"okrecem novi list"
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 53

Tema: "okrecem novi list"

Aktivan član srećica (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Pančevo je mali grad,u njemu sve se zna...
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano "okrecem novi list"

verovatno ste svi vi to rekli,ali me zanima da li ste IKAD stvarno i okrenuli? shta vam je bilo potrebno i shta ste rekli sebi da bi ste stvarno to i uradili???da li to pali?
    :)

Obećava
    Učlanjen
    25.08.2005.
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: "okrecem novi list"

Tri puta sam okrenuo list.
    Prvi put kad sam se razveo. Nije islo iz raznih razloga. Lepo sam sve saopstio boljoj polovini, glavni razlog i ostale razloge. Prihvatio na sebe gomilu finansijskih obaveza. I otisao.
    Drugi put kad sam javno izgovorio da sam homoseksualac. Tu se list sam okrenuo. Kome je smetalo, nije se vise javio, neki su me ispljuvali, neki se prave da ne postojim, a ono dvoje pravih za koje sam i mislio da nece, ostali su mi oslonac i podrska.
    Treci put kad sam prihvatio ponudu za zajednicki zivot sa muskarcem. Sad zivimo srecno, sa kompromisima koje zahteva gay zajednica.

Svaki put sam mozgao, odlagao odluku, vagao pluseve i minuse. Nista to nije pomoglo. Posle dugih analiza odustao bih, a onda bum. U tri sekunde saopstim i promenim svoj i zivote drugih za 360 stepeni.

Nije to dobro.
    So long moon and stars
    So long imortality of Elf kind
    I am a man loved by Him
    For else
    I have no need

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Nisam nikada okrenula novi list. Ne volim da lažem sebe. Malo ko je sposoban da to stvarno uradi, a kamoli da se zadrži na "novom stanju". Ljudi smo, možemo se razvesti, možemo otići od kuće, možemo promeniti stav i bilo koji deo života, ali ne možemo da ne patimo zbog toga. Kakav "novi list"??? Još ni sa starim nisam načisto...
    Janidebi

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Ja "okretanje novog lista" shvatam vishe u smislu: "od sutra cu biti (malo) drugachija osoba", nego: "a sad cu neshto da uradim, pa cemo da vidimo shta dalje".
    Ovo drugo nije nemoguce... Ovo prvo se obichno ne deshava voljno nego nastaje spontano, nekim spletom okolnosti... I najcheshce ga nismo ni svesni u trenutku kad se deshava.

Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio LePiaf
    Ja "okretanje novog lista" shvatam vishe u smislu: "od sutra cu biti (malo) drugachija osoba", nego: "a sad cu neshto da uradim, pa cemo da vidimo shta dalje".
    Ovo drugo nije nemoguce... Ovo prvo se obichno ne deshava voljno nego nastaje spontano, nekim spletom okolnosti... I najcheshce ga nismo ni svesni u trenutku kad se deshava.
    tako i ja shvatam to,ali da li je to samo kazxesh i potrudish se,ili kazxesh da se pravish dok ne bude tako.ako je ovo drugo,onda stvarno nemam rechi

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LePiaf

Tacno tako! :-)
    Kao da odluka i snaga volje u datom trenutku preokrene stvari, ali onda kad toga nismo svesni i odjednom shvatimo da su se stvari promenile. :wink:
    Bar kod mene to tako ide.

Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

zxelela bih da se malo promenim.ali ne znam da li ce to pomoci ako ja kazxem sebi ili ako zapishem na papir ili ako...milijardu tema postoji... a sa druge strane,ne bih da se skroz menjam,ali svesna sam chinjenice da sam bila takva i takva i da neki ljudi ne zasluzxuju da me imaju takvu(jer me ti ljudi toliko povredjuju da ... ),a ja ne umem da ih zaustavim.i imam neke svoje loshe navike koje bih promenila...zato zxelim da okrenem novi list,ali ne znam da li sam karakter?!

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano NISAM OKRENULA NOVI LIST...

Citat Original postavio srećica
    verovatno ste svi vi to rekli,ali me zanima da li ste IKAD stvarno i okrenuli? shta vam je bilo potrebno i shta ste rekli sebi da bi ste stvarno to i uradili???da li to pali?
    ...već otvorila novu knjigu, Srećice.
    Kad ti je dosta sebe ili okolnosti,
    onda izmeniš ili sebe ili okolnosti.
    Uradila nekoliko puta u životu, nikad bez da o tome dobro promislim.
    I bilo mnogo bolje posle.

P.S. Ova disco kugla ti je great!

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

zavisi shta smatrash pod time...da sam neshto korenito promenio zhivot...nisam...al da sam par puta neshto saseko...jesam....samo doshlo mi neshto....shta ti ja znam
    Voistinu.

xpajamacax
    Guest

Smile Re: "okrecem novi list"

nekako su se moji lisovi okretali sami.
    iz situacije u situaciju,kroz razne nemoći i ljudske zlobe, pa i gluposti...
    nikada nisam rekla hoću da se promenim,
    možda sada kada imam višak kilograma
    sve to dođe samo,nema potrebe insistirati.

