Gde u kako kupiti ZLATO ili SREBRO ?

ne znam, jednostavno je takav zakon
totalna glupost

isto se moze potegnut pitanje zasto Marko ne moze uplatit Petru 10 evra?
nego das u dinarima pa ce banka po svom kursu njemu da obracuna, lopovska posla

Значи уобичајена ствар, да држави није у интересу, да народ буде што независнији од економског система.

Нпр. шта је проблем у Немачкој је, да тамо можеш купити злата колико хоћеш. Али фора је, што се при куповини то мора регистровати, па иако се порез на злато не плаћа, у немачком закону стоји ставка, да у случају банкрота државе, она има право један део злата обичним грађанима да одузме. А тај део може да износи и до 3/4 колико се сећам. Проблем је што веома мали број грађана то уопште и зна.

Због тога све више има њих, који на велико купују а на мало "илегално" без рачуна продају, фактички "испод стола". Али то је једини начин, да држава нема апсолутну контролу над твојим капиталом, јер ни не знају на чему си свој новац потрошио.
 
Ako se vrati na 1000$, postoji ogromna šansa da spuzne u velikom stilu. Bar do 900, ako ne i dalje do 660.
Ja bih rekao da treba sačekati još koji mesec. Trenutno postoje znaci zaustavljanja pada, ali nisu potvrđeni.
Situacija će tada biti znatno jasnija. (Barem meni :lol:)

Такву анализу ни од једног озбиљног аналитичара нисам чуо. Претпостављам да је то нека твоја лична процена напамет.

Кад се погледа цена, реално она нема шансе да падне. Тренутно је цена веома волатилна, али испод одређене цене од рецимо 1250$/унци нема шансе да падне.
Кад централне банке у свету више не буду имале средства да манипулишу својим валутама, онда ће доћи до тоталног колапса.
Само што предстојећи колапс неће бити као балон некретнина 2008. него ће бити много већи балон државних дугова. Кад то крене 2017./2018., цена злата ће реално скочити минимум на 1800$/унци, а мало радикалнији аналитичари говоре, да ће цена скочити и на 3000-4000$/унци.

Mike Maloney: This Is The Peak
 
Da li mi možete konkretizovati postupak kupovine zlatnika. Videla sam da Erste bank u Beču ima filijale koje prodaju zlatnike, kao i cene istih. Moje pitanje je na koji način se obavlkja kupovina? Da li se samo pojavim na šalteru sa kešom(karticom) i kupim šta želim,ili se zakazuje kod određenog savetnika sastanak i tako redom. Da li treba pasoš prilikom kupovine? Bilo kakvi praktični detalji bi mi bili od velike koristi.
Hvala unapred!
 
Da li mi možete konkretizovati postupak kupovine zlatnika. Videla sam da Erste bank u Beču ima filijale koje prodaju zlatnike, kao i cene istih. Moje pitanje je na koji način se obavlkja kupovina? Da li se samo pojavim na šalteru sa kešom(karticom) i kupim šta želim,ili se zakazuje kod određenog savetnika sastanak i tako redom. Da li treba pasoš prilikom kupovine? Bilo kakvi praktični detalji bi mi bili od velike koristi.
Hvala unapred!

Pojavis sa kesom i pasosom
Ti njima pasos na uvid i kes oni tebi zlato plocice ili novcice dukate zavisi sta
kupujes
ako hoces vece kolicine vjrovatno moras da narucis
 
Evo ljudi ekonomista Branko Dragas objasnio zasto ce po njemu zlato da raste
jednostavno uporedjujuci kolicinu novca u opticaju i kolicinu zlata na svijetu(i njegovu trenutnu vrijednost).
Tako se jednostavno vidi da cijena mora rasti.
Vrlo jednostavno i meni se cini da je ovo istina
Sve je u prvih 3.5 minuta snimka
Genijalno. Preporucujem iako nisam strucnjak.
A volio bih naravno da cujem i druga misljenja

 
Ovo ispod sto vidite je affiliate link.
Znaci da ce osoba imati direktne koristi ako kupite od ove kompanije koju on preporucuje.
To ne znaci da nije upravu ili da je kompanija losa
(i sta vise ne razumijem se u kupovinu zlata i srebra uopste)
ali kazem ovo da budete operezni.

