Gde u kako kupiti ZLATO ili SREBRO ?

Kako i gde kupovati provereno srebro 999% ili 925% ako moze neko dati konkretan link, oglas, prodavnicu sta vec bio bih veoma zahvalan
I sta mislite o onim kovanicama sa ebay-a koliko je to sigirno
Hvala svima

Ebay ne bih nikako preporucio ni za parfeme a kamoli kovanice.

Preporucio bih ti da kada posetis neku zemlju u kojoj je trgovina regulisana i obavlja se u ovlascenim i zakonitim radnjama, da tamo kupis.
 
Ebay ne bih nikako preporucio ni za parfeme a kamoli kovanice.

Preporucio bih ti da kada posetis neku zemlju u kojoj je trgovina regulisana i obavlja se u ovlascenim i zakonitim radnjama, da tamo kupis.

Video sam da se pominju banke da moze kod njih da se uzme po cenu sa berze, jeli moguce i italiji uzeti ili u kojim zemljama bi se moglo uzeti i ako bi uzeo dali bi imao broblema preko granice sto prenosim to..
 
Video sam da se pominju banke da moze kod njih da se uzme po cenu sa berze, jeli moguce i italiji uzeti ili u kojim zemljama bi se moglo uzeti i ako bi uzeo dali bi imao broblema preko granice sto prenosim to..

Ja mislim da je u celoj EU to regulisano. Sto se prenosa tice mislim da zlato moras da sakrijes, a ne znam za srebrnjake. U Srbiju nemas pravo da unosis zlato to je kod nas nezakonito. No i kod nas ce se to promeniti dok udjemo u EU.

Mozes i u Bugarskoj i Rumuniji da uzimas. Naravno uzimas kanadski, UK, svajcarski zlatnik ili austrijski filharmonik. Nemoj neke bugarske zlatnike i slicno :D

Ali moras da sakrijes pre unosa. AKo nadju bice belaj.
 
Ja mislim da je u celoj EU to regulisano. Sto se prenosa tice mislim da zlato moras da sakrijes, a ne znam za srebrnjake. U Srbiju nemas pravo da unosis zlato to je kod nas nezakonito. No i kod nas ce se to promeniti dok udjemo u EU.

Mozes i u Bugarskoj i Rumuniji da uzimas. Naravno uzimas kanadski, UK, svajcarski zlatnik ili austrijski filharmonik. Nemoj neke bugarske zlatnike i slicno :D

Ali moras da sakrijes pre unosa. AKo nadju bice belaj.

Hvala punoo
 
Ja mislim da je u celoj EU to regulisano. Sto se prenosa tice mislim da zlato moras da sakrijes, a ne znam za srebrnjake. U Srbiju nemas pravo da unosis zlato to je kod nas nezakonito. No i kod nas ce se to promeniti dok udjemo u EU.

Mozes i u Bugarskoj i Rumuniji da uzimas. Naravno uzimas kanadski, UK, svajcarski zlatnik ili austrijski filharmonik. Nemoj neke bugarske zlatnike i slicno :D

Ali moras da sakrijes pre unosa. AKo nadju bice belaj.

Ne lipsi magarce do zelene trave . . .

Jel ima neko logicno obrazlozenje za ovakvu zakonsku regulativu ?
 
Poslednja izmena:
Za nas slabije upucene kako to rastu zlatne rezerve NBS ukoliko je drzava donela zakon o ZABRANI UNOSENJA ZLATA:think:

Zasto bi se smanjivale zlatne rezerve ukoliko nasi gradjani kupuju u inostranstvu i prebacuju isto ovde u Srbiju :sad2:

Po zakonu ti u Srbiji nemas pravo da posedujes grumen zlata niti zlatnu polugu, dukat i slicno. Po zakonu bi svi koji to poseduju morali da odu u NBS i da joj prodaju. Jer po zakonu samo NBS ima pravo da poseduje zlato. Gradjani imaju samo pravo da poseduju nakit koji vredi vise od zlata normalno. Zato je u Srbiji dozovljeno da se nakit kupuje po punoj ceni od zlatara, a prodajes ga kao lomljeno zlato pa je i to svojevrsna pljacka naroda.