Ističe se Selena (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Moje "okretanje" lista je jako dugo trajalo.
    Svaki put kad bih rekla "e sad ne može više, dosta je bilo, okrećem novi list" nisam to uradila.
    Došlo je spontano, samo sam odlučila da neke stvari više neću sebi dozvoliti i to je to, onako smireno i bez najave.
    Svi su ostali šokirani mojom odlukom,ali šta da se radi.
    Okolina je moje "oketanje lista" teže podnela nego ja sama!

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

to sto si svesna svojih, nazovimo, mana, odlican je put za promenu. veci deo posla si uradila, shvatila si sta ti smeta. sada je na redu sledeci korak, a to je da se nekako pomiris sa stvarima koje ne volis kod sebe, da ih prihvatis kao deo svog bica i odrastanja.(mislim na duhovno)to moze da potraje dugo, ali svakog dana, ako to jako zelis ici ces napred. jednog momenta ces shvatiti da si za korak dalje, samo se nemoj mnogo opterecivati, jer to moze da te ukoci.budi svesna sebe, tesko je prihvatiti bez stida svoje greske, ali je jos teze ako ih zatrpavas. ja sam sebe tokom vremena izgradila i dovela do stanja koje mi se napokon svidja! i dalje radim na sebi, na sitnicama gradim svoje samopuzdanje, i dobro se osecam. trudi se da otvoreno kazes, mada je prvi put neverovatno tesko, i drugi i treci, ljudima da te ne muce. budi odlucna, pokazi da nisi krpa. videces da ce polako svet poceti da se menja oko tebe. svojom pozitivnom energijom i stavom privucices iste ljude.samo to se ne desava preko noci, dug je to put, a samo pojedini mogu da ga predju.i budi istrajna, tamo gde si sigurna da si u pravu, ne odustaj, po cenu da ti se cini da si jedina na svetu! videces, sve ce se polako sklopiti u jednu lepu celinu.niko nije vredan, osim dece, potpunog predavanja, ako ne uzvraca istom merom. nauci da postujes sebe. ovo mozda deluje kao savet iz nekog jeftinog casopisa, ali veruj mi, da znam sta pricam. niko ti ni ovde ni tamo ne moze dati pravi savet, sve je individualno i sve je do tebe.mi mozemo da ti pricamo bajke ili da te grdimo, ti si ta koja odlucuje i koja sve mora da uradi sama, ali znaj da uvek postoje ljudi koji ce te podrzati kada ti je tesko. budi vesela srecice, nik ti je tako divan.pozdrav

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

[font=Courier New]Jedino ptičiji mozgovi ne znaju šta je to karakterologija. I da se ona ne menja preko noći. Kao ni plitka pamet. Potrebno je mnogo više vremena, i mnogo više od same odluke i želje za promenom.[/font]
    [font=Courier New]I kod mene su se stranice okretale same, nekada brže, nekada sporije, ali je knjiga uvek bila u mom vlasništvu. [/font]

[font=Courier New]Ne postoje korenite promene, ljudi se ne menjaju.[/font]
    [font=Courier New]To je samo privremeno zavaravanje.[/font]
    [font=Courier New][/font]

xpajamacax
    Guest

jeste,
    vuk dlaku menja, ali ćud nikada

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Jel znaš ono kad se danima nerviraš oko jednog istog * I kad ti nedostaje ideja kako da * izbegneš ili rešiš, i kad ne znaš šta da radiš jer su ti sve opcije koje imaš u tom trenutku loše... I kad se više premoriš od razmišljanja i rešiš da ne razmišljaš, i kad ti u trenutku ne razmišljanja padne na pamet rešenje za to *

I apsolutno si sigurna da više nema dileme, to je to - drugi list.

:wink:
    Što čitaš kad ti škodi?

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Pa, za sad nista bas radikalno nisam menjala. Ali primecujem da mi se sa godinama menjao i menja stav prema odredjenim ljudima, ili situacijama, ili prijateljstvima. Ali to vise bude postepeno, ne bas ono - ustanem jedno jutro, i cap.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Wink Re: "okrecem novi list"

Jednom...bila je to teška metafizička dilema Od tada sam opuštenija i srećnija
    Bilo je potrebno 3 meseca samoće i pisanja. Rekla sebi - e, ovo mi je dosadil, i postala drugačiji čovek, i bolji i lošiji, ali baš ono što jesam, kad jesam.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

E, znam da nije baš u vezi sa temom - ali čula sam izreku

''Ja sam mnogo gadna žena a mnogo dobar čovek''
    Što čitaš kad ti škodi?

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

ja sam vrlo teška i namćor sam, ali sam spremna na skoro svaki dogovor

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

vidiš i nije tako loša :lol

do duše nema veze s lišćem al ima s drvećem
    Što čitaš kad ti škodi?

Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Smile Re: "okrecem novi list"

Citat Original postavio antihrista
    to sto si svesna svojih, nazovimo, mana, odlican je put za promenu. veci deo posla si uradila, shvatila si sta ti smeta. sada je na redu sledeci korak, a to je da se nekako pomiris sa stvarima koje ne volis kod sebe, da ih prihvatis kao deo svog bica i odrastanja.(mislim na duhovno)to moze da potraje dugo, ali svakog dana, ako to jako zelis ici ces napred. jednog momenta ces shvatiti da si za korak dalje, samo se nemoj mnogo opterecivati, jer to moze da te ukoci.budi svesna sebe, tesko je prihvatiti bez stida svoje greske, ali je jos teze ako ih zatrpavas. ja sam sebe tokom vremena izgradila i dovela do stanja koje mi se napokon svidja! i dalje radim na sebi, na sitnicama gradim svoje samopuzdanje, i dobro se osecam. trudi se da otvoreno kazes, mada je prvi put neverovatno tesko, i drugi i treci, ljudima da te ne muce. budi odlucna, pokazi da nisi krpa. videces da ce polako svet poceti da se menja oko tebe. svojom pozitivnom energijom i stavom privucices iste ljude.samo to se ne desava preko noci, dug je to put, a samo pojedini mogu da ga predju.i budi istrajna, tamo gde si sigurna da si u pravu, ne odustaj, po cenu da ti se cini da si jedina na svetu! videces, sve ce se polako sklopiti u jednu lepu celinu.niko nije vredan, osim dece, potpunog predavanja, ako ne uzvraca istom merom. nauci da postujes sebe. ovo mozda deluje kao savet iz nekog jeftinog casopisa, ali veruj mi, da znam sta pricam. niko ti ni ovde ni tamo ne moze dati pravi savet, sve je individualno i sve je do tebe.mi mozemo da ti pricamo bajke ili da te grdimo, ti si ta koja odlucuje i koja sve mora da uradi sama, ali znaj da uvek postoje ljudi koji ce te podrzati kada ti je tesko. budi vesela srecice, nik ti je tako divan.pozdrav
    SADA DA IDEM REDOM...Hvala svima koji su mi odgovorili,sve sam prochitala nekoliko puta,da bih zapamtila znachi mi shto ste mi napisali sve to...no,nadam se da je tako.mislim da ce to biti najtezxe! kada prodjem pored nekoga sa kim sam posvadjana,a ta osoba me je povredila,ja pognem glavu dole.znam da ne treba to da radim,ali shta cu...ja nisam jaka,a znam da te osobe jesu i to me najvishe nervira jer onda shvatim da mogu da rade samnom bilo shta...:-| u meni je problem od nedavno,jer sam ja uvek vesela i nasmejana,a sad sam sva nesto smor... hvala,to mi znachi!
    i plus,ja obozxavam shiny disco ball:wink:

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio HeBePoBaTaH_
    [font=Courier New]Jedino ptičiji mozgovi ne znaju šta je to karakterologija. I da se ona ne menja preko noći. Kao ni plitka pamet. Potrebno je mnogo više vremena, i mnogo više od same odluke i želje za promenom.[/font]
    [font=Courier New]I kod mene su se stranice okretale same, nekada brže, nekada sporije, ali je knjiga uvek bila u mom vlasništvu. [/font]

[font=Courier New]Ne postoje korenite promene, ljudi se ne menjaju.[/font]
    [font=Courier New]To je samo privremeno zavaravanje.[/font]
    Е, отприлике исто овако. Направила сам неколико великих преокрета у животу, али они никада нису дошли преко ноћи, увек су били производ дужег промишљања и процењивања, и никада нису били неочекивани и необични.

Мада...ово ''од сутра окрећем нови лист'' много ме подсећа на моју омиљену реченицу из студентских дана:''Од сутра почињем да учим!''

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

jednom sam rekla "menjam definitivno svoj nacin zivota"
    nije bilo bas od ujutro ali promena je bila zaista ogromna tako da sam potrosila neko vreme?
    i pre neki dan razmisljam o svojim problemima i odjednom pomislim "boze pa ja sam skroz sada u svom novom zivotu,vise nema ni mrvice onog bivseg"
    potrebno mi je dosta vremena da donesem odluku ali jednom odluceno sprovodim

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.680
    Reputaciona moć
    15788

O tome cu misliti sutra. Radikalno okretanje listova zivota ne nose u sebi ni mudrost ni racionalnost8)

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Početnik
    Učlanjen
    27.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Prvi put-kad sam odjebala "drugaricu"
    Drugi put-kad sam skinula 15kg
    Treci put-pokusavam nekoga izbaciti iz srca

Slične teme

1. Odgovora: 764
    Poslednja poruka: 11.04.2009., 01:36