Zdravo prijatelju

Evo da pokušam odgovoriti na Vaša pitanja.TAČNO je da je Amerika u davnoj istoriji imala pokriće u zlatu.Međutim,predsednik SAD ,mislim čak pre 1973.godine je ukinuo pokriće u zlatu za valutu dolar.Zašto?Ne znam da li si pročitao,glavni trezor u Americi je davne istorije,ne traži mi godinu ali sam siguran da je baš,baš davno mislim oko 1800 i neke,ne drži me za godinu,tadašnji predsednik Amerike odredio da glavni trezor Amerike pređe u privatnu svojinu.Tako je došlo do kasnijeg uidanja pokrića zlata za dolar.I šta sad pitamo se,od ukidanja pokrića zlata Ameri štampaju ogromnu novčanu masu i plasiraju u svet.To su učini onog momenta kada je većina zemalja vezala svoje valute za Američki dolar.Ukidanjem zlata kao pokriće,pokreću štampanje i plasiraju u svet.Šta su se Ameri zeznuli,niko od njihovih ekonomista nije dao odgovor šta će biti kada se ta ogromna novčana masa vrati Americi.Šta se danas dešava,Kina i Rusa su jedne od zemalja koje za dolare kupuje ogromne količine zlata.Šta to govori,slomiće dolar i euro.Euro se takođe štampa bez pokrića i to štampanje je najbolji posao u istoriji čovečanstva.Da ne dužim,svoj novac možeš "zameniti" tj.kupiti zlato u jednoj kompaniji sa sedištem u Nemačkoj.SAVET: Ne kupujte zlatni nakit jer tako ne rešavate problem,takođe zlato koje kupite je čistoće 999.99 promila sa sertifikatom LBMA kompanije za potvrdu kvaliteta,to su zapravo zlatne poluge.Ne brinite,postoje poluge od 1g,2.5,5g.Tako da ga svako može imati.Kompanija ima ispostavu u Sloveniji.Šta god Vam zatreba,pišite mi na mejl u naslovu mi samo napiši u vezi zlata sa foruma krstarica,da bih znao o čemu se radi.Znači šta god vam ne bude jasno tu sam.

A evo i gde kupiti : Kompanija

Nadam se da sam pomogao.Pozdrav
 
Zlato i srebro se moze kupiti na forexu. Samo treba izabrati pravi a ne scam broker. Cena srebra prati cenu zlata. Jacanja USD obara cenu zlata i vice versa. Jos uvek ne preporucujem kupovinu zlata. Da se sacekaju izbori u USA pa ce se posle videti u kom pravcu ide americka ekonomija. Tokom izbora u Americi dolara ojaca. Ako pratite berzu zlato se srozalo na 1250 dolara po unci. Funta je pala skoro 6%.....pazite se....
 
Najbolje je kupovati na forexu.Mozes kupovati zlato i srebro u americkim i australijskim dolarima.

http://www.fpmarkets.com.au/forex/spreads/

metals.png


metals spread.jpg
 
Poslednja izmena:
obicni ljudi zlato kupuju preko banke a ko nece da placa proviziju bankama, otvori offshore kompaniju i moze sam da narucuje zlato na berzi.
cena zlata mora da padne ako padne proizvodnja u kini. kina je glavni potrrazilac zlata zbog obima proizvodnje, ali ako evropa i amerika opet upadnu u finansijsku krizu, kina ce da smanji prizvodnju i mora da padne cena zlata.
dakle, zlato nije garant da ce neko sacuvati svoju ustedjevinu osim ako je cuva 50 godina pa ga bas briga da li ce kina narednih 5 godina da smanji porizvodnju.

autor teme je pomenuo i bitkoine, oni nisu stabilni i ne sluze za cuvanje ustedjevine vec za kupovinu i prodaju i zaradu u razlici. u bitckoin je usao veliki biznis, tako da oni stvaraju vestacke kupovine i prodaje da bi promenili vrednost BTC i tako zaradili pare. ima ljudi koji su ulozili 70 miliona dolara u BTC i mogu lepo da zarae ako se promeni vrednost 10%, zato im se isplati da unajme kupce-prodavce koji ce da stvaraju vestacku potraznju za bitkoinima i da im tako povecaju cenu.