U pitanju je zelja NBS da potpuno kontrolise zlato. To je ostavstina iz SFRJ. No taj zakon ce morati da se menja pa cemo i mi moci da odlazimo u banke ili ovlascene trgovine i kupujemo zlatnike i srebrnjake i da i na taj nacin investiramo ili pak obezbedjujemo svoje kapitale.

U principu zakon se tesko primenjuje jer gradjani uveliko poseduju zlato. Malo je glupav kao i onaj da gradjani Srbije ne smeju osim izuzetaka da imaju racun u inostranstvu. Tu je isto fora kao, ako radis za strance a nisi iseljenik, otvori racun u Srbiji da bi drzava imala uvid kolika ti je zarada i da bi te oporezovala.

I da direktno odgovorim na tvoje pitanje. Nije poenta da li ce se rezerve zlata smanjivati, ali tim zakonom one pokusavaju da se uvecaju. U smislu "dajte vi nama zlato a mi cemo vama dinare, nema potrebe da vi imate zlato jer kod vas nije bezbedno a evo vama dinari pa vi trosite"
 
Iscrpan i brz odgovor .

Hvala

Ovde vidis kako su se od 2001. do danas sa 10 povecale rezerve na skoro 20 tona. Svih tih 10 tona je kupljeno na domacem trzistu. Verovatno kroz lomljeno zlato i iz rudnika. Kod nas one cien cak oko 8% deviznih rezervi. Najvece rezerve na Balkanu. SKoro celo je u Beogradu samo oko 5% u Bazelu.

Screenshot_1.jpg


Kao sto vidis posle promena je doslo izgleda do velike prodaje zlata. Imali smo preko 30 tona. O tome nesto ovde

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija...ona-srpskog-zlata-iz-svajcarske-banke/4wv9pcd

Inace pred II svetski rat Jugoslavija je imala preko 80 tona. O tome ovde

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...trosene-zlatne-rezerve-Kraljevine-Jugoslavije

:D
 
Пошто имам приступ трговини злата/сребра, занима ме да ли има овде заинтересованих купаца злата/сребра, тј. да ли би неко озбиљно купио и коју количину.
Ја углавном лично набављам из Немачке (пореклом из швајцарских и немачких ливница), па сам мислио да овај пут мало ширем кругу заинтересованих понудим повољно злато/сребро.
Ако вам је то превише јавно, пошаљите ми приватну поруку. Зависи од потражње, може нека комбинација бити могућа.

I ja bi mozda bio zainteresovan, al moram prvo par poruka ovako postaviti, ne znam dal za sada mogu privatno poruku da vam posaljem posto sam nov na krstarici.
 
Ја то не радим пословно или са циљем да профитирам, него пар познаника знају да се бавим са материјом, па су ме замолили (свако за себе или за неког рођака) да им учиним услугу.

Hmm, ja sam iz nekog vaseg komentara od pre par stranica mislio da bi mozda mogao preko vas kupiti zlata, da li sam pogresno razumeo?
 
Ti si ili Blagoje sam koji sam sebe reklamiras ili si glup kao noc :hahaha:
Није Благоје, без бриге. ;)

Не, ја не набављам злато за друге. То сам урадио више пута за неке познанике/рођаке тј. њима блиске особе и то је то.
Мислио сам да кренем у неки већи подухват и да то уз профит радим, али пошто је то мало ризична ствар, а многи купци не разумеју ништа о материји, баталио сам ту идеју. Можда кренем на мало србрљаке да продајем, али видећу како будем имао времена поред актуелних послова.

Ако некога занима како и где да купи злато, може ме радо питати за детаљније објашњење. Не гарантујем брз одговор, пре ћу реаговати ако ми пошаљете приватну поруку, али у том погледу могу помоћи. Директна набавка не.



