Internet

Master_Chief

Veoma poznat
Poruka
11.749
Ovo nije tema gde je pitanje kolko vremena provodite na internetu nego je pitanje kolko internet utiche na vas,kako vam bude raspolozenje kad probate da se konektujete a ono ne moze,da li biste izdrzali mesec dana bez interneta,i zadnje da li ste zavisni od interneta?

evo nova temica da se ispovedamo...8)
 
Bojim se da sam i ja zavistan veoma.I to znam kad sednem za komp koji ima modem konekciju...posle 5 minuta dodje mi da razbijem monitor.

Chitao sam negde da ljudi koji imaju brz internet praktikuju da im i mnoge ostale stvari u zivotu budu brze...bojim se da je ovo jako tachno,kod mene se sve mora odvijati brzo inache ode mi moral u k.....
 
E to za brzinu... nije to samo zbog Interneta... nego uopste zbog razvoja rachunara i komnukacione tehnologije. Recimo, secam se ja sam kao mali ima Commodore64 i na njemu se sve ucitavalo sa magnetne trake (audio kaseta zapravo obicna)... i dok ti sacekas da on nadje na kaseti sta treba... pa dok ucita... prodje zivot ******! A sad klik, klik, klik po desktopu... ko blesav! Mobilna telefonija... uvek dostupan za komunikaciju, dogovor, obavestenje isl... sve nam to ubrzava zivot, ne samo NET.

LM, ja isto od samo Interneta uopste nisam mnogo zavisan, jer stvarno minimalno trazim info preko njega. Ipak je to josh uvek jako loshe organizovano i za nashe podrucje uzasno nerazvijeno da bi imalo vitalnu prakticnu upotrebu, koliku inace moze da ima... tako da ono od Interneta ne, od Foruma da... i te kako :lol: Pre 4-5 godina sam bio zavistan od IRC-a, ali to me je proslo... totalno. Mozda sam visio jedno skoro god dana intenzivno... onda sam posle visio samo zbog jedne osobe, al' i taj kontak se brzo prebacio iskljucivo na ICQ, tako da IRC jednom za svagda otishao u zaborav...
 
jaooooo, i ja sam imala Komodor :p imam ga josh uvek. (8 ali ne sa kasetama, vecj disketama. uuu, blago meni. (:

elem... shto se neta tiche, nisam zavisnik, ali ga mnogo volim. pokushavam da ga iskoristim shto vishe, ne samo na forum i downloadovanje muzike i sl. nisam ishla nekoliko meseci na net i nije mi falio, a nekad mi dodje da dolazim svaki dan. u svakom sluchaju, mogla bih da prestanem. ne volim da idem na mIRC, a ICQ po potrebi. (8n shto se brzine tiche, dial-up mi nije smetao shto je bio spor (i nije toliko) nego shto sam sve morala u brzini da radim iz razloga da mi ne iscure svi sati odjednom ili da napravim ne znam kakav rachun za telefon. ovaj kablovski je fenomenalan shto ga imam kad pozhelim, zasednem i ne brinem da moram sve da zbrzam, ali u poslednje vreme i nije tako... kad krene da blokira :roll: prekida veza na nekih 5min, shto je dovoljno da mi proguta gomilu postova kad stane u sred slanja i slichne gluposti. :roll:
sve u svemu, komp je divna stvar. (;
 
Nisam mnogo zavisna od neta...bar se nadam:roll:,videcu kad se odvojim malo vise od njega :wink:,inace navukla sam se na forum,a na dopisivanje vec odavno,i dan mi je nekako neobican ako ne procaskam sa nekim na netu.......polako,ali sigurno:shock:
 
Ja sam mnoogo zavisan i utice puno na moj zivot, definitivno nije mnogo zdrav takav nacin zivota, sve je virtuelno nerealno. Najvise me drzi chat, download itd... A bez interneta ne vise od 3,4 dana. Ako neko zna lek za "skidanje" sa interneta neka javi :)
 
Kad_LupimLupim:
Mozda sam visio jedno skoro god dana intenzivno... onda sam posle visio samo zbog jedne osobe, al' i taj kontak se brzo prebacio iskljucivo na ICQ, tako da IRC jednom za svagda otishao u zaborav...
aaaaaah...
Zbog jedne osobe...
i...
šta je posle bilo?

Hoćeš da nam kažeš? (:
 
Zavisna? Pa, ne znam bash. Mislim, "dokazala" (vidi mene dokazala, ko da moram ikome da se pravdam :roll: ) sam sebi da mogu bez neta dugo i da mi ne nedostaje puno. Dodjem ovde kad god imam nekog free time, chisto da se zezuckam. A takodje skidam muziku (al me yebe Kazaa :roll: ), za referate, idem na neke zanimljive sajtove i tako to...
 
Hocu:

Sve je pocelo jednog jutra, kada sam ustao i... :p
Sad ozbiljno, na IRC me navukla jedna drugarica, tamo negde u jesen '99 cini mi se... zarazio sam se u minimalnom rocku, kako to uglavnom biva i ishao sam na prvom mestu radi zajebancije, pa tek onda s nadom da cu upoznati neke interesantne ljude... i tako sam cukao i cukao, postao i redovan gost i poznat i znao ljude tamo i tako to trajalo... i znate vec kako to biva, malo pisete javno, zajebavate se sa poznatim likovima, prozivate i h8ujete sa nekim shabanima koji kvare atmosferu, kad krene neka spika sa nekom devojchicom, onda se prebacite malo na priv, pa ide ono koje si godiste, sta slusah, ajd das slliku i tako... svremena na vreme startuju neke ribe preko priv i tako to ide i ide u nedogled. Mogu reci da sam sa tim ljudima bio u kontaktu samo dok je i to trajalo, posle jok...