sto se mene tice, buducnost stanja na trzistu znaju samo oni koji su povezani sa cia, jer oni znaju da li wall-street sprema novu finansijsku krizu. neki ljudi kazu da spremaju, a i neki milijarder je pre 2 meseca rekao da ljudi ne treba d aulazu novac bilo gde jer se ne zna sta ce da opstane a sta ce da propadne, dakle, sledi jos jedna finansijska kriza. to znaci da ce biti vise siromasnih i manja proizvodnja u kini, mogu i banke da propadnu a ne samo ustedjevina jednog coveka, na ljudima samima je da odluce u kojoj valuti ili metalu da drze svoju ustedjevinu.

p.s. niko se nije setio da zlato ima kod pink pantera :) hahaha
 
Slazem se s tobom. Cenu zlata diktira politika monetarnih rezervi feda. A Kina I Indija su najveci kupci zlata na svetu, Sprema se kriza u Velikoj Britaniji i SAD. A Bitocoin sto si spomeno je alternativa dolaru. evru, funti i ostalim valutama. Dolar teza, Bitcoin antiteza... kriza/rat sinteza.

Zato postoje webinari i educkacija. Ja sam uvek govorio da treba trgovati zlatom i srebrom na dnevnom nivou.

http://www.fpmarkets.com.au/education/webinar/
 
Što se tiče kupovine zlata na berzi, to je samo fiktivno zlato, nije fizičko i dosta je drugačiji to oblik od posedovanja pravog zlata. Ja sam čitala dosta ovde o zlatu: http://cenazlata.org/, njegovoj vrednosti itd ima dosta korisnih informacija.

E sad ono što mene zanima je nisam našla još uvek nigde informaciju kako se gleda na investicione zlatnike kada se prenose? Tj npr ako je neko otišao u Austriju i kupio 1 zlatnik od recimo 7 grama, a neko je kupio 5 parfema, da li i jedna i druga osoba nemaju potrebu ništa da prijavljuju ili bi po zakonu nadrljao samo ovaj sa zlatnikom?

Nikako da nadjem precizne odgovore oko toga. Zatim, ne znam kada će se konačno investiciono zlato osloboditi PDV-a, najavljeno je još prošle godine: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/investiciono_zlato_ce_biti_oslobodjeno_pdva.4.html?news_id=308775
To je jedna od retkih prednosti ulaska u EU. :)

Hvala unapred na odgovorima.
 
Što se tiče kupovine zlata na berzi, to je samo fiktivno zlato, nije fizičko i dosta je drugačiji to oblik od posedovanja pravog zlata. Ja sam čitala dosta ovde o zlatu: http://cenazlata.org/, njegovoj vrednosti itd ima dosta korisnih informacija.

E sad ono što mene zanima je nisam našla još uvek nigde informaciju kako se gleda na investicione zlatnike kada se prenose? Tj npr ako je neko otišao u Austriju i kupio 1 zlatnik od recimo 7 grama, a neko je kupio 5 parfema, da li i jedna i druga osoba nemaju potrebu ništa da prijavljuju ili bi po zakonu nadrljao samo ovaj sa zlatnikom?

Nikako da nadjem precizne odgovore oko toga. Zatim, ne znam kada će se konačno investiciono zlato osloboditi PDV-a, najavljeno je još prošle godine: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/investiciono_zlato_ce_biti_oslobodjeno_pdva.4.html?news_id=308775
To je jedna od retkih prednosti ulaska u EU. :)

Hvala unapred na odgovorima.

Зар је тешко златник у новчанику помешати са динарима и прошверцовати?

Или 5 или 10 таквих златника?
 
Evo ljudi ekonomista Branko Dragas objasnio zasto ce po njemu zlato da raste
jednostavno uporedjujuci kolicinu novca u opticaju i kolicinu zlata na svijetu(i njegovu trenutnu vrijednost).
Tako se jednostavno vidi da cijena mora rasti.
Vrlo jednostavno i meni se cini da je ovo istina
Sve je u prvih 3.5 minuta snimka
Genijalno. Preporucujem iako nisam strucnjak.
A volio bih naravno da cujem i druga misljenja


Bravo majstore.Odlican link.Havala ti,
 
Zlato i srebro se moze kupiti na berzi preko brokera ili posrednika. Postoje kupovine direktno na trgovackoj platformi, Moze se kupovati u americkim dolarima, australijskim dolarima .fpmarkets.com.au/forex/spreads/ Kod evropskih brokera postoji opcija kupovine u evrima.Moze se pogledati i spisak evropskih brokera, Jako je bitno naci pouzdanog i regulisanog brokera kai i nizak spread. Treba jos malo sacekati da cena padne i kupiti sto dublje mozda nivo $1130-1150 po unci.
 
