Mobilni razgovor po ceni fiksnog

Lobachewsky

Početnik
Poruka
16
Procitao sam o ovome na jednom sajtu i mnogo je mocno i to sve zahvaljujuci bluetoothu:

"Dve telefonske funkcije u jednom uređaju
Kada ste kod kuće, vaš mobilni telefon radi kao prenosivi telefon i tarifira se kao i svaki drugi fiksni telefon (stacionarni telefon priključen na zidnu telefonsku utičnicu). :lol:
Kada ste u pokretu vaš mobilni telefon prelazi na celularni način rada (klasična mobilna telefonija) i usluge telefoniranja vam se naplaćuju po drugoj tarifi. Ako se približite drugom mobilnom telefonu sa Bluetooth funkcijom i vaš i drugi telefon rade kao voki toki (walkie talkie) i nema tarifiranja razgovora.
U svakom od nabrojanih slučajeva primene korisnik može po želji, u svakom trenutku, uključiti ili isključiti Bluetooth funkciju. 8)

Mislim da je ovo mnogo mocna mogucnost, ali retko ko da je cuo za nju. Da li zna neko NESTO VISE O TOME? GDE MOGU DA SE NABAVE TI DODACI I PO KOJOJ CENI?
 
I meni to izgleda sasvm realno... kad mogu da se koriste bluetooth slusalice za mobilni razgovor, zasto tako nesto ne bi postojalo i za fiksni, tj. da moj mobilni bude kao slusalica fiksnom telefonu. Taj aparat mi ne izgleda nesto posebno komplikovan, a ne izgleda ni da je nesto preskupo, samo se treba setiti, a garant se neko od 6 000 000 000 setio i napravio tako nesto, samo sto to jos nije postalo aktuelno. Evo da zapocnem sa njegovom promocijom:)

Ako neko zna nesto na tom polju ili ako na bilo koj nacin moze da me uputi na opis tog proizvoda ili na nabavku istog, neka napise ovde.
 
da, i ja sam negde citao o tome, ali nista dalje nisam cuo od onoga sto ste i vi culi. verovatno je jos u experimentalnoj fazi, cim ga nema na trzistu...
to mu dodje kao automobil na vodu, realno je izvodljivo, ali se nikome ne bi isplatilo da nam tako nesto omoguci...
ostaje da cekamo...
 

Back
Top