Gde u kako kupiti ZLATO ili SREBRO ?

gs5857c4f5b5a73.jpeg


gs5857c50762142.jpeg




Zakljucak: Kupujte zlato, jer ce se njegova vrednost merena u aktuelnim valutama na neki srednjorocni-duzi period od 10 godina sigurno udvostruciti, verovatno i utrostruciti. Ili konkretno, ko danas ulozi recimo 5.000€ u zlato, za 10 godina imace u rukama ~15.000€.
 
Poslednja izmena:
Zakljucak: Kupujte zlato, jer ce se njegova vrednost merena u aktuelnim valutama na neki srednjorocni-duzi period od 10 godina sigurno udvostruciti, verovatno i utrostruciti. Ili konkretno, ko danas ulozi recimo 5.000€ u zlato, za 10 godina imace u rukama ~15.000€.

Jel misliš da se kupuje bukvalno zlato(zlatnici, pločice itd..) ili da se ulaše u "zlatne" deonice na berzi?
 
Jel misliš da se kupuje bukvalno zlato(zlatnici, pločice itd..) ili da se ulaše u "zlatne" deonice na berzi?
Наравно у златнике и полугице. Смисао поседовања злата је, да у некој најгорој кризи имаш средство, које је универзално по вредности и свуда на свету га можеш користити.

Куповати виртуелно злато је крајња глупост. Ако хоћеш краткорочно да се коцкаш, апсолутно у реду, купиш и чим скочи вредност, продајеш, а провизију задржаваш.

Али ако купујеш злато као осигурање, онда је једина права ствар поседовати право злато у материјалној форми, ништа друго. Злато се користи већ више хиљада година и постоје разлози, зашто је то тако...


Najbolje da se zlato i srebro kupuju na berzi. Ali treba naci pouzdanog brokera sa niskim spredom i svopom ko ide na long pozicije.
Милоше, зашто саветујеш друге тоталним глупостима? То је апсолуто погрешна стратегија улагати у виртуелно злато, а о томе можемо радо да попричамо.

Ако они уложе свој новац на виртуело коцкање и све изгубе, јер се не разумеју у финансијске производе, да ли ћеш им ти дати тај новац, који су они на берзи изгубили?

Немој ме погрешно разумети, али веома неодговорно делиш савете, а ниси ни свестан колики губитак можеш твојим саветом да направиш.
Ти чак ни не питаш зашто неко хоће да купи злато и за које сврхе, а већ дајеш савет шта је "најбоље"... то је крајње неодговорно и веома опасно. Молим те размисли следећи пут, пре него што некоме такав савет опет даш.
 
Poslednja izmena:
Наравно у златнике и полугице. Смисао поседовања злата је, да у некој најгорој кризи имаш средство, које је универзално по вредности и свуда на свету га можеш користити.

Куповати виртуелно злато је крајња глупост. Ако хоћеш краткорочно да се коцкаш, апсолутно у реду, купиш и чим скочи вредност, продајеш, а провизију задржаваш.

Али ако купујеш злато као осигурање, онда је једина права ствар поседовати право злато у материјалној форми, ништа друго. Злато се користи већ више хиљада година и постоје разлози, зашто је то тако...



Милоше, зашто саветујеш друге тоталним глупостима? То је апсолуто погрешна стратегија улагати у виртуелно злато, а о томе можемо радо да попричамо.

Ако они уложе свој новац на виртуело коцкање и све изгубе, јер се не разумеју у финансијске производе, да ли ћеш им ти дати тај новац, који су они на берзи изгубили?

Немој ме погрешно разумети, али веома неодговорно делиш савете, а ниси ни свестан колики губитак можеш твојим саветом да направиш.
Ти чак ни не питаш зашто неко хоће да купи злато и за које сврхе, а већ дајеш савет шта је "најбоље"... то је крајње неодговорно и веома опасно. Молим те размисли следећи пут, пре него што некоме такав савет опет даш.


Ja nisam dao los savet. Dao sam ispravan savet za long poziciju od 31 januara 2017 godine. Od tada do danas cena zlata je porasla preko 50 dolara po unci. Cena zlata nihe bila ispod 1195 dolara po unci od 31 januara. Pogledaj moj komentar od 31 januara. Naravno da je forex trgovanje rizicno ali pogledaj grafik. Bio sam u pravu.

gold.jpg
 
Још једном, на валуте је историјски увек ишла камата, а на злато наравно не иде.
Тачно. Али на валуте такође увек иде и инфлација. Камата и инфлација су оруђе за масовну канализацију капитала ка одређеним круговима. Неки пут се тај додатни профит на глобалном нивоу подели и сиротињи, која има неку сићу у банкама, али то су само мрвице, које се на другу страну узму. Али то је механизам не само монетарни, него и психички, да би се обичном народу дао осећај, да се њихов капитал увећава...