I tako jednog lepog aprilskog dana, kuca meni neko na priv... a vec se mislim dokle vise ovako u nedogled, sve jedno te isto... ali iako je sve izgledalo u pocetku kao josh jedan shablon... ne znam nesto je dalje krenulo drugacije, prepoznala se deca valjda jebemliga... Malo smo nesto pricali, trazio sam joj ICQ, video joj u infou da joj je rodjendan bio dva dana pre, pa je dobila cestitke uz jednu virtuelnu ruzu --<--@ to je bilo na brzaka, morala je da ide... Al sam dobio sliku za uzvrat.

I tako je to krenulo, nije bog zna kolko cesto bila online, al kad god je bila uvek smo lepo pricali i druzili se. A da nisam pomenuo, nije odavde iz Nemacke je. LM na leto, po zavrsetku skolske je dosla vama kod Babe&Dede... ne tad mi nije bilo ni na kraj pameti da bi mogla da mi bude najveca ljubav... i proslo je bilo celo leto, a onda sam je negde u septembru opet uvatio online na ICQ-u....
-Jao, pa gde si ti, mislila sam da si i zaboravio da smo pricali... -
-Tesko da sam mogao da te zaboravim tek tako...-

Skola beshe pocela, jesen takodje, tolike veceri u radnim danima koje treba potrositi! I onda je krenulo, dan za danom, sve vishe i vishe smo pricali... svaki boziji dan smo se culi bar jednom dnevno. Posle tako jedno mesec i po, dva intezivne komunikacije vishe nije bilo vishe dileme... ljubav je to bila preko NETA!
Poceli smo da dolazimo na NET, samo jedno zbog drugog, dogovarali vreme (mesto nismo morali)... Novu 2001 Godinu smo takodje proveli zajedno na NET-u, e novi Milenijum sam docekao sa njom, koju uzivo nisam video, glas joj nisam cuo, 1300 km razdaljine vazdushnom (aaa merio sam). Jesam li pomenuo da mi se isprva nije mnogo svidjala na slici? Ma to je palo u vodu samo tako... Tada je za mene postojala samo ona!
Posle te Novogodisnje veceri su stvari postale josh ludje... vishe nije bilo potrebe da se dogovaramo za online susret, jednostavno sam znao kad ona dolazi i ona kad ja dolazim... na kraju sam bio ubedjen da neka visha sila radi medju nama... jer nam se x puta desilo, ja dodjem van nekog standardnog vremena, dodje i ona... razlika minut dva! To je stvarno bilo neverovatno!

Pricali smo satima... svasta sam saznao o njoj i ona o meni, imao sam utisak ko da je znam godinama i kao da smo vec koju godinu zajedno. Ne mogu da ne kazem: divno! Taman nekako u to vreme su i mobilni polako sishli u narodne mase, pa je bilo malo i razmene porukica preko SMS-a... tako je to trajalo do leta 2001... trebala je da dodje ovde kod Babe&Dede(Co.)... zadnje vece pred njen polazak smo takodje pricali, ostavio sam joj fon i mobilni i kucni... Ali nije se javila.

Negde u oktobru sam je opet ulovio na ICQ-u, dobio objasnjenje da joj je mob ukraden u Madjarskoj... ipak nisam hteo da se da se durim i da je oteram, iako je realno prica mogla da bude izmisljena, logicno. Tako da sam ipak ostao u kontaktu iako mi je i rekla da je nasla decka dok je bila ovde (dal me je nesto vise bolelo u zivotu...!!!). Pricali smo i dalje dosta, ali to vise nije bilo ono... nit bi ikad vise moglo da bude... u aprilu je dosla ovde na par dana da napravi 18. (Balkan spirit bre, nisu joj Schwabci interesanti bili.. to me je odusevilo stvarno) i tad me zvala, ipak za divno cudo... ali sudbino kleta, ne nadjoh autobusa tog vikenda...

I tako je vreme prolazilo, a mi smo sve manje bili u kontaktu... proslo je i leto 2002, tada nije dolazila, a pricali smo sve manje i manje... prestala je i da dolazi na NET, retko sam je vidjao... svakih nedelju dve... do Nove 2003 skoro potpuno prestala da dolazi. Negde u prolece mi je stigla poruka na ICQ:
"Boki, nemoj da mislish da sam te zaboravila, samo nemam vishe vremena zbog skole da dolazim na NET." Mislim i da je stajalo na kraju "Cmoli te Dani!", to je poslednje sto sam primio od nje.

Proletos sam joj poslao mail, cisto onako da vidim sta ce da se desi. Odgovorila mi je, delovalo je da joj je drago sto sam je se setio... sada zivi u svom stancicu, gleda da zavrsi studije i radi u nekoj Banci tamo kod nje u Nemackoj....

Eto :( Lepa pricica, jel... a sad idem da tushiram i da klopnem nesto... a mogao bi i lepo da odspavam za promenu, ovo lepo uspavljuje!
Ako se neko pita kakve ovo veze ima sa IRC-om... pa nista, odkad sam nju upoznao, malo sam odrastao i IRC prepucavanja mi vise nisu bila interesantna ;)

A da! Zove se Daniela...
 
zavisna sam i to mnogo....
ne treba mi tv,ne treba mi mobilni,ali dan bez kompjutera i interneta jedva prezivim :roll:
sada se jos maltretiram sa primitivnom konekcijom i nikako da docekam da uvedem nesto brze. :(
 

Back
Top