sta poneti u porodiliste

Evo spiska stvari koje sam ja nosila u porodiliste:

-spavacice, nekoliko kom. zavisi koliko ces boraviti u porodilistu
-papuce-plasticne
-bade mantil
-pribor za licnu higijenu
-maramice, papirne i vlazne
-peskiri
-mrezasti ulosci, 2-4 pakovanja
-toalet papir
-jednokratne gacice -2-5 kom

i naravno mobilni telefon

+ kozmetika i oprema za bebu

Naravno, sve zavisi da li ces nesto od ovoga dobiti u porodilistu i koliko ces dana tamo biti.
 
slatko volim :)):
a za sta ti sluzi manikir set na porodjaju?? Da nisi mozda lakirala nokte izmedju dve kontrakcije, ili dva dojenja?!
ne sluzi joj na porodjaju nego na boravku u bolnici.sta ako ti se polomi nokat?da neces mozda da ga odgrizes?sredjivanje noktiju je deo higijene(je l ste imali higijenicara u razredu?nama je pregledao i nokte btw)
i zasto ne bi i lakirala nokte u momentima dokolice?
 
hanibal77:
ne sluzi joj na porodjaju nego na boravku u bolnici.sta ako ti se polomi nokat?da neces mozda da ga odgrizes?sredjivanje noktiju je deo higijene(je l ste imali higijenicara u razredu?nama je pregledao i nokte btw)
i zasto ne bi i lakirala nokte u momentima dokolice?


znaci, ti si sa kandzama isla da se porodis ?!
u bolnici ostajes 3 dana, i stvarno ne razumem turpijanje noktiju posle porodjaja :roll:
a koliko ja znam, lakirani nokti ovde u Srbiji su na porodjaju zabranjeni--sav nakit i lak za nokte skidas, jer ako nesto ne krene kako treba i odvedu te na carski rez, po prstima i noktima ti gledaju da l si dobro
 
U porodilište treba poneti
- trudnu ženu (kom.1)
- soma €
- sanduk uvoznog i balon domaćeg pića kao mito pride
-pre toga proveriti sve doktore, pratiti ih kada se vraćaju sa smene, pregledati dokumentaciju da se uveriš da nema sumnjivih i komplikovanih porođaja u radnoj biografiji.
Ha, sve sam smislio:)
 
Ponesi obavezno nesto za jelo i piće, jer ćeš sigurno biti gladna i žedna posle porodjaja. I novac, ako ti nešto zatreba da kupiš (ili da pošalješ nekog drugog, ako ti ne budeš u stanju da silaziš do prodavnice).
 
@ slatko volim
ja sam na žalost prvi put u bolnici provela 8 dana...a nisam imala manikir...
i jako mi je falio,jer su mi nokti naprasno pucali posle porođaja.
sledeći put sam ostala 16 dana...
istina je za la na noktima kod porođaja,ali posle samo izvoli.
btw jesi li se ti porađala?
ako jesi onda znaš da imaš najmanje 2 sata dangubljenja između 2 dojenja,pa zašto se ne bi malo sredila?
da te muž vidi da blistaš a ne kao neka isprana krpa da izađeš iz bolnice?
ja sam se kompletno doterala,počupala obrve, obrijala noge,namazala nokte i na rukama i na nogama...
jes da su me druge porodilje tretirale ko da nisam normalna...bole me uvo, moj muž je bio još zaljubljeniji kada me je ugledao doteranu, za razliku od one otečene mase koju je doveo da se porodi.
i za tijanu još jedan savet...
dezodorans koji poneseš u bolnicu...kuopi neki nebitan,jer ako budeš koristila onaj koji voliš
lako može da se desi da ti se ogadi ....to važi i za sapun,kupku,vlažne maramice...
@neverovatni....dobra ti taktika,da znaš!
ali dosta je 500 jevra:p
 
slatko volim :)):
znaci, ti si sa kandzama isla da se porodis ?!
u bolnici ostajes 3 dana, i stvarno ne razumem turpijanje noktiju posle porodjaja :roll:
a koliko ja znam, lakirani nokti ovde u Srbiji su na porodjaju zabranjeni--sav nakit i lak za nokte skidas, jer ako nesto ne krene kako treba i odvedu te na carski rez, po prstima i noktima ti gledaju da l si dobro
o kakvim kandzama govoris?ljudi imaju nokte a zivotinje kandze,to si valjda ucila iz poznavanja prirode i drustva?!
ovde nisu zabranjeni lakirani nokti,da nece mozda da me vrati kuci po aceton?
i ja sam imala carski rez ali mi nisu gledali ni po prstima ni po noktima nego postoje neke masine koje ti prate srce i sve ostalo,to postoji i u srbiji,bar po bolnicama;)
 
