Nepriznate verske zajednice koje javno deluju u Srbiji

Ponašanje. Trudimo se da sve što radimo bude motivisano ljubavlju prema drugima (Jovan 13:34, 35). Ne radimo ono što Bog ne odobrava. Na primer, ne primamo transfuziju krvi jer je to zloupotreba krvi (Dela apostolska 15:28, 29; Galatima 5:19-21). Miroljubivi smo i ne učestvujemo u ratovima (Matej 5:9; Isaija 2:4). Poštujemo državnu vlast i pridržavamo se zakona dokle god se oni ne kose s BВožjim zakonom (Matej 22:21; Dela apostolska 5:29).

Због ове небулозе њихови чланови умиру јер им секта не да трансфузију крви. Колико луд и болетсан мораш да будеш да би веровао у овако нешто! Зато су ЈС и опасни!
To nije tacno, danas se i veoma slozeni hiruski zahvati obavljaju neinfuzno, dok sama infuzija i nije siguran i bezbedan medicinski zahvat. Transfuzija moze biti i kobna po zivot primaoca infuzije.

Drugo, cudno da su ti bas JS trn u oku, kad oko sebe imas mnogo opasnije religiozne nevladine organizacje koje i te kako kostaju ovaja narod.
 
To nije tacno, danas se i veoma slozeni hiruski zahvati obavljaju neinfuzno, dok sama infuzija i nije siguran i bezbedan medicinski zahvat. Transfuzija moze biti i kobna po zivot primaoca infuzije.

Drugo, cudno da su ti bas JS trn u oku, kad oko sebe imas mnogo opasnije religiozne nevladine organizacje koje i te kako kostaju ovaja narod.

Ја када сам био на кататеризацији срца видео сам једног њиховог члана који је редовно примао инфузију и није се бунио. Како знам да је ЈС? Па свима се хвалио и давао нам њихову литературу.

Тренутно су ме инспирисали. :D
 
To nije tacno, danas se i veoma slozeni hiruski zahvati obavljaju neinfuzno, dok sama infuzija i nije siguran i bezbedan medicinski zahvat. Transfuzija moze biti i kobna po zivot primaoca infuzije.

Drugo, cudno da su ti bas JS trn u oku, kad oko sebe imas mnogo opasnije religiozne nevladine organizacje koje i te kako kostaju ovaja narod.

JS jesu opasni ovim kvazivernicima, jer naucavaju izvorno hriscanstvo...
a u tome nema nista lose, to je zakon ljubavi.
a JS nikoga nista ne kostaju zato sto se samofinasiraju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
JS jesu opasni ovim kvazivernicima, jer naucavaju izvorno hriscanstvo...
a u tome nema nista lose, to je zakon ljubavi.
a JS nikoga nista ne kostaju zato sto se samofinasiraju.

Mona nije tacno da da naucavaju izvorno hriscanstvo. U izv. hriscanstvu nigde ne pise da se ne sme davati krv.
Postoje svi stihovi u Bibliji izvor. hriscanstva, dok u vasoj fale.
U izvor. hriscanstvu, niko ne kuca na vrata, dok vi dolazite i vise puta, aiko val se lepo objasni da mena potrebe.
 
Mona nije tacno da da naucavaju izvorno hriscanstvo. U izv. hriscanstvu nigde ne pise da se ne sme davati krv.
Postoje svi stihovi u Bibliji izvor. hriscanstva, dok u vasoj fale.
U izvor. hriscanstvu, niko ne kuca na vrata, dok vi dolazite i vise puta, aiko val se lepo objasni da mena potrebe.
Da li ti uopste znas sta je izvorno hriscanstvo? Skupila se bratija prevaranata, tzv. zastupnika boga Jahvea, izabrala liturgijske tekstove koji im odgovaraju i proglalsili ih da su bozja rec. Ostale tekstove su proglasili apokrifnim. I sada ti, ubogi jadnicak, verujes u pricu koja je pabircena iz raznih onda postojecih religija i stvorili tvoju, hricansku veru. Tekst te "bozje" reci je menjan i dopunjivan bezbroj puta. I ti bezpogovorno verujes svojim popovima, ili kako ih ti vec nazivas. Lazu i tvoji kao i svi ostali, pa za boga ne znaju. Gde si ti, jado bozija, video da na sedmom nebu postoji nekakvo carstvo sa tri cara u jednom i jednim carem u tri.