Ако те занима једна добра документација, баци поглед, добро уложено време. ;)



Што се тиче тоалетног папира, пардон мислим валута, ево колики је њихов просечан рок трајања у односу на злато:

Average-Lifespan-Of-Fiat-Currency-vs-Gold.png



А ево поређење раста вредности злата и новца кроз историју... колико је беше било економских криза у прошлости а колико само од краја 2. Светског рата...

fiat money.jpg



Ja nisam dao los savet. Dao sam ispravan savet za long poziciju od 31 januara 2017 godine. Od tada do danas cena zlata je porasla preko 50 dolara po unci. Cena zlata nihe bila ispod 1195 dolara po unci od 31 januara. Pogledaj moj komentar od 31 januara. Naravno da je forex trgovanje rizicno ali pogledaj grafik. Bio sam u pravu.
Ништа ја нисам рекао против савета уложити у злато. Једина моја замерка је што ти углавном саветујеш имагинарно трговање преко одређене платформе. Ко хоће спекулативно да тргује валутама у реду, али трговати златом је тотално омашен смисао.

Улагање у злато једино има смисла, ако се купује у материјалној форми, коју можеш као новчанице ставити негде на страну.
 
Ja samo sam dao predlog. Ne mora niko da prihvati. Ovde smo da razmenimo misljenja..ali realno gledano ko danas ima kesa da kupi par kilograma zlata...a gde zlato mozes da kupis legalno. Ja ne znam..ne racunam zlatare gde su cene visoke.osim toga potrebno je znanje da se kupi pravo zlato..ja o tome ne posedujem prave informacije.

A zlato se moze kupiti i kod brokera na berzi..normanlo postoje losi brokeri koji prevare klijente..ali postoje i regulisani brokeri koji u slucaju bankrotstva izmire svoje klijente odnosno vlasnike depozita racuna.

Cena zlata ce rasti u buducnosti..ima jedno 7-10 puta vise stampanih dolara i evra u odnosu na pokrice zlato,..cena zlata treba toliko puta da skoci da bi se postovao dogovor iz Breton Vudsa koje su Ameri prvi prekrsili i poceli da stampaju dolare.

Da napomenen da cena srebra prati cenu zlata..postoji tacno odredjeni odnos cene zlata i cene srebra.Sada je cena zlata 1235 a cena srebra 17.9 dolara po unci. Odnos 1/68.Milsim da je realan odnos bio negde manji i da ce cena srebra brze rasti od cene zlata.To je samo moje misljenje.
 
Злато није никакав апсолут, никакво мерило вредности, та времена су прошла, злато је роба као и свака друга, и за њу важи све што важи за сваку другу робу, закони понуде и тражње, шпекулација, итд..
 
Злато није никакав апсолут, никакво мерило вредности, та времена су прошла, злато је роба као и свака друга, и за њу важи све што важи за сваку другу робу, закони понуде и тражње, шпекулација, итд..

meni prico otac tamo negde posle drugog svjetskog rata ida su kao djeca nasli sanduk pun dinara kraljevine jugoslavije u kamenjaru pored kuce,njegov djed a moj pardjed bavio se trgovinom i zaradio pre rata
da je za sve to kupio zlatnike i dukate mozda sam i ja mogao imati neke vajde od njegove trgovine ,ovako djeca se igrala papirom i veliko nista
 
meni prico otac tamo negde posle drugog svjetskog rata ida su kao djeca nasli sanduk pun dinara kraljevine jugoslavije u kamenjaru pored kuce,njegov djed a moj pardjed bavio se trgovinom i zaradio pre rata
da je za sve to kupio zlatnike i dukate mozda sam i ja mogao imati neke vajde od njegove trgovine ,ovako djeca se igrala papirom i veliko nista

Да је купио земљу данас би ти од реституције био још богатији..
 
Пошто имам приступ трговини злата/сребра, занима ме да ли има овде заинтересованих купаца злата/сребра, тј. да ли би неко озбиљно купио и коју количину.
Ја углавном лично набављам из Немачке (пореклом из швајцарских и немачких ливница), па сам мислио да овај пут мало ширем кругу заинтересованих понудим повољно злато/сребро.
Ако вам је то превише јавно, пошаљите ми приватну поруку. Зависи од потражње, може нека комбинација бити могућа.
 
Тако неђто не бих ни продавао, то је чудо природе. ;)

Мислио сам на класичне полугице од 5, 10, 20 грама или златнике од пола или четврт унце, наравно 99,99% чисто злато познато као 24-каратно злато.
 
Pogledajte prilog 420580

Pogledajte prilog 420581



Zakljucak: Kupujte zlato, jer ce se njegova vrednost merena u aktuelnim valutama na neki srednjorocni-duzi period od 10 godina sigurno udvostruciti, verovatno i utrostruciti. Ili konkretno, ko danas ulozi recimo 5.000€ u zlato, za 10 godina imace u rukama ~15.000€.
A mozda ima za deset godina i 3.500 dolara.
Ja kupujem briliante, ali ih i nosim svaki dan, cak i kad pCeto setam. ( Katerpilar wink, wink:))
I naravno da se zlato kupuje na berzi, svakako da ga ne bih kupovala kod ulicnih dilera.
Ne, zlato je mrtav kapital, totalno je besmislena investicija.
 

Back
Top