Gde u kako kupiti ZLATO ili SREBRO ?

Земља је наравно најбоља опција, јер је то буквално жив капитал.

Нажалост наш народ баш ту вредност земље не препознаје, а то је најбоља и најфлексибилнија врста капитала.

zlato je najbolja opciija da sacuvas kapital
nekretnine i zemlja to nisu
moj rodjak radio u njjemackoj ,otiso krajem sezdesetih,napravio kucu u Grahovu,u koju je minimlano skrsio 300 hiljada DM danas tu kucu niko nece da kubi ni za 100 ojra a da je za taj novac kupio zlata danas bi imao bogastvo ovako nema nista,
po Glamocu i Grahovu ja licno imam zemlje koliko hoces sto sam nasljedio koju su nekad kupovali moji djedovi dzaba da je poklonim niko je nece,nema naroda pobijeno i protjerano
od zemlje prihod bi mogao imati jedinio da je radis vocarstvo,stocaratvo itd da su moji djedovi umjesto zemlje kupovali dukate ja bi danas imao koristi ovako od zemlje nista oism par vreca krompira koje posadim
fizicko zlato je najbolje,bilo sta da se desi ratovi,migracije itd uvjek ce ocuvati kapital ako ga nece uvecati ostalo je sve kocka
zato ako se ima visak novca kupovati samo zlato to je 100% sigurica
 
Ja sam prosle godine prodala neku kucu ( kao vikendica, al mnogo lepa kuca) pored Zajecara, na samoj reci za 15.000 evra,
plac je 11 ari, ali ja to nisam smatrala zemljom, vocnjakom, to jednostavno nije vredno pomena, a bas i nije bilo nicega za nekakvo
obradjivanje, bilo je dvadesetk vocki, neka trava, neke ruzice, vise je bio problem odrzavanje same kuce jer kuca u kojoj niko
ne zivi propada.

u srbiji postoji minimalna opsnost od nekakvog rata i strane okupacije koja bi pokrenula narod kao sto se to desilo sa narodom u zapadnim srpskim zemljama,mada se i takav scenario nikad ne moze iskljuciti u buducum vremenima i u srbiji ........srbija je trenutno suocena sa katastrofom kakva je depopulacija prouzrokovana negativnim prirodnim prirastajem i ekonomskim migracijima........stanovnistva a samim tim i kupaca ce biti sve manje a nekretnina i zemlje sve vise ,........zemlje,nekretnina itd se treba sto pre rijesti dok jos ima kupaca i dok nude pristojne novce i sve pretvorit u zlato
 
vjerovatno je dosta skuplje nego u eu zbog toga sto srbija tretira zlato kao luksuznu robu i na njega se placa carina pdv i drugi nameti
uz sve ovo treba uzeti u obzir i da smo kao narod skloni prevarama i lazima i da ti vrlo lako mogu uvaliti laznjake,otidji na ebay.com kinezi prodaju za par dolara lazanjake investicione poluge dukate itd koje je vrlo tesko provalit samo neko ko se bas razumije u zlato i ima instrumente da utvrdi moze provalit

za ljude iz srbije je najbolje i najblize otici do austrije u erstebaku ili sparkase banku i kupis sta ti treba po cijeni koja taj dani vazi na berzi i budes siguran da si kupio pravo zlato
za nekog ko hoce da kupi neke velike kolicine svakako je pametnije da odmah uzme sef u banci i platiti ga 100 ili 200 ojra godisnje nego da mu na batrovcima sve otmu i jos ga proglase svercerom i teskim kriminalcem
 
Poslednja izmena:
Igi taj dukat nema ni 4 grama. Unca je oko 30. Vrlo je skup jer ima numizmaticku vrednost a ne samo zlatnu. A i nije 24 karata. Znaci mozda kao zlato vredi oko 130 dolara.

Znam da nema ali nije loša investicija . :).. Ako misliš na 31,1g ... Južnoafrički Krügerrand se može uzeti po gramu na 1/10, 1/4, 1/2 i 1 Oz ili Kineska Panda . . .1oz 1150€ https://tavex.dk/dk/guld/sydafrikanske-krugerrand-1/sydafrikanske-krugerrand-110-oz/
Pošiljka ti je unutar Eu 8€
 
Poslednja izmena:
Ma da sam u EU kupio bih u nekoj banci. ne mi ukrade postar :D
У банкама је скупље и траже личне информације. То није смисао злата.

Злато се купује анонимно у продавницама, где се обично старе маркице продају. Ту продавац не тражи никакве исправе и ништа не бележи. пореска управа никад не сазна колико злата који грађанин има, а то је и смисао злата.
 
У банкама је скупље и траже личне информације. То није смисао злата.

Злато се купује анонимно у продавницама, где се обично старе маркице продају. Ту продавац не тражи никакве исправе и ништа не бележи. пореска управа никад не сазна колико злата који грађанин има, а то је и смисао злата.

Nikakav nije problem da odes u Svicu i u banci uzmes njihove zlatnike. Ne bih ja davao pare na crno. Osim toga ti numizmaticki zlatnici vrede vise od samog zlata.
 
Nikakav nije problem da odes u Svicu i u banci uzmes njihove zlatnike. Ne bih ja davao pare na crno. Osim toga ti numizmaticki zlatnici vrede vise od samog zlata.
Ако може, онда у реду, главно је да не траже исправе, да је куповина апсолутно анонимна.