Stio se tice kucanja na vrata, reklo bi se da ne govoris istinu. Medjutim, danas je bolje kucati na vrata sa knjigama, nego razbijati vrata i ognjem i macdem ubedjivati ljude da je tvoja crkva i njeno ucenje jedino ispravna.
 
Ја када сам био на кататеризацији срца видео сам једног њиховог члана који је редовно примао инфузију и није се бунио. Како знам да је ЈС? Па свима се хвалио и давао нам њихову литературу.

Тренутно су ме инспирисали. :D
Inspirisali? Pa zar moras da uvek budes zlocast? Cuvaj to bolesno srce, da te ne strefi crcka pre vremena.
 
Ima li išta licemernije i luđe nego kad pravoslavci,katolici i muslimani se boje za budućnost naroda i države od tzv.raznih malih religija i hrišćanskoh denominacija jer je eto "dokazano" da one kvare i od ljudi prave,ubice,pljačkaše,pedofile,...i sve to šatro propagiraju za raziiku od njih koji su čistti kao suza malog Isusa.

Uvek sam govorio da Milan Tarot kao "verski vođa" i presveta majka Vidovita Zorka su pošteniji nego sve vladike,popovi,hodže,fratari i biskupi zajedno.

Kad pravoslavac,katolik i musliman govore o opasnosti od tzv.sekti po narod je kao kad bi Toni Soprano se žalio policiji i sudstvu zbog pošasti maloletnih uličnih džeparoša u svom rodnom Nju Džersiju koji kvare njegovu decu i poštene građane.
 
Postoji spiska crkvi i verskih zajednica koje su priznate u Srbiji.

Najveca vjerska zajednica koja ljude unistava u Srbiji je Srpska Pravoslavna crkva. Nista sto stoji u Bibliji ne poklapa se sa njihovim propovjedanjem. To je uz katolicizam (govorim o teologiji i doktrinama koje one uce a ne o njihovim vjernicima) najgora moguca masinerija sa mljevenje ljudskih mozgova.
 
Da li ti uopste znas sta je izvorno hriscanstvo? Skupila se bratija prevaranata, tzv. zastupnika boga Jahvea, izabrala liturgijske tekstove koji im odgovaraju i proglalsili ih da su bozja rec. Ostale tekstove su proglasili apokrifnim. I sada ti, ubogi jadnicak, verujes u pricu koja je pabircena iz raznih onda postojecih religija i stvorili tvoju, hricansku veru. Tekst te "bozje" reci je menjan i dopunjivan bezbroj puta. I ti bezpogovorno verujes svojim popovima, ili kako ih ti vec nazivas. Lazu i tvoji kao i svi ostali, pa za boga ne znaju. Gde si ti, jado bozija, video da na sedmom nebu postoji nekakvo carstvo sa tri cara u jednom i jednim carem u tri.

Stio se tice kucanja na vrata, reklo bi se da ne govoris istinu. Medjutim, danas je bolje kucati na vrata sa knjigama, nego razbijati vrata i ognjem i macdem ubedjivati ljude da je tvoja crkva i njeno ucenje jedino ispravna.

Evo sad ces nauciti nesto kolega,izvorno hriscanstvo je imalo samo 3 obreda: Krstenje odraslih ljudi, kao sto su apostoli krstavali, Pomazanje, kao sto je Isus bio pomazan, i Pricesce onako kako je Isus naucio ucenike.
Sto se tice teksta Biblije, jevreski Tanach- St. Zavet sigurno da jevreji nisu menjali, tako da je original,a sto se tice N. Zaveta nesto je i prepravljano, ali imamo original sa aramejskog jezika kojim je Isus govorio njegovu Propoved na gori, koj a moze predstavljati izvorno predanje za hriscane.
A sto se tice kucanja na vrata, Isusovi ucenici-Apostoli, na vrata kucali nisu, vec drzali propovedi na otvorenom, eventualno ako ih je neko pozvao u kucu da bi shvatili i postali Isusovi sledbenici.
Da li ti znas koliko ima hriscanskih grupacija u svetu :?:
 
