Pogledajte sajt

nikola88:
PA DOBRO AJDE NISMO SVI SPECIJALISTI KAO TI GORE.
JA IMAM 15 GODINA AKO TE INTERESUJE.
VI U 15 GODINA NISTE NI ZNALI ZA WEB.
Dobro, Nikola ,a sto se ljutis odmah?!?
Evo,prvo, svaka cast ako imas 15 god. i ovo si SAM napravio!
Vidi da promenis onu pozadinu, skloni tu crnu boju, previse je mracno,bre!
Potrudi se malo vise oko linkova, da ne bude onako samo tekst, napravi neki rollover bar (ako si umeo da napravis knjigu utisaka, umeces i to!).
Gledaj da ti slike budu malo manje, prevelike su i predugo se ucitavaju, nece to niko da ceka (a i sta ce ti slike prirode, stavi svoje slike ako bas hoces ima prirode ima svuda na netu :D )!
Onu stranicu kontakti malo doradi, da ne bude samo ono "posaljite poruku", stavi neku sliku telefona ili animaciju E-maila!U stvari ako imas vec knjigu utisaka, mozda ti je ta kontakt strana i suvisna(jos taj kontakt imas i na prvoj strani...),al ajde!
Potrudi se malo vise oko dizajna, u cemu je i najveca fora, bas kod licnih prezentacija tipa tvoje! Da ne bude bas monotono!
Eto ti, pa radi!!! :D
 
nikola88:
PA DOBRO AJDE NISMO SVI SPECIJALISTI KAO TI GORE.
JA IMAM 15 GODINA AKO TE INTERESUJE.
VI U 15 GODINA NISTE NI ZNALI ZA WEB.

Au... al' smo osetljivi... No, dobro... Kad vec pitas... Kad sam ja imao 15 godina, net u Srbiji jos nije ni postojao... U to vreme sam drzao Anarchy II BBS i bio jedini email provajder za jugoistocnu Srbiju... Tada se pocelo suskati o webu, pa sam ja eksperimentalno napravio 'internet' kod sebe... Ne secam se tacno koje sam servere koristio (znam da mi je web server bio AOL), ali generalno, ja sam na mojim masinama imao web i pre nego sto je internet zagazio u Srbiju... To mi je omogucilo da naucim TCP/IP protokol, HTTPD protokol, HTML... i pre nego sto je internet postojao ovde.... Tako da kad se pojavio, ja sam vec uveliko pravio sajtove i ziveo od toga... A sajtove poput tvojeg sam pravio pre tog perioda, pa (gotovo) niko nije ni mogao da vidi taj 'sramni' deo moje egzistenicje ;)

Drugo, godine apsolutno nisu vazne... jedan od najboljih dizajnera koje ja znam sada ima 17 godina, a dizajnom (ne web) se bavi od svoje 13-te... Ja se programiranjem bavim od svoje 12-te godine... Tako da nemoj to da stavljas kao neki argument...

A sad da se vratimo na tvoj sajt... Pogledaj okolo kakvi se sajtovi prave... Takve sajtove jos mozes videti samo ponegde na besplatnim serverima (geocities, tripoid i sl.) na koje ja generalno i ne zalazim... Mislim da covek prvo treba da nauci to cime se bavi, pa posle da se ponosi i razmece tim... To sto si uzeo neki WYSIWY(W)G editor, i nabacao unutra tudju grafiku, nece nikome pokazati tvoje znjanje, naprotiv...

Lepo sedi i nauci HTML, JS i CSS, pa se posle igraj malo po grafickim programima (ako zelis da budes web designer... za developera ti to nije potrebno), napravi nesto lepo i funkcionalno, a ne nesto glomazno bez ikakve vrednosti...

Nista se ne moze preko noci, pa zato vezbaj, uci... Pa kad jednog dana napravis sajt koji zaista prija ocima, ti lepo uplati neki hosting (mozes i kod nas ovde... dosta je jevtino), stavi svoj sajt, izadji i kazi: e ovo sam JA napravio!

Poz.
 
Evo ovako....
Bosko izvini ne ljutim se, samo sam se iznervirao .Sto se tice sajta doradicu ga samo mi treba vremena posto sam zauzet skolom i treninzima.Sto se tice crne boje u pozadini takav sam dizajn uzeo kada sam se registrovao na freeservers.com nemaju neki veliki izbor.Sto se tice ucenja HTML, JS i CSS lepo bi to bilo i mene interesuje ali nemam vremena mozda tek na sledecem letnjem raspustu.Ok?Ne znam da li moze da se strana uradi u front page-u i da se samo postavi na freeservers.com ima tamo opcija upload site ali nisam pokusavao.Probacu kad budem mogao.Kad izmenim sajt javicu vam
Pozdrav...
 
nikola88:
Anonymous:
nikola88:
Pogledajte moj sajt na adresi www.nikola88.4t.com i upisite se u knjigu utisaka.
Ili mi ovde ostavite komentare


Ja ti rekoh vec par puta da oladi sa sajtom od 2 Eurica
sto ti ne oladis ili na primer budes musko i kazes ko si ljubomorni ******


Zemljak kao prvo nisam ljubomoran a kao drugo mogu tata da ti budem.

Nerviras me samo sto dajes tako glupu reklamu.

Pozdrav
Dragan
 
Slazem se sa tim da su ti slike prirode suvisne, ali dok su tvoje slike enormne! ostale si fiksirao kao male - sto im nisi dodelio thumbnails pa da onaj kome se svidjaju lepo iskopira na hard!?
Drugo, debelo si se potrudio oko SMS-a i grafita!
Samo, u kom si WYSIWYG programu ovo 'sredio'???
 
Pa dobro BRE Nikola ajde vezbas, ucis, sve mi je to jasno, ali cemu onolike fotke + prljave uzas, male bez uvecanja i ponavljaju se, a tabela se razbezala... Uzmi lepo photoshop pa sredi malo fotke, steta je, super su - mislim na one tvoje. A sto se tice dizajna!!! - idi malo po netu pogledaj druge radove...
Srecno ti zelim ...
 
Alo, koji vam **** bre??? Shta spopadoste klinca ovde?...dechko je mozhda ponosan na svoj rad pa je okachio da neko dobronameran prokomentarishe eventualno i da da neki savet a vi se okomili ko da mu je sajt osvoji nagradu za dizajn u vrednosti d 1.000.000$

Od sramote se ne bih javljao sa komentarom "mogu ti tata biti" a pre toga ovakve stvari pisati