Je li stvarno preporuceno da se ne ide sa lakiranim noktima? Nikad nisam cula tako nesto, i kako ako krene nesto naopako oni gledaju nokte? Gde je to praksa? Ne ironisem, stvarno me interesuje da li se nekom desilo da mu kazu tako nesto pred porodjaj.
 
ma to je tipičan rekla-kazala...
meni su rekli(ali ne u bonici!) sledeće:
gledaju u eventualnu promenu noktiju,valjda boje mesa ispod...ako poplavi,možda?
ali meni niko nije ni primetio nokte,u porođajnoj sali,bilo im je bitnije da se sve dobro završi...
i sat sam imala na ruci!
i muža, pored...
pa ni u pekari ne bi smele da imaju namazane nokte i raspuštenu kosu,pa niko ne mari!
(a to je zakonom određeno,i da ima naleti higijeničar ,trebalo bi da ih zatvori....) :razz:
@tijana...šta bi ode li u bolnicu?
nema te da se javiš pitala si...a mene zanima kako si prošla,piši nam:p
@mojra jesi li dobila poruku?
vidim svi se žale da im poruke ne stižu,pa pošto nisam videla ni potvrdu...
pozzd
 
Nisam otisla u porodiliste, ja sam 8. mesec, ali sam htela da se informisem na vreme. Inace (posto me je neko pitao) porodicu se u Gradskoj. Samo se nadam da im je porodiliste malo cistije nego odeljenje za odrzavanje trudnoce, posto je tamo ocajno!
 
Pa, draga moja buduca mamice, kao prvo - da ti pozelim sto bolji i bezbolniji porodjaj, a sto se teme o nosenju stvari u porodiliste tice, uopste nije naivna, buduci da ti tamo trebas puno toga, i konacno - ne znas koliko dugo ces ostati. Takodje, vazno je jer se muz u tim danima pretvara u pravog potrcka. Da bi olaksala i njemu a i sebi, vreme je da polako prikupis sve stvari, i bogami, vec ih i spakujes.
Najpre, slazem se sa Lady me.
Dodala bih naravno i taj punjac za mobilni, a sto se spavacica tice - mislim da bi trebala da izbegnes nosenje svojih, ili eventualno mozes da poneses ali da ih koristis samo ako bas ne mozes da dobijes presvlaku, sto je zaista retko, jer porodilja koja trazi moze nekada da dobije i dve spavacice dnevno. Znaci - sve trazi.
Za svaki slucaj ponesi i jastucnicu - mozda je menjaju na onoliki broj dana koji tebi ne odgovara.
Peskir ti treba standardne velicine - ne veliki jer se on malo teze susi, i ponesi ih bar 3. Plasticne papuce - zbog tusiranja u keramickim kadama.
Tecni sapun - jer nemas gde da spustis sapun u kutiji.
Ulozaka ti treba vise. U svakom slucaju kupi 10 pakovanja jer ce ti trebati kada se vratis kuci. U bolnicu ponesi 4-5 pakovanja. Nek' se nadje.
Snala za kosu - ako je koristis.
Ponesi alkohol - ako sumnjas u cistocu svoje natkasne.
Stampa - izbegavaj dnevnu jer prlja ruke. Mozda prvih dana neces biti dovoljno jaka da ustajes cesto i peres ih, a bebu ti donose na dva sata (ili je sa tobom).
Kad vec ides u apoteku za uloske, obavi kupovinu svega sto ti je potrebno za bebin dolazak kuci: Embecin prasak (za pupak), Cikovi flasteri za pupak(odlicni su a malo su se teze nalazili - videla sam pre neki dan preko puta doma Lola u Bulevaru u drzavnoj apoteci),sterilna gaza, Pavloviceva mast, pelene, hidrogen, obicni stapici za usi, sampon za bebe..sigurno ima jos, ali...
I da ne zaboravim - budi doterana i istusirana. Na porodjaj (ako ne bude brz) gledaj da odes sa cistom kosom. Kada osetis prve kontrakcije (ako nisu na 15 minuta) operi kosu ako ti je prljava, jer u porodilistu sigurno neces moci pa ces sva masna doci kuci. Takodje, sredi i noge, a potrudi se da od momenta kada osetis kontrakcije hranu svedes na minimum. Zato ponesi nesto od keksica i sokica sa sobom.
I jos nesto sto mnoge zene zaborave -
Garderobu i obucu u kojoj bi volela da napustis porodiliste obavezno pripremi i ostavi na jednom mestu koje ce tvom muzu biti poznato pa ces i sebi i njemu olaksati, Vodi racuna da verovatno neces moci da obuces svoje staro odelo odmah, pa izaberi nesto malo sire. Nadam se da sam ti makar malo pomogla - sigurno dosta toga fali, ali valjda ce neko primetiti pa dodati. SRECNO!
 