Evo sad ces nauciti nesto kolega,izvorno hriscanstvo je imalo samo 3 obreda: Krstenje odraslih ljudi, kao sto su apostoli krstavali, Pomazanje, kao sto je Isus bio pomazan, i Pricesce onako kako je Isus naucio ucenike.
Sto se tice teksta Biblije, jevreski Tanach- St. Zavet sigurno da jevreji nisu menjali, tako da je original,a sto se tice N. Zaveta nesto je i prepravljano, ali imamo original sa aramejskog jezika kojim je Isus govorio njegovu Propoved na gori, koj a moze predstavljati izvorno predanje za hriscane.
A sto se tice kucanja na vrata, Isusovi ucenici-Apostoli, na vrata kucali nisu, vec drzali propovedi na otvorenom, eventualno ako ih je neko pozvao u kucu da bi shvatili i postali Isusovi sledbenici.
Da li ti znas koliko ima hriscanskih grupacija u svetu :?:
Izvorno predalje za hriscane je Biblija, a sustinu predstavljaju cetiri, tzv. jevandjelja anonimnih autora. Sve je to smusena mitologija koja se sukobljava sa sopstvenim predanjem, nediosledna u predanju i prazna u svojoj sustini. Retorika koja jos uvek zaludjuje milijarde ljudi. Zalosno! Original Biblije ne postoji, sve su to prepisi i brojni prevodi, doteravani citavih prvih sest vekova.
 
Izvorno predalje za hriscane je Biblija, a sustinu predstavljaju cetiri, tzv. jevandjelja anonimnih autora. Sve je to smusena mitologija koja se sukobljava sa sopstvenim predanjem, nediosledna u predanju i prazna u svojoj sustini. Retorika koja jos uvek zaludjuje milijarde ljudi. Zalosno! Original Biblije ne postoji, sve su to prepisi i brojni prevodi, doteravani citavih prvih sest vekova.

postoje originalni spisi Biblije

- - - - - - - - - -

Najveca vjerska zajednica koja ljude unistava u Srbiji je Srpska Pravoslavna crkva. Nista sto stoji u Bibliji ne poklapa se sa njihovim propovjedanjem. To je uz katolicizam (govorim o teologiji i doktrinama koje one uce a ne o njihovim vjernicima) najgora moguca masinerija sa mljevenje ljudskih mozgova.

nebitno ko najvise unistava ljude, sve dok nisi u pravoj veri, nista ti ne vredi pred Bogom.

Sta ti to znaci sto upozoravas ljude na jednu vrstu otrova a na druge nista

- - - - - - - - - -

Mona nije tacno da da naucavaju izvorno hriscanstvo. U izv. hriscanstvu nigde ne pise da se ne sme davati krv.
Postoje svi stihovi u Bibliji izvor. hriscanstva, dok u vasoj fale.
U izvor. hriscanstvu, niko ne kuca na vrata, dok vi dolazite i vise puta, aiko val se lepo objasni da mena potrebe.

Naravno da je tacno da izucavamo izvorno hriscanstvo.
U Bibliji imas u vezi svega pa i krvi.
Dela Apostolska 5:28,29
28 Jer sveti duh i mi odlučili smo ne stavljati nikakvo dodatno breme na vas, osim ovoga što je potrebno:
29 uzdržavati se od onoga što je žrtvovano idolima, od krvi, od udavljenoga i od bluda.
Budete li se čuvali toga, bit će vam dobro. Ostajte zdravo!”

- - - - - - - - - -

Bog je odobrio da se krv koristi samo u svrhu žrtvovanja
3. Mojs. 17:11, 12: “Jer je duša tijela u krvi i ja sam vam je odredio za žrtvenik za očišćenje vaših duša;
krv je ono što vrši očišćenje jer je duša u njoj. Zato sam rekao sinovima Izraelovim:
‘Nijedna duša među vama ne smije jesti krvi i nijedan došljak koji živi među vama ne smije jesti krvi.’”

(Sve životinjske žrtve koje su se prinosile po Mojsijevom zakonu predočavale su žrtvu Isusa Krista.)