Jel ima neko logicno obrazlozenje za ovakvu zakonsku regulativu ?
Финансијска репресија од стране државе.
Злато је практично гледано осигурање у случају да читав систем пукне. Злато увек има своју вредност, која не зависи од централних банака или великих банкарских института. Злато своју вредност добија према стању и потражњи на тржишту. Тиме држава Србија одузима својим грађанима могућност, да се за онај најгори случај осигурају и неку своју скромну залиху претворе у злато пре него што све пропадне кроз нпр. хиперинфлацију или неке друге механизме масовне крађе народа...

Купујте злато и имајте родну земљу за призводњу хране за личне потребе. Најбоље осигурање за било какву економску или политичку кризу/рат.
 
Poslednja izmena:
Jako nepotreban i nepristojan komentar, kako se ispostavilo i jako glup komentar s obzirom da je Blagoje sad odgovorio na moje pitanje i potvrdio da ne nabavlja zlato za druge.
Ма опуштено. Ко превише губи времена на интернету, нагиње ка томе да склапа везе између појединачних корисника на форуму. Има тога већ колико и форуми постоје. ;)
 
Одакле вам информација да закон забрањује поседовање злата? Који закон?

http://www.prodajadukata.rs/investicioni-dukati.html

"Investiciono zlato je cisto zlato. Isto se proizvodi u obliku zlatnih poluga ( plocica ) i zlatnih dukata ( zlatnika ).Finoca zlatnih poluga je 999.9
2018 godine nas zakon prepoznaje investiciono zlato, kao investicioni instrument i postaje usaglasen sa zakonom Evropske Unije .
Usaglasenost se prezentovala kroz ukidanje pdv a na uvoz i promet investicionog zlata. Na taj nacin, ova investiciona kategorija postala je neprikosnovena."

https://cenazlata.org/investiciono-zlato-vodic-za-ulaganje-u-zlato/
 
Одакле вам информација да закон забрањује поседовање злата? Који закон?

http://www.prodajadukata.rs/investicioni-dukati.html

"Investiciono zlato je cisto zlato. Isto se proizvodi u obliku zlatnih poluga ( plocica ) i zlatnih dukata ( zlatnika ).Finoca zlatnih poluga je 999.9
2018 godine nas zakon prepoznaje investiciono zlato, kao investicioni instrument i postaje usaglasen sa zakonom Evropske Unije .
Usaglasenost se prezentovala kroz ukidanje pdv a na uvoz i promet investicionog zlata. Na taj nacin, ova investiciona kategorija postala je neprikosnovena."

https://cenazlata.org/investiciono-zlato-vodic-za-ulaganje-u-zlato/

Sajtovi koje si postavio su potpuno nepouzdani.

Poslednji zakon o dragocenostima je iz 2016. Molim te linkuj zakon iz 2018? Aktuelni zakon ni jednom recju ne pominje INVESTICIONO ZLATO.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_kontroli_predmeta_od_dragocenih_metala.html

PS Nasao sam info da se ukida PDV na investiciono zlato, ali mislim da i dalje nema zakona o trgovini istim. Inace bi imali mogucnost da u bankama kupujemo zlatnike i srebrnjake.

Dalje

Zakonom o rudarstvu i geološkim istraživanjima propisano je da fizička lica koja imaju rešenje Ministarstva rudarstva i energetike kojim se odobrava ručno ispiranje plemenitih metala i drugih minerala iz rečnih nanosa – imaju obavezu da sve isprane količine plemenitih metala mesečno ponude Narodnoj banci Srbije po tržišnim cenama, te u tom slučaju Narodna banka Srbije može otkupljivati i ispiračko zlato od fizičkih lica.

NBS ne regulise trziste medju gradjanima doduse. Izgleda da to niko ni ne regulise jer sve poslove obavljaju mutne fire na sajtovima koje si linkovao... ne verujem da bih ikada dao preko 1000 eura za zlatnik takvoj nekoj firmi.

