Crnogorci i Srbi

Diocles

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
155
- Srbi i Crnogorci su govorili razlicitim jezicima dok Vuk Karadzic nije jezik Crnogoraca proglasio za srpski jezik !

- Crnogorci su mediteranski, a Srbi kontinentalni narod !

- Srbi su religijska grupa, sastavljena iz vise naroda, koja je sama sebe proglasila za kobajagi staru naciju.
Ne postoji Srbin katolik, Srbin musliman, postroje samo pravoslavni, takozvani "Srbi", koji su ime uzeli po nekakvim srednjevjekovnim Srbima, sa kojima 80/90 % danasnjih Srba nema nikakve veze. Cak naprotiv.
Preci vecine danasnjih Srba su ratovali protiv srednjevjekovnih Srba !

- Crnogorci su stara nacija koja zivi vec preko hiljadu godina na ovim prostorima u tri drzave: Duklji, Zeti, Crnoj Gori.
Kao pravi stari narod sa dubokim korijenima, poput recimo Njemaca ili Albanaca, Crnogoraca ima sve tri vjere: Pravoslavne, Muslimanske i Katolicke !

Crnogorci i Srbi imaju razlicitu:

- Kulturu

- Obicaje

- tradiciju

- mentalitet

- Nacionalne simbole

- Folklor

- Istoriju

- Plemensku (Crnogorci) i neplemensku (Srbi) organizaciju

- Crkve

- Srbi imaju svoje, a Crnogorci svoje svece

- Drzavnu tradiciju

- Drasticno razlicita prezimena itd, itd,

a prije svega,

- RAZLICITE PRAPOSTOJBINE tj razlicite korijene


Crnogorci nijesu "nebeski" narod i nemaju laznu, izmisljenu istoriju, za razliku od Srba !
 
Ne bih se hteo mešati, ali navedene teze su zgodna teorija i predlažem da sačekamo rezultat onog famoznog Referenduma o tome žele li Đetići biti u zajedničkoj državi sa Srbima, ako im se bude dalo prošetati do izbornih mesta...U međuvremenu možete razmisliti da li ćete ih pustiti bez i jednog ispaljenog metka ili.....
 
ma izgleda da postoje indicije o neuspelim srpskim abortusima
teorijom verovatnosti postojala je mogucnost da je neko babicama pokrao odbacene fetuse i svercovao ih u crnu goru mislim nema druge
e verovatno su na tom transferu fetusi doziveli manji stres koji prourokuje posledice kao sta su provale bisera hibridnih crnogoraca odnosno svercovanih fetusa:D:D:D:D
 
čovek je potpuno prolupao...
ono što sam pročitala, a brzo sam odustala kada sam videla da se rad o potpuno poremećenom sistemu razmišljanja... toliko je smešno da ga ne treba ni demantovati, čovek je pajac
 
veKsla:
ma izgleda da postoje indicije o neuspelim srpskim abortusima
teorijom verovatnosti postojala je mogucnost da je neko babicama pokrao odbacene fetuse i svercovao ih u crnu goru mislim nema druge
e verovatno su na tom transferu fetusi doziveli manji stres koji prourokuje posledice kao sta su provale bisera hibridnih crnogoraca odnosno svercovanih fetusa:D:D:D:D

Zanimljiva teorija. Mada proucavajuci morfologiju, skelet i nacin govora oni su kao rodjeni za vestacko osemenjavanje sa posebnim akcentom na endokrini i nervni sistem koji moraju da budu pod stalnom kontrolom zaduzenog osoblja u klinikama.
 
etotako:
čovek je potpuno prolupao...
ono što sam pročitala, a brzo sam odustala kada sam videla da se rad o potpuno poremećenom sistemu razmišljanja... toliko je smešno da ga ne treba ni demantovati, čovek je pajac
НИЈЕ ПРОЛУПАО ТО ЈЕ ЈЕДНА ШИПТАРСКА БУДАЛА!!!
КАКО ЈЕ НАСТАО ШИПТАР?
СИЛОВО МАЈМУН МАГАРЦА!!!
 
PROFDetective-1.gif
 
etotako:
čovek je potpuno prolupao...
ono što sam pročitala, a brzo sam odustala kada sam videla da se rad o potpuno poremećenom sistemu razmišljanja... toliko je smešno da ga ne treba ni demantovati, čovek je pajac

Napisi nesrecnice definiciju nacije.

Ili ti imas SRPSKU definiciju nacije, koja glasi:
"Srbin snio da je svako srpske nacije, samo ako ga DR Kamenko Pasuljkovic za Srbina proglasi"!

Je li ti to definicija nacije?
 
Владика Данило
1697-1735



vdanilo.jpg


Владика Данило написао је својом руком на рукописном јеванђељу, израђеном на пергаменту (Љубомир Стојановић је објавио штампану верзију у својој збирци "Стари српски записи и натписи"):

Данил владика цетињски Његош, војеводич српској земљи купи ово светоје јевангелије ценоју златиц 5 у Ивана Калуђеровића с Рисна, принесено от земљи молдавскије некоторим купцем и сему ми от нашега труда управисмо сребро образ Христов и четири јеванђелиста и с друге стране печах от сребра пет, у све печах 10, и приложих га у Патријаршији пецкој, храму Вазнесенија Христова, и да не будет никим отимљено от сего храма. Да јест просто.
1732, мр. 12 - Цијена књиги и сребру у све златиц 24


А пише, у Бечу, владика Данило, 2. децембра 1714, Гаврилу Головкину, представнику руског цара, Петра Великог, код аустријског цара, те вели и ово:

Не знам шта ће бити од мог живота у туђем царству, јер ја бих прво себе обешчастио, а затим наша српска племена , када бих молио помоћ од других држава, а ругале би нам се друге вјере.


На Митровдан 1714. године, владика Данило упућује поруку Црногорском збору и главарима:

"Мила би ми била смрт да сте ви хтјели да сви уједињени изгинемо часни и славно, као што је то учинио сам Кнез Лазар и Милош Обилић који уби цара на Косову, па најзад и сам погибе са својим господаром и свих седам хиљада бораца, - што нас Црногорце довело у ове крше, - оставивши послије себе славу и част"
 
Diocles:
Znas li da Amprdokije zabrnjuje da se koristi racunar, jer je to latinska jeres ?

Па судећи по томе КАКАВ УТИЦАЈ НА ТЕБЕ ИМА РАЧУНАР... изгледа да је
стварно у питању латинска јерес... и да је Владика Амфилохије у праву...
 

Back
Top