Kazu da nam preti svetski monetarni slom ?
...

Te glasine proturaju oni koji bi da ti uvale zlato ! ;)

No bez obzira reći ću ti ono što ja znam :
Imam komšiju zlatara
i pitam ga kako on nabavlja zlato,
kaže da on kao zlatar ne može da kupuje zlato, sem lomljeno od građana !

Mislim da je najbolje da se povežeš sa nekim zlatarom,
pa kad naiđe neko ko bi prodao lomljeno zlato,
da te tvoj prijatelj pozove i prepusti ti mušteriju.
Može da ti izlije i pločice.

Čini mi se međutim da ima bolja stvar !


Devedesetih,
kad je ovde bila totalna ludnica,
moja keva uzme svoj brilijantski prsten
i ponudi nekom beogradskom zlataru.

Ovaj okrene neki telefon,
dođe neki čovek,
proveri kakvoću kamena,
ponudi kevi 800 maraka.
Keva pristane.

Taj tip izvadi brilijant iz prstena i plati,
zlatar plati zlato,
a keva srećna dođe kući sa lovom.

Eto skupljaj brilijante, moj ti savet.
Mnogo su manji
i mnogo vredniji.

Samo moraš da se povežeš sa nekim zlatarom.
 
Poslednja izmena:
@pače ružno: Hvala ti na informacijama, da, i brilijanti su zanimljivi ali nisam sigurna kako njih da proverim tj deluje mi da su dosta komplikovaniji za procenu nego neki zlatnici tačno utvrdjene gramaže, dimenzija itd?

Takodje, šta misliš o mnogobrojnim lokalima za otkup zlata i srebra kojih ima u Beogradu npr i ostalim gradovima? Oni izgleda otkupljuju pored lomljenog zlata i zlatnike npr Franc jozef i slično, i plaćaju po ceni na berzi tj malo umanjenoj...
 
...
brilijanti su zanimljivi ali nisam sigurna kako njih da proverim
...

Pa to je čitav zanat,
ne možeš ti to,
a i ne treba !

Ako nađeš prodavca brilijanta,
odete kod nekog juvelira
i on izvrši procenu,
da ti i sertifikat.

Čini mi se da to rade i neki profesori
na Rudarsko-geološkom fakultetu.

...
Oni izgleda otkupljuju pored lomljenog zlata i zlatnike npr Franc jozef i slično, i plaćaju po ceni na berzi tj malo umanjenoj...

Za zlatnike mi ovaj komšija zlatar reče
da su dobra varijanta,
da se malo gubi u preprodaji
( desetak posto ).

Jedan savet plus :

Ne skupljaj ovde u Srbiji ni zlato ni dijamante,
provaliće te lopine,
mogu i da te ubiju zbog toga.

Ako imaš neku kintu
idi preko i kupuj i tamo i ostavljaj u nekom trezoru.
 
Cena zlata je nastavila da se kreće na nivo 1130 dolara po unci.. Jak dolar je umanjilo je tražnju za zlatom a time i njegovu cenu. Cena zlata za isporuku u februaru je 1332 dolara za uncu prema izvestaju fpmarkets.com.au/asx_mornings/thursday-22nd-december-2016/. Ocekuje se kratkorocna stabilizacija na ovom nivou. Trziste ce biti mirno tokom Nove godine i Bozica,
 
Poslednja izmena:
Par uopstenih saveta od mene u vezi sa kupovinom / prodajom zlata.

- Zlato se kupuje u trgovinama, koje su za to predvidjene. Neke livnice poput nemacke Degussa imaju cak direktnu prodaju u svojim filijalama - znaci trazite prodajna mesta livnica. Banke su po sebi uvek najskuplje, traze najvisu proviziju.