I na kraju cena zlata stoji vec godinama. Mada bih rado visak novca prebacio u zlato ali se onda i postavlja pitanje cuvanja istog jer u Srbiji samo lud moze to da drzi kuci. A ni sefovi nam nisu sigurni iskreno.
 
Poslednja izmena:
Video sam da se pominju banke da moze kod njih da se uzme po cenu sa berze, jeli moguce i italiji uzeti ili u kojim zemljama bi se moglo uzeti i ako bi uzeo dali bi imao broblema preko granice sto prenosim to..

najbolje ti je uzeti po bankama u svajcarskoj, tamo su manji porezi na zlato, jeftinije je nekoliko %. u holandiji mozes kupiti u banci i ako imas sef odmah deponovati. mislim da mozes kupovati po svim bankama u evropi, ali pri unosu u zemlju moras platiti porez na zlato
 
Poslednja izmena:
Sajtovi koje si postavio su potpuno nepouzdani.

Poslednji zakon o dragocenostima je iz 2016. Molim te linkuj zakon iz 2018? Aktuelni zakon ni jednom recju ne pominje INVESTICIONO ZLATO.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_kontroli_predmeta_od_dragocenih_metala.html

PS Nasao sam info da se ukida PDV na investiciono zlato, ali mislim da i dalje nema zakona o trgovini istim. Inace bi imali mogucnost da u bankama kupujemo zlatnike i srebrnjake.

Dalje

Zakonom o rudarstvu i geološkim istraživanjima propisano je da fizička lica koja imaju rešenje Ministarstva rudarstva i energetike kojim se odobrava ručno ispiranje plemenitih metala i drugih minerala iz rečnih nanosa – imaju obavezu da sve isprane količine plemenitih metala mesečno ponude Narodnoj banci Srbije po tržišnim cenama, te u tom slučaju Narodna banka Srbije može otkupljivati i ispiračko zlato od fizičkih lica.

NBS ne regulise trziste medju gradjanima doduse. Izgleda da to niko ni ne regulise jer sve poslove obavljaju mutne fire na sajtovima koje si linkovao... ne verujem da bih ikada dao preko 1000 eura za zlatnik takvoj nekoj firmi.

I na kraju cena zlata stoji vec godinama. Mada bih rado visak novca prebacio u zlato ali se onda i postavlja pitanje cuvanja istog jer u Srbiji samo lud moze to da drzi kuci. A ni sefovi nam nisu sigurni iskreno.

Види, фирме које нуде злато у овим облицима, инвестиционе плочице, дукати и сл. су регистроване у АПР-у. Нешто сумњам да им је држава прогледала кроз прсте у толиком обиму.

НБС купује злато са налазишта злата (рудник Бор) по ценама које су тржишне. За ручно испирање је посебна прича јер се ради о физичким лицима. Осим тога, то су тако мале количине да спада у хоби.

Актуелни закон не помиње ни забрану поседовања злата (или било којег другог племенитог метала) а све што није законом забрањено, дозвољено је.

Према томе, свако ко има довољно новца и жели да купи злато чак и у облику који није накит, може то да уради. Ако мисли да му се исплати. У Србији.
 
Не ради се овде о забрањеном поседу злата, него о 20% пореза на злато, док се у целој Европи злато продаје без пореза и на бази тренутне цене на светским тржиштима.

Ако је у међувремену порез на злато уклоњен, још боље. Онда само остаје питање где набавити злато?

До пре неку годину злато је се могло купити у златари Мајданпек. Али нажалост њених продајних места више нема, а то је била домаћи и поуздани извор злата и сребра у нашој земљи.


ПС: И опет подвлачим, када причам о злату мислим на физичко инвестиционо злато, које се мери у грамима, тренутно кошта око 36-38€/граму и које после куповине можете узети у руке. Све остало попут неких деоница на злато, или дигитално злато, или папире на злато итд... све то је глупост, смеће и безвредна превара!
 
Poslednja izmena:
Тражио сам малопре најновије податке у вези пореза на злато и изгледа, да је порез на злато у току ове године укинут, због усаглашавања закона са ЕУ - бар једна позитивна ставка.