i ja bi se dovezala n apredhodni post:p
dakle,gradska bolnica...jeste,čistiji je deo gde su porodilje,a ako se odlučiš za baby friendly,tamo je kao u bajci...da se navuku da budeš tamo:p
dakle,jedino da dodam u gradskoj možeš i da pereš kosu!
ima dovoljno tople vode i nije neka gužva...nema baš previše stanara:p
i nije loše da se obriješ sama.
zaboravila sam da pomenem i čepiće za stolicu.
znače posle porođaja,jer u gradskoj insistiraju na stolici pre nego te odpuste....
neki peškir ili pelenu (bogami njih nekoliko) za izmuzavanje mleka,cureće i smetaće...
brushalter.
možda one uloške za grudi.
svakako dve pelene za bebicu kada ti je donesu da postaviš ispod.
mada i peškir bi dobro došao u tu svrhu.
ja sednem ki turkinja,stavim jastuk na noge bebu na jastuk,i tako sam je dojila,nism mogla na stranu niti na stomak,zbog rane.
flaša za vodu.(sa vodom)
bićeš žedna.zbog dojenja. a možda
nećeš moći da ustaješ tako lako pa je zgodno da imaš flašu kraj sebe.
vlažne maramice, za sve svrhe,
šećer i so, sve je prilično bljutavo...
ako piješ kafu,ponesi ono plastično kuvalo,i kafu.
ili 3 in 1:p
kada budeš išla na kontrolu,pitaj da li imaju automat sa kafom na odeljenju,nisu imali ali je bio u planu...
pa pripremi novac za njega....
a ko ti vodi trudnoću tamo?
 
Ja eto, samo da uskocim, jer i mi muskii mamo sta da kazemo na ovu temu, sta poneti u porodiliste, nadam se da necete zameriti, buduce mamice :)

ja sam u porodiliste poneo:

1. Zenu - Doduse, zamalo da i nju zaboravim. Kada je neko zalelekao "vreme je, idemo..." strmeknuo sam se niz stepenice, seo u kola, krenuo i tek kod drugog coska, ustanovio da se sam vozim u porodiliste.... :( Posto nisam zeleo da se mesam u zenin posao, vratio sam se po nju, tako da sam stigao potpuno opremljen u porodiliste...

2. Kurblu i klesta - Usput mi je pukla guma, pa sam onbevideo od uzbudjenja, poneo alat sa sobom u ruci. Klesta sam koristio za otvaranje vrata, imali tada neki stari polupokvareni auto. To je prouzrokovalo opstu paniku na prijemnom i bio sam razoruzan od dva cudna, celava, snazna tipa, koji su me od onda pomno pratili. Definitivno sam bio isteran na hodnik, kad sam onako zbunjen, ne znajuci sta cu sam sa sobom, klestima i kurblom, pokusao da bolje zavrnem zavrtnje na kolicima u koje su smestili zenu (mi muskarci kanda nismo umorni, sta li), a najverovatnije i zbog toga sto sam u panici, pokusao zenu da vozim niz stepenice, na hitni porodjaj....

