Endoskopska operacija kicme

Izvini, ali iz svega ovog sto si prekopirala, ja nisam uspeo da shvatim sta si ti izvukla sto te je uplasilo vezano za operaciju. Pa doticna samo tuguje jer sebe smatra odgovornom i, poput tebe, odlaze odluku o operaciji. Ne iznosi lose iskustvo u vezi sa operacijom. Odabrala si glup primer da branis svoje strahove.

To je dete ( mali sportista) jos malo, izgleda da se te oparcije rade tek kada dete ima 14 godina i kada manje vise prestaje da raste.
 
To je dete ( mali sportista) jos malo, izgleda da se te oparcije rade tek kada dete ima 14 godina i kada manje vise prestaje da raste.

To je ono sto me je dodatno sokiralo.Zar se deci tako rano rade operacije zbog skolioze?Doktor je i napomenuo da ce sad jos vise da raste u predpubertetskom periodu pa mi nije logicno da se sada radi operacija.Valjda to ide onda kad se predpostavlja stagnacija ili uskori prestanak.Nevidim svrhu u sred rasta podupirati kicmu operacijom.Malo mi je tu nelogicnosti i jos vecih briga ili su operacije ucestale od momenta do momenta i prate rast deteta.To je tek da mi se digne kosa na glavi!!!
 
Ja sam imao prelom kicme,tacnije prslhana L1,uradjena mi je operacija u Kragujevcu,to je posledica daobracajne nesrece.Operacija je bila uspesna.Sada u kicmi imam dva implanta i 4 srafa,i bude neprijatno,osecam ih.
Ortoped koi me je operisao rekao je da on nece da mi vadi taj metal iz kicme.
Voleo bih ako neko moze da mi odgovori da li ue bolje da vadim to iz kicme ili ne imam 34god.to se desilo pre 2 godine.
Da zanemarimo neprijatan osecaj sipkica u kicmi,zanima me da li to moze u buducnisti da bude ptiblem jer je ipak strano telo a ja sam jos uvek mlad a i posao mi je takav da stoim celu smenu.
Hvala unapred.
 
To je ono sto me je dodatno sokiralo.Zar se deci tako rano rade operacije zbog skolioze?Doktor je i napomenuo da ce sad jos vise da raste u predpubertetskom periodu pa mi nije logicno da se sada radi operacija.Valjda to ide onda kad se predpostavlja stagnacija ili uskori prestanak.Nevidim svrhu u sred rasta podupirati kicmu operacijom.Malo mi je tu nelogicnosti i jos vecih briga ili su operacije ucestale od momenta do momenta i prate rast deteta.To je tek da mi se digne kosa na glavi!!!
Postovana, da li ste na kraju uradili operaciju ili ne? Pitam vas jer sam i ja jako zabrinuta, i moje dete treba uskoro da se operise na Banjici, a mala je (ima 8 god) i kako sam razumela doktora, radice se operacije na svakih 6 meseci do zavrsetka rasta...da li ste i vi prosli kroz ovaj vid operacije i kakav je rezultat?Hvala na odgovoru
 

Back
Top