- Veoma bitno! Trgovine gde vam traze isprave pri kupovini zlata bolje zaobilazite. Smisao zlata upravo jeste, da ga covek drzi u materijalnoj formi, a da ni drzava ni niko drugo to ne zna.
Sta cete raditi, ako kao u Indiji dodje do zabrane zlata i sve preko XX grama bude proglaseno ilegalnim? Da li bi ste vi dobrovoljno predali "visak" zlata drzavi u okviru takvih finansijskih/monetarnih represija?

- Fer prodavac zlata trazi za npr. jednu uncu zlata 2-5% provizije. Sve sto ide znatno preko tih 5% je otimacina.

- Oko prodaje je stvar malo kompleksnija. Poznati dukati poput Krugerranda, Maple Leaf itd. i poluge cistog zlata nemaju veliki gubitak, mozda 2-5% od kupovne cene, ali 10% i vise je takodje cista otimacina. To jedino moze da bude, ako se kupuju neki veoma specificni ne tako poznati dukati poput nekih iz Azije ili Juzne Amerike.

- Ideju da drzite zlato negde van zemlje je najveca glupost. Sta cete ako se taj institut zatvori zbog bankrota? Sta cete ako izbije rat i nema prelaza preko granice?
Ponavljam, smisao zlata je da ga imate u svom posedstvu i da vam je u po dana u po noci na raspolaganju. Ako imate zlato, nikome ne pricajte, zakopajte do negde na imanju ili negde na selu kod vasih roditelja/babe i dede i neka lezi dok ne bude potrebno.

- Sto se transporta zlata tice, nikad ga ne prijavljujte na granici. Predpostavljam da se radi o manjim kolicinama, a njih je veoma lako sakriti, da li u kolima, da li u autobusu.

- I jos jedna stvar sto se tice certifikata. Ona dodatno dize kupovnu cenu. Najbolje je da polugice i dukate kupujete u filijalama registrovanih livnica (Degussa, Umicore, Perth Mint, Royal Mint itd.) ili direktno u drzavnim bankama (ali bez zahteva na identifikaciju!). Nikako u privatnim bankama (osim ako nema druge mogucnosti), ili kod nekih neozbiljnih trgovaca ili cak preko interneta!

- Sto se tice samog proizvoda, savetujem vam da ne kupujete previse sitne poluge/dukate. Nego ako kupujete poluge samo 10g, 20g i 50g, a ako kupujete dukate onda 1 uncu, 1/2 unce i 1/4 unce. Sve ostalo je ili presitno i time u kupovini skuplje ili prekupno pa u preprodaji vise pada cena.

- Zadnja rec pripada srebru. Ako kupujete srebro, najbolje citave tube od 20 ili 25 srebrnjaka. Imajte u vidu, da u najekstremnijem vidu represije moze doci i do zabrane trgovine zlata. Imajte i nesto malo srebra, jedno 10-20% od uloga u plemenite metale je dobra stopa. I ne zaboravite srebro je mali brat zlata, naknadno mu skace i pada cena u odnosu na zlato, a ima i mnogo veci potencijal nego zlato.




PS: Aktuelno stanje nije bas najbolje za zlato, jer se cena zlata trenutno konsoliduje. Ali to je najbolje vreme za kupovinu po niskoj ceni. Mozda ce cena do proleca jos malo pasti, ali u drugoj polovini 2017. cena najkasnije ce poceti znatno da skace i verovatno ce i prevazici granicu od 1300. Najvece usijanje na trzistu obveznica se ocekuje 2018./2019. godine. Mnogi analiticari idu na to, da ce cena zlata biti 1800-3600 / unci. A ako dodje do ozbiljnog kolapsa ekonomije kao 1929., onda ce cena zlata biti sigurno vise hiljada dolara.



@Milos Miljkovic

Kupovati fiktivno zlato preko brokera je totalna glupost. Ako ocekujes neki veci profit, a trgovanje preko mreze ti je zanimljivo, onda bar ulazi u akcije rudnika zlata/srebra/bakra. Od toga ces imati bar neke vajde, a od fiktivnij plemenitih metala ces izgubiti i novac, a nemas ni zlata u rukama. Ovako bolje spekulisi sa rudnicima, ove godine sa pametnom strategijom se moglo napraviti +~150% dobit. Ako se pozabavis rudnicima, iduce godine ili cak 2018. moze se pametnom strategijom i selekcijom rudnika doci i na +~250% dobit.

Neka te inspirise norveska i svajcarska vlada:
 
Poslednja izmena:

Back
Top