Može se jesti životinjsko meso, ali ne i krv
1. Mojs. 9:3, 4: “Sve što se miče i živi neka vam bude za hranu. Sve vam to dajem, kao što sam vam dao i zeleno bilje.
Samo ne smijete jesti mesa s dušom njegovom — s krvi njegovom!”
Svaka životinja koja se koristi za hranu mora iskrvariti. Životinja koja je udavljena,
koja je uginula u stupici ili koja je pronađena uginula nije prikladna za hranu
(Djela 15:19, 20; usporedi 3. Mojsijevu 17:13-16).

Isto tako, hrana u koju je dodana krv ili neki sastojak krvi ne smije se jesti.
 
postoje originalni spisi Biblije

- - - - - - - - - -



nebitno ko najvise unistava ljude, sve dok nisi u pravoj veri, nista ti ne vredi pred Bogom.

Sta ti to znaci sto upozoravas ljude na jednu vrstu otrova a na druge nista

- - - - - - - - - -



Naravno da je tacno da izucavamo izvorno hriscanstvo.
U Bibliji imas u vezi svega pa i krvi.
Dela Apostolska 5:28,29
28 Jer sveti duh i mi odlučili smo ne stavljati nikakvo dodatno breme na vas, osim ovoga što je potrebno:
29 uzdržavati se od onoga što je žrtvovano idolima, od krvi, od udavljenoga i od bluda.
Budete li se čuvali toga, bit će vam dobro. Ostajte zdravo!”

- - - - - - - - - -

Bog je odobrio da se krv koristi samo u svrhu žrtvovanja
3. Mojs. 17:11, 12: “Jer je duša tijela u krvi i ja sam vam je odredio za žrtvenik za očišćenje vaših duša;
krv je ono što vrši očišćenje jer je duša u njoj. Zato sam rekao sinovima Izraelovim:
‘Nijedna duša među vama ne smije jesti krvi i nijedan došljak koji živi među vama ne smije jesti krvi.’”

(Sve životinjske žrtve koje su se prinosile po Mojsijevom zakonu predočavale su žrtvu Isusa Krista.)

Može se jesti životinjsko meso, ali ne i krv
1. Mojs. 9:3, 4: “Sve što se miče i živi neka vam bude za hranu. Sve vam to dajem, kao što sam vam dao i zeleno bilje.
Samo ne smijete jesti mesa s dušom njegovom — s krvi njegovom!”
Svaka životinja koja se koristi za hranu mora iskrvariti. Životinja koja je udavljena,
koja je uginula u stupici ili koja je pronađena uginula nije prikladna za hranu
(Djela 15:19, 20; usporedi 3. Mojsijevu 17:13-16).

Isto tako, hrana u koju je dodana krv ili neki sastojak krvi ne smije se jesti.

Mona, svedoci su koristili odrejdene tekstove, koji su im odgovarali da bi imali svoju Bibliju, koja nema veze sa izvornim hriscanstvom u koje je spadalo kao sto sam napisao samo TRI obreda:
Krstenje Pomazanje i Pricesce.
Postoje 17 hiljada i 5-stotina tekstova latinske Vulgate i grcke Septuginte, a pronasao sam na engleskom koje ste tekstove kotistili i to bas one koji nemaju odredjenih stihova u svojim tekstovima, zato kod vas nedostaju upravo ti stihovi, a jedan od njih je vrlo znacajan,a govori o Isusu Hristu.

29 uzdržavati se od onoga što je žrtvovano idolima, od krvi, od udavljenoga i od bluda.
3. Mojs. 17:11, 12: “Jer je duša tijela u krvi;
Samo ne smijete jesti mesa s dušom njegovom — s krvi njegovom!”

Kakve ovo veze ima sa tim da svedoci ne daju i ne primaju krv, kada je u pitanju ljudski zivot :?:

Sta ti govori sledeci stih : 3.Mojsijeva 17, 10 A ko bi god od doma Izrailjevog ili između stranaca koji se bave među njima jeo kakvu god krv, okrenuću lice svoje nasuprot onom čoveku koji bude jeo krv, i istrebiću ga iz naroda njegovog.

Meni govori da se radi o Izraelu koje su imao zapoved od Boga preko Mojsija u vezi stranaca.

kakve ovo veze ima sa vama :?:

Bruklin je svesno ubijao svoje clanove, sve dok se nije pojavila mogucnost da se ne koristi krv za spasavanje zivota.
 

Back
Top