USB misterija

Gogisa

Početnik
Poruka
6
Po instaliranju drivera za sony dv-cam na mom desktopu sistem je zatrazio uobicajeni reset posle kog nije hteo da se podigne. Posle nekog vremena sistem se ipak podigao ali sa sledecim problemom. Hardver (modem i externi hard) koji je tada bio ukljucen vise nije funkcionisao. Premestio sam hardver na laptop i on se pokazao kao ispravan. Takodje sam probao da u desktop ubacim novi hardver (externa zvucna, usb midi, skener) koji je bez problema bio instaliran i operativan. Dakle (formatirao sam diskove, instalirao novi bios, menjao irq, stavljao posebne drivere za usb, instalirao linux, windows xp, longhorn, 98 ali problem je isti. Kada ubacim modem ili hard on zaledi misa i tastaturu, cim izvadim hardver sve se vrati na staro. Neuobicajeno je to sto sistem ne prijavljuje nikakvu gresku u device manageru.

Problem je veoma neobican i verujem da nije nista komplikovano.
Gogisa
 
Колико сам примјетио код тебе је проблем МОДЕМ:: имао сам недавно случај да модем зеза, на исти начин и једноставно сам установио да је НЕИСП
 
Drago mi je da si se potrudio da pomognes ali zapravo taj modem kada se stavi na drugi racunar radi besprekorn. Problem je zapravo sto na toj masini neki usb uredjaji rade a neki ne... npr, modem, hard, midi, ne rade dok tablet pc, mis, tastatura rade super... jednostavno ne znam sta se desava. Sto se tice uredjaja ne vidim zasto bi bili neispravni ako rade na laptopu...
 
Hmmm. ja sam shvatio da ti ne radi uredjaj nikako..

No jesi li probao kombinaciju USB.. Dakle da prikacis na ono mjesto sto je do sada radilo.. I da li si sve USB prijavio uredno, da ne kazem instalisao, i naravno da li je hardverski prikopcano sa plocom, ovo kazem jer desava se da neki USB stoje na masini ali nisu i fizicki prikopcani sa plocom, pored toga sta pise u Device Manageru, da li ima zutih upitnika kod USB...

Javi sta bi moglo da bude od ovog...
 
pa ovako... svi kablovi su prikaceni na plocu i svi u device manageru pokazuju da su intalirani i da nemaju konflikte. evo sta sam zakljucio... dakle:

Svi usb uredjaji rade na lapu.
Neki od tih kada se ubace u desktop rade a neki ne.
USB uredjaj koji radi na desktopu radi na svim portovima u koje ga ubacim (sto automatski podrazumeva da su oni instalirani)
uredjaj koji ne radi na desktopu a ubacim ga u laptop instalira se i radi bez problema

ne mogu uopste da zakljucim da li je problem softverske ili hardverske prirode.

Uostalom ako ne resim problem ploca je pod garancijom ali voleo bih da sam izadjem na kraj sa tim.
 

Back
Top