa i njoj SKORO SVE povojeravam,i budem bolje poslije razgovora.
ZIVOT JE SUVISE KRATAK DA SE TROSI NA TUGOVANJE!
 
pusti neka voda nosi sve u zaborav...... ljubitelji EKV-a, klanjajte se :D
hmmmm...
Obale su prazne kao pustinja,
I samo ljudi što pogledom prate
Shta nosi matica.


e sad... shto se dosade tiche. to me ne muchi. i nadam se da necje nikada.
ovo ostalo... jbt, toga se ne mozhesh otresti. kako se lechiti, nemam pojma. neki (recimo vecjina) imaju jednostavno potrebu da se iz toga izvuku, potrebu koja je prevelika i izvuche ih iako nisu raspolozheni za to. neki nemaju snage. mozhda (verovatno) svi imaju snage, ali crpe iz pogreshnih izvora. meni ne ide sa pisanjem na papir jer ne stignem da napishem sve shto zhelim, sve mi se smesha i josh se vishe iznerviram. razmishljanje o proshlosti (iliti secjanja i uspomene) - fuj. nije da nemam lepe (fenomenalne!) uspomene, nego ne umem da ih izdvojim od onih.. uf. razmishljanje o sadashnjosti - milena, debilu. ;p razmishljanje o buducjnosti - hah, to se mazhe na 'leba? (: nerazmishljanje - mislim da ne umem. ili se ne trudim dovoljno. (8

eh, pa recite da nisam optimista :mrgreen:
ako ima neke poJente u ovom mom postu... pokushacju sada da je izdvojim. mislim da je sasvim normalno shto nas chesto pogodi taj talas nezadovoljstva (blago recheno) jer ipak... nije da mozhemo da skachemo od srecje ovde gde zhivimo i s kim smo (ako ovo neko chita, nemoj sluchajno da pomisli da govorim o nashoj zemlji or something - pa ja je obozhavam! govorim uopshte... planet earth ;p). u stvari mozhemo, ali samo ako se s tim pomirimo i gradimo neshto svoje, u sebi.
ja se ne mirim s ovim shto sam i gde sam, pa sam zato tako, hm, ~nemirna u sebi. (8

@ Moon_Child ~ ono shto mene zanima... shta s tobom bi? toliko si zhelela tu shkolicu i?... deprimira te?
kao prvo i prvo, daj sebi malo vremena. ili malo vishe. znash koliko ti treba da se priviknesh i shvatish gde si? samo polako i pusti da se sredi. jer hocje. samo ako zhelish. a ti uzmi pa pozheli (samo pazi dobro shta zhelish) i... pa zhelim ti sve najbolje (:

eh, da, shto se muzike tiche. ja moram neshto da slusham, chisto da se zamajavam, a to shto bude takva muzika. shta cju kad volim svashta.

setih se sad... nije da imam pesmu (grupu, muziku) koja mozhe da me oraspolozhi... ali Beautiful Day. samo da se setim...
~What you don't have you don't need it now
What you don't know you can feel it somehow
What you don't have you don't need it now
Don't need it now...
nije da sam srecjna i da mi dan posle toga zaista bude bjutiful ;p nije stvar samo u pesmi, mogao je ovo bilo ko da kazhe... lepo zvuchi, svakako. (;
 
Ni ja ne mogu da muchim papir kad sam u tom stanju, jer me neverovatno mrzi jer ima toliko toga da napishem... Mozda da pochnem na komp sve da pishem, ishlo bi brze... :? Meni je problem shto sam jednog dana u shit-u a drugog sam sva hepi... To me yebe.
 
Keeper:
kako se lechiti od apatije, depresije, dosade?... pa, najvazhnije je da se umrtvish. kao ruski vojnik iznemogao od bitke koji samo legne u sneg i ohladi se... cheka da prodje. sve procuri, sve je voda.

pusti neka voda nosi sve u zaborav...... ljubitelji EKV-a, klanjajte se :D
ic d best ju ken du? kazhesh da se umrtvimo? (8p

i opet dobijash odgovor EKV-a...
~To je stvaran svet oko mene...
...
To je stvaran svet u meni...
....Samo chekam da prodje...
 
Milenica:
@ Moon_Child ~ ono shto mene zanima... shta s tobom bi? toliko si zhelela tu shkolicu i?... deprimira te?
kao prvo i prvo, daj sebi malo vremena. ili malo vishe. znash koliko ti treba da se priviknesh i shvatish gde si? samo polako i pusti da se sredi. jer hocje. samo ako zhelish. a ti uzmi pa pozheli (samo pazi dobro shta zhelish) i... pa zhelim ti sve najbolje (:

Ne znam, razocarala sam se... inace :arrow: znash koliko ti treba da se priviknesh i shvatish gde si?
Znam, nazalost poprilicno. :(
Hvaja;)

Inace... I ja pisem kad sam u bedaku... Mada ja pisem i kad sam srecna... :?

I jedno pitanje: Jeste bili nekad uzasno tuzni zato sto neko drugi ima problema? (neko vama blizak)
 
Keeper:
al si mi dala odgovor, u sushtini je to opet chekanje.
ma nisam ti ja dala odgovor. ono su bila pitanja onako u vazduh postavljena... nije da ja znam odgovor... ne znam da li tako treba.

a oni stihovi su bili odgovor na one gore stihove. (8
ali ne smislu pitanje-odgovor. uf, i sebe sam zbunila. :p
to jedan ljubitelj EKV-a u meni izvlachi slichne stihove i sklapa...
toliko. (8
 
Moon Child:
Ne znam, razocarala sam se... inace :arrow: znash koliko ti treba da se priviknesh i shvatish gde si?
Znam, nazalost poprilicno. :(
Hvaja;)

Inace... I ja pisem kad sam u bedaku... Mada ja pisem i kad sam srecna... :?

I jedno pitanje: Jeste bili nekad uzasno tuzni zato sto neko drugi ima problema? (neko vama blizak)
razocharala? izvini, mora da nisam u toku pa je (fil)oloshka (:p) krenula ranije... tek je dva dana proshlo, mala bre. (;
daklem, poshto znash da je poprilichno, onda pusti da to poprilichno prodje. i ne tripuj se.
take it easy... [ i setih se sada Doorsa (8 ]

i jedan odgovor: da, naravno. (josh je gore ako sam ja proshla kroz neshto slichno i ne umem da pomognem.. bilo kako. onda osecjam da sam beskorisna i nemocjna i da nichemu nije sluzhilo to shto sam proshla.)
 

Back
Top