А ја нисам причао нити о куповању злата на црно, нити о нумизматичним златницима (о којима немам неко високо мишљење).
Само сам рекао, да је у продавницама где се продају маркице и нумизамитчни златници, исто тако могуће купити и регуларне златнике/полугице и да тамо другачије него у банкама, не траже никакве исправе.
Ништа ту није на црно, продавци исто то злато набављају од државне банке по велепродајној цени и продају их на мало (са или без цертификата).
Због тога их ја и нјавише готивим, јер су има цене најниже и нема никакве бирократије, купиш злато као чоколаду у продавници.
У немачком говорном подручју такве продавнице се зову Edelmetall Shop. Зависи у ком граду се налазиш, отвориш гугл мепс, укуцаш ову реч и пронађеш продавницу драгих метала. ;)

Напомена: У Немачкој је од скоро дошла забрана, да се не сме са више од 10.000€ куповати, јер онда мора да се принесе и документ о пореклу новца. Ту онда исто мора да се дају исправе итд. Али све до 9.999€ нико ништа не поставља питање шта како одакле...
 
Ако може, онда у реду, главно је да не траже исправе, да је куповина апсолутно анонимна.

А ја нисам причао нити о куповању злата на црно, нити о нумизматичним златницима (о којима немам неко високо мишљење).
Само сам рекао, да је у продавницама где се продају маркице и нумизамитчни златници, исто тако могуће купити и регуларне златнике/полугице и да тамо другачије него у банкама, не траже никакве исправе.
Ништа ту није на црно, продавци исто то злато набављају од државне банке по велепродајној цени и продају их на мало (са или без цертификата).
Због тога их ја и нјавише готивим, јер су има цене најниже и нема никакве бирократије, купиш злато као чоколаду у продавници.
У немачком говорном подручју такве продавнице се зову Edelmetall Shop. Зависи у ком граду се налазиш, отвориш гугл мепс, укуцаш ову реч и пронађеш продавницу драгих метала. ;)

Напомена: У Немачкој је од скоро дошла забрана, да се не сме са више од 10.000€ куповати, јер онда мора да се принесе и документ о пореклу новца. Ту онда исто мора да се дају исправе итд. Али све до 9.999€ нико ништа не поставља питање шта како одакле...

Nije anonimna. Traze pasos na uvid i iskopiraju ga. Nikakav problem nije sto nije anonimno. Nije anonimno ali nije ni javno.
 
Ajmo malo da ozivimo ovu temu, ali i da cujemo neki konkretan konstruktivni savjet, najbolje nekog sa iskustvom koji je prosao cijeli proces...

Naime, odlucio sam se da uzmem nesto INVESTICIONOG zlata u vidi POLUGICA. I sta je na kraju rezime, cijele ove price i kako da neko ko je novi u ovome prodje cijeli proces?

Da li je skroz nebitno u kojoj drzavi EU ce se zlato uzeti? Tipa HRV ... Ili je bolje da to budu recimo Svajcarska, Njemacka ili Austrija... To je recimo pitanje broj 1 :)
Dalje, koja su to najbolja mjesta za trgovinu? I da li se na istim tim mjestima to zlato moze cuvati? Npr, Bec... odem u poslovnicu ERSTE banke, stavim zlato kod njih i to je to?
Znam da je najbolje zlato imati sa sobom, i zakopati u zemlji ili staviti u sef, medjutim, tesko ga je "uvesti u zemlju"... jel tako? Tu bi covjek mogao da ima probleme pretpostavljam?

Svaka korisna sugestija za kupovinu bi mi jako dobro dosla, jer nije prazna prica, vec zaista zelim da investiram dio kapitala u to, vishe kao za ocuvanje vrijednosti, nego kao zelja za bilo kakvim profitom na ovo... Tako da molim, bilo ko iskusan ko je prosao cijeli proces, da se javi ovdje ili na PM kako god... Spreman sam da platim veceru za uzvrat... :))))

Hvala puno :)
 
...
Da li je skroz nebitno u kojoj drzavi EU ce se zlato uzeti? Tipa HRV ... Ili je bolje da to budu recimo Svajcarska, Njemacka ili Austrija... To je recimo pitanje broj 1 :)
Небитно. Злато је злато. Где је ливено не игра никакву улогу. Главно је знати удео злата (нпр. 999/1000, 916/1000 ...) и укупна тежина златника/полугице.

Dalje, koja su to najbolja mjesta za trgovinu?
Тамо где не плаћаш порез на куповину злата и где је провизија не превисока у односу на главну цену на берзи.
Ако нпр. на берзи унца кошта 1.300 Долара, онда крајња цена не би требало бити знатно преко +5%.


I da li se na istim tim mjestima to zlato moze cuvati? Npr, Bec... odem u poslovnicu ERSTE banke, stavim zlato kod njih i to je to?
У принципу можеш. Али шта ћеш ако ти тамо оставиш злато, избије 3. Светски рат и границе се затворе, да ли Србије или Аустрије, није битно. Како онда доћи до тог злата и да ли ћеш га икад у животу опет видети?


Znam da je najbolje zlato imati sa sobom, i zakopati u zemlji ili staviti u sef, medjutim, tesko ga je "uvesti u zemlju"... jel tako? Tu bi covjek mogao da ima probleme pretpostavljam?
Зависи од количине и начина транспорта. Може бити проблема, али и не мора. Ја лично, да куцнем у дрво, до сад нисам имао проблема. А преносио сам одређене количине, не што је за мене, него што сам за пар заинтересованих набавио уз неку малу одштету за труд набавке злата.

То би било то. А надам се да ће и другима одговори помоћи.
 
Jel mozes i meni da kupis zlata. Ja ti dam pare a ti mi donesi zlato

:hahaha:
Ја то не радим пословно или са циљем да профитирам, него пар познаника знају да се бавим са материјом, па су ме замолили (свако за себе или за неког рођака) да им учиним услугу.
 

Back
Top