čajoholičari

princess_bubblegum

Početnik
Poruka
9
pošto ne pijem kafu,ne volim ukus njen sem u sladoledu ili nekom kolaču,kofein nadoknađujem kroz čajeve.dnevno popijem dva tri,jedan za dobro jutro,jedan uz čitanje ili gledanje filma i jedan za laku noć.da li ih vi pijete?koji su vam omiljeni?na koji način?za šta je koji lek?sve o čaju dakle ovde :heart:
 
pošto ne pijem kafu,ne volim ukus njen sem u sladoledu ili nekom kolaču,kofein nadoknađujem kroz čajeve.dnevno popijem dva tri,jedan za dobro jutro,jedan uz čitanje ili gledanje filma i jedan za laku noć.da li ih vi pijete?koji su vam omiljeni?na koji način?za šta je koji lek?sve o čaju dakle ovde :heart:

Da, volim da pijem čaj... Crni, zeleni...

Izuzetno mi prija recimo Earl Gray mešavina crnog čaja, u zadnje vreme je dosta pijem.

Inače, dok sam studirao, pio sam povremeno i 10 šolja dnevno što je cca 2,5l čaja.
 
dje me nadje
iako popijem i po 5-6 kafe na dan
dva litara popijem caja

imam razne, za uzivanje i lekovite
mahom napravim miks pomesam sve i svasta to u toku dana termos
a ako mi se pije nesto specijalno napravim si svez
 
Pio sam i Pu-Er... Osalo mi je jedno manje parče pogače:

664px-Xiaguan_Te_Ji_Tuo_Cha_2004.jpg
 
Ima u zdravoj hrani da se kupi osušena kopriva.. Nešto je bruka jeftino, tipa 100din pakovanje od 100g.

Jedna od najboljih mešavina koje sam pio je izvesni "carski čaj" koji mi je ortak doneo iz češke. Ono je bio orgazam u ustima. Cvetna mešavina, fantastična u svakom pogledu.
 
ma znam da ima i ovde je kopriva djabaluk al kad je imam pored kuce sto bi je kupovao?

ima i ovde mesavina, sad neke ako se setim kasno je, al su stvarno izvrsni sa pupoljcima ruze i tako to, stvarno su ukusni i mirisni :)
 
ma znam da ima i ovde je kopriva djabaluk al kad je imam pored kuce sto bi je kupovao?

ima i ovde mesavina, sad neke ako se setim kasno je, al su stvarno izvrsni sa pupoljcima ruze i tako to, stvarno su ukusni i mirisni :)
pa zavisi de živiš... Ako si u gradu, ta kopriva ti je prebogata izduvnim gasovima automobila itd.... Ova koju oni suše se bere po planinskim područjima gde je vazduh daleko čistiji...
 
Čemu da kupujete koprivu, tko vam garantira gdje je ubrana? :)
odete negdje izvan grada i prometa, u neki šumarak i naberete...osušite na prozračnom mjestu, u hladu, i eto vam domaćeg čaja.
Osim što je jako zdrava, dobra je i kao insekticid za ukrasno bilje i kao dodatak željeza istom....u svakom slučaju, dobro ju je uvijek imati pri ruci.
Od nje pravim i sok, koji je također vrlo ukusan i zdrav.
 
Čemu da kupujete koprivu, tko vam garantira gdje je ubrana? :)
odete negdje izvan grada i prometa, u neki šumarak i naberete...osušite na prozračnom mjestu, u hladu, i eto vam domaćeg čaja.
Osim što je jako zdrava, dobra je i kao insekticid za ukrasno bilje i kao dodatak željeza istom....u svakom slučaju, dobro ju je uvijek imati pri ruci.
Od nje pravim i sok, koji je također vrlo ukusan i zdrav.
Može naravno i da se ubere. Ko ima gde i vremena za isto, nema problema. REkoh samo da ima i pobiljnim apotekama i da je jako jeftina ako neko nije u mogućnosti da bere i suši.
 
Ево ми направили сок. 40 врхова коприве младе, 6 лимуна, 200-300 грама шећера. Без кувања. Веома укусан и освежава. Држимо га у фрижидеру и не квари се.

Kontam da je dosta ukusno. S tim da taj šećer tu ne podseća baš na zdravlje al ajde. :) Možda s medom?
 
Sok od koprive me podseca na biter lemon samo ishlapela varijanta )) Paganko znam da je med bolja varijanta ali tako mi je tanak novcanik glasao za secer )) Sto se tice zove cuo sam da nije za muskarce koji planiraju decu.
 

Back
Top