3. Vujaklijin recnik - U opstoj guzvi nakon startnog znaka za evakuaciju u porodiliste, neko je zaurlao :"knjizica!" a ja nisam imao vremena da to razmotrim, mada sam se cudio sta kog vraga nekom treba da cita u ovakvim trenucima... Zgrabio sam sa police najdeblju knjigu i jedva je ugurao u torbu. Kasnije me je zena dva puta gadjala tom istom knjigom. Prvi puta kad sam izjavio nakon porodjaja da je bilo zapravo "mnogo buke niokocega..." a drugi puta je zavitlala ubogog Vujakliju na mene kad sam poceo da objasnjavam da je porodjaj daleko laksi nego brijanje svakog jutra, onako mamuran, opasno po zivot. Srecom, oba puta sam bio promase za oko metar...

4. Jastuk (perjani) - dogovoreno jebilo da pristvujem dogadjaju, pa nisam imao ideju koliko to cekanje moze da traje. Od dremke nije bilo nista jer sam izazvao skandal kad sam nagovarao nekog doktora, bolnicara ili mozda i budistu (ko ce ih znati u onoj gunguli, svi u belom), da igramo "ajnca" doke ne izbije porodjaj... A problem sa stvorio i kad sam onako isteran ponovo na hodnik, trazio malo vatre da pripalim od neke muzevne sestre ( i danas sam ubedjen da na metli dolazi na posao), onakav ubitacni pogled jos nisam doziveo.

5. Plisanog medu (komada dva) - Kasnije su me ubedjiavli da sam tvrdio da hocu da mi se dete ima cime igrati, cim se rodi, da se ne dosadjuje, ne secam se tacno toga....

6. Fiksni telefon (ne znam zasto), dva bajata sendvica (ne znam zasto i odakle), tri dana stare novine (to tek ne znam, jer retko citam novine).

Sve u svemu, jedva sam nekako izdrazao da me pozovu u salu za porodjaje. Pre toga su me ufalcovali u nesto zeleno i stavili mi masku (valjda da me ne prepoznaju kao krivca za ceo dogadjaj), pa sam se skoro onesvestio jer nisam mogao disati. Doduse, bilo je kasnije glasnina da sam se zamalo onesvestio kad je porodjaj poceo, ali mislim da preteruju. Drugi puta su mi klecala kolena u sred porodjaja (dakle stvarno sam se namucio), sto su opet pripisali da ne mogu da gledam porodjaj, a sto nije tacno, jer sam sve pomno pratio, pokusavajuci da spasem ruku koju mi je zena zavrtala iz sve snage. Mislim da i danas imam kostobolju, jer mi je sve koske pomerila. I to kao da nije bilo dovoljno, vec se drala iz sveg glasa da joj vise nikada necu prici na 5 metara, da sam prokletinja i da sve muskarce treba kastrirati. Ne secam se tacno (jer su me opet iz nekog razloga polivali vodom) ali mislim da mi se unela u lice i promrsila kroz zube da ce me sigurno ubiti kad se sve zavrsi i da su muskarci obicne svinje (pri cemu je posebno naglasila da sam i ja svinja i mamlaz prokleti). Nakon teskih porodjajnih muka, bio sam vec spreman da sve napustim i odlozim porodjaj, kad se opet zacula neka dreka, ovog puta zacudo me nije zena slala u pakao - bio je to moj decak, ej, MOJ decak! :) Shvatio sam, gledajuci ga onako zbrckanog i nkakovog, da sad imam jos nekoga kom je vazniji od svega na svetu....
Stvarno, vredelo je izdrzati sve sto sam izdrzao tu noc..! Sin!


Naon mog teskog porodjaja, jos sam morao trcat kros kantri kuca-prodavnice -apoteke - porodiliste, u mnogo navrata. Jedva sam cekao da se vratimo svi kuci, pa da se k'o covek naspavam... Ali , gadno sam se prevario, tek je pocela moja golgota -ali to je neka druga prica, neko drugo vreme....

Uglavnom, nase mamice bi trebale da znaju da ih volimo, samo mi to nesto ne umemo bas da izjavimo kako valja... :)
Sretno bilo svim buducim mamicama, drzite se, mi smo uz vas, ma sta vi mislile :)
Nije ni nama lako, samo da znate.. :)
 

Back
Top