Чланом 6. Закона о изменама и допунама Закона о порезу на додату вредност, прописан је нови члан 36б, којим је дефинисан појам и посебан поступак опорезивања за промет инвестиционог злата, укључујући и прописивање пореског ослобођења за увоз инвестиционог злата.

Инвестиционим златом, у смислу овог закона, сматра се:
1) злато у облику полуга или плочица, масе прихваћене на тржишту племенитих метала, степена финоће једнаког ил већег од 995 хиљадитих делова (995/1000), независно од тога да ли је вредност злата изражена кроз хартије од вредности,
2) златни новчићи степена финоће једнаког или већег од 900 хиљадитих делова (900/1000), искованих после 1800. године који јесу или су били средство плаћања у држави порекла, а који се уобичајено продају по цени која није виша од 80 % вредности злата на отвореном тржишту, садржаног у новчићима.
Инвестиционим златом, у смислу овог закона, не сматра се монетарно злато.

Такође, новим чланом 36б Закона о ПДВ, прописано је да се ПДВ не плаћа на:
1) промет и увоз инвестиционог злата, укључујући и инвестиционо злато чија је вредност наведена у потврдама о алоцираном или неалоцираном злату, злато којим се тргује преко рачуна за трговање златом, укључујући и зајмове и замене злата (своп послови) који подразумевају право власништва или потраживања у вези са златом, као и активности у вези са инвестиционим златом на основу фјучерс и форвард уговора чији је резултат пренос права располагања или права потраживања у вези са инвестиционим златом;
2) промет услуга посредника који у име и за рачун налогодавца врши промет инвестиционог злата.
Изузетно од наведених пореских ослобођења, појединим категоријама обвезника ПДВ (нпр. произвођачима инвестиционог злата и прерађивачима злата у инвестиционо злато), омогућено је да се определе да на промет инвестиционог злата обрачунавају ПДВ достављањем обавештења надлежном пореском органу.

Извори:
- http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/...ata-i-sadrzini-evidencije-o-tom-prometu-.html
- http://www.upravacarina.rs/cyr/Zakoni/cyr-Raspis ZakonIzmenZakonaPDV01012018.pdf


Шта да вам кажем народе осим да купујете злато ако имате могућност и баталите све оне Биткоине, акције и државне обвезнице. ;)
 
Poslednja izmena:
Не ради се овде о забрањеном поседу злата, него о 20% пореза на злато, док се у целој Европи злато продаје без пореза и на бази тренутне цене на светским тржиштима.

Ако је у међувремену порез на злато уклоњен, још боље. Онда само остаје питање где набавити злато?

До пре неку годину злато је се могло купити у златари Мајданпек. Али нажалост њених продајних места више нема, а то је била домаћи и поуздани извор злата и сребра у нашој земљи.


ПС: И опет подвлачим, када причам о злату мислим на физичко инвестиционо злато, које се мери у грамима, тренутно кошта око 36-38€/граму и које после куповине можете узети у руке. Све остало попут неких деоница на злато, или дигитално злато, или папире на злато итд... све то је глупост, смеће и безвредна превара!

Znas li kakve su cene u Zlatari Majdanpek bile ???
 
Види, фирме које нуде злато у овим облицима, инвестиционе плочице, дукати и сл. су регистроване у АПР-у. Нешто сумњам да им је држава прогледала кроз прсте у толиком обиму.

НБС купује злато са налазишта злата (рудник Бор) по ценама које су тржишне. За ручно испирање је посебна прича јер се ради о физичким лицима. Осим тога, то су тако мале количине да спада у хоби.

Актуелни закон не помиње ни забрану поседовања злата (или било којег другог племенитог метала) а све што није законом забрањено, дозвољено је.

Према томе, свако ко има довољно новца и жели да купи злато чак и у облику који није накит, може то да уради. Ако мисли да му се исплати. У Србији.

To sto je registrovano u APR-u znaci koliko i moja ili tvoja rec :D
 

Back
Top