Popunjavanje online zahteva za vizu

Aleksin

Obećava
Poruka
69
Za sve migrante koji su dosli do faze da konacno podnesu online zahtev za vizu, pomislio sam da bi bilo zgodno da otvorim novu temu i da tako prikupimo odgovore na jednom mestu. Iako je na neka pitanja odgovarano i ranije, objedinjavanjem tema na forumu je pretraga znacajno usporena i mnogo je teze pronaci relevantne odgovore. Nadam se da ce u svakom trenutku biti kandidata kojima je podnosenje zahteva jos uvek sveze u pamcenju i koji ce moci da pomognu svima kojima to bude potrebno.
 
Evo imam i prvo konkretno pitanje, a tice se koriscenja nasih slova Đ,Č,Š i sl.. Naime, pretpostavljam da se za ć i č koristi univerzalno c, a da se za š koristi s. Medjutim, problem mi je sa đ...

Naime, ako se kandidat recimo zove Andjelka, a u pasosu je upisano Anđelka, kako onda popuniti to u aplikaciji? Da li sa Andelka ili eventualno sa Andjelka?
 
Pošto je naša "pametna" administracija, izbacila DJ iz upotrebe, imamo samo D. Npr. neko se preziva Đurđević, dole, na pasošu kod onih znakova pisaće <<<Durdevic. Znači, Anđelka, će biti Andelka. Mi imamo slovo Đ u prezimenu pa znamo na ličnom primeru. Problem je ako vam prevodilac, obično neki koji nije baš u tokovima, sa ćirilice prevede na engeski, pa napiše npr. u Izvodu iz MKR, Djurdjevic, znači to se mora naglašavati da se svuda umesto Đ piše D. Š, Č. Ć su S i C. Isto ako, sve potvrde o zaposlenju, diplome i sl moraju biti usaglašeno prevedene. Ne možete negde pisati Andelka, negde Andjelka. Najveći problem je što u pasošu nigde nema DJ , tako da praktično ne smete stavljati nigde slovo DJ.
 
za pocetak, welcome back NAATI T&I :)

E vidis, nama roditeljima u pasosima stoji prezime sa DJ a deci sa Đ... pisao sam imigracionom u Beogradskoj ambasadi, ali vec 10 dana mi nista ne odgovaraju... a u izvodima iz MKR sve pise sa Đ... jos ce na kraju da nas vrate sa aerodroma pod optuzbom da smo kidnapovali neciju decu... ako uopste i stignemo dotle...

A ako i dobijemo vizu, na koje ime onda deca dobijaju Australijska dokumenta, pod kojim imenom/prezimenom se upisuju u skole itd? Nije valjda da ce ostati "Durdevic Andelka"?
 
Poslednja izmena:
NAATI T&I je sve lepo objasnila, uključujući i to da nisu svi stručni za posao koji obavljaju (službenici, prevodioci) i da zbog toga ljudi dolaze u situaciju u kojoj ste se i vi našli. U formularu 80 imate pitanje da li imate ili ste nekada imali još neko ime ili drugačiji speling imena. Možete tamo da upišete i objasnite, a možete i da im pošaljete jedno odvojeno pismo u kome biste pojasnili tu situaciju.
Tako imamo i avion Novak Djoković, koji bi se na ćirilici pisao Новак Дјоковић :)
 
Poslednja izmena:
Hej, ja sam aplicirala online. I dosla sam u situaciju da sam preterala sa viber i skype istorijom, a nisam uspela da dodam neka vaznija dokumenta. Imaju ogranicenje u broju fajlova koji se dodaje. Pozvala sam ambasadu da pitam sta sada, ali sve sto su rekli je da cekam da se javi case officer. Aplicirala sam 29.8.2014. a rekose prvi kontakt nakon 2-3 meseca.
Pozdrav!
 
Kada si ti aplicirao i posle koliko su se javili? Intervju, lekarski.. ja sam dodala brdo dokumenata i nisam mogla da dodam sve, premašila sam maksimum.

Hvala na odgovoru, za koju si ti vizu aplicirala, predpostavljam partner/verenicku ili nesto slicno, jer si slala Skype history?

Ja uplacujem cim se vratim sa puta, pa onda 1-2 dana i uspecu da postavim sva dokumenta, cekam samo zenin Ielts.

Srecno u procesu.

- - - - - - - - - -

Ja sam otvorio nalog i onda sam polako dodavao dokumenta u nekoliko navrata. Meni se cini da se dokumenta mogu dodavati sve dok se ne javi CO. A cak ako i tada nesto nedostaje, CO svakako zatrazi dodatna dokumenta i tada ih treba dostaviti u roku od 28 dana.

Hvala Aleksin,

srecno. Nadam se da ces uskoro dobiti pozitivan odgovor.

Pozdrav
 
Ja sam aplicirala 15.01., a dokumenta sam aploudovala početkom februara, jer piše da odluka o vizi može da se donese i na osnovu postavljenih dokumenata ( znači moraš ih sve aplodovati ), sem lekarskog i uverenja o nekažnjavanju. CO smo dobili več 26.02., i tražio je uverenje o nekažnjavanju i lekarski, koji sam ja odložila za celu prodicu jer sam bila trudna. Inače, da nije bilo trudnoće, odmah bi im to poslali i odmah bi dobili vizu. Nakon porođaja sam zakazala lekarski za sve nas, dobila HAP ID i za bebu, otišla na lekarski, i nakon 4 nedelje dobili smo vizu. CO nam je baš izašao u susret i dozvolio nam da juna predamo nova uverenja o nekažnjavanju, kako bi nam datum ulaska u Australiju bio što kasnije, stvarno su nas ispoštovali i izašli nam u susret.
 
Pozdrav svima, danas sam aplicirao za vizu 190, u principu apliciranje nije prilicno zahtevno.

Poslao sam gomilu dokumenata, uglavnom vezana za posao za koji trazim poene.

U polju za suprugu sam video da stoji Form 1221 - to nisam poslao, mislim da je to za partner vizu i sl. Da li je neko ko je aplicirao za 190 i to poslao, tj da li je CO trazio?

U svakom slucaju, mislim da sam sve ono sto se trazi ispostovao - sada cekam CO-a verovatno negde u decembru, pa da odradimo i Medical.

Srecno svima
 
Hej, ja sam aplicirala online. I dosla sam u situaciju da sam preterala sa viber i skype istorijom, a nisam uspela da dodam neka vaznija dokumenta. Imaju ogranicenje u broju fajlova koji se dodaje. Pozvala sam ambasadu da pitam sta sada, ali sve sto su rekli je da cekam da se javi case officer. Aplicirala sam 29.8.2014. a rekose prvi kontakt nakon 2-3 meseca.
Pozdrav!

Destiny, mozes li nam molim te precizirati to preterivanje sa online istorijom tj. reci nam koji je broj fajlova dozvoljen? ...da ne preteramo i mi ostali :slika::pljus:
 
Ćao. Ne znam tačno da ti kažem koliko sam mb dodala, ali proveriću. Uglavnom moj savet ti je da ne radiš screen shots za svaki dan, već da im prikažeš da kontinuirano komunicirate bez preterivanja. Dodaj prvo izvode, kopije pasoša, venčani list, vaša pisma, stat declarations od vaših svedoka, pa na kraju slike i istoriju dopisivanja. Inače mesec dana od apliciranja uspela sam da dodam i ostala dokumenta, nekom magijom. Nisam nigde našla na sajtu koji broj fajlova je dozvoljen, ali ono što znam pojedinačni fajlovi ne smeju biti veći od 5mb.
 
Evo da probam i ovde, iako niko nije bio aktivan odavno :D
Cao drustvo! Evo vama novog clana! Sledece nedelje bi trebalo da zavrsim sa prikupljanjem papirologije i apliciram online za partner vizu 309. Zanima me da li je neko imao iskustva za zavrsavanjem lekarskog pre apliciranja? Ja sam nekako istripovala da bi to moglo da pomogne u procesu, vodila sam se logikom da ako im dam apsolutno sve sto je potrebno, da bi to mozda ubrzalo bar malo stvari. Kakva su vasa iskustva i da li mi uopste savetujete da uradim lekarski pre apliciranja ili da cekam da se oni jave?
 
Evo da probam i ovde, iako niko nije bio aktivan odavno :D
Cao drustvo! Evo vama novog clana! Sledece nedelje bi trebalo da zavrsim sa prikupljanjem papirologije i apliciram online za partner vizu 309. Zanima me da li je neko imao iskustva za zavrsavanjem lekarskog pre apliciranja? Ja sam nekako istripovala da bi to moglo da pomogne u procesu, vodila sam se logikom da ako im dam apsolutno sve sto je potrebno, da bi to mozda ubrzalo bar malo stvari. Kakva su vasa iskustva i da li mi uopste savetujete da uradim lekarski pre apliciranja ili da cekam da se oni jave?

Mene interesuje da li neko zna da mi kaze gde se uopste radi lekarski pregled ??
mene konkretno interesuje ( obzirom da apliciram za skolsku vizu ) da li me salje ambasada negde konkretno u nekoj zdravstenoj ustanovi?
da li moram da to obavim pre slanja papira u ambasadi?
da li mi treba i dokaz da nisam kaznjavan i sudski gonjen ??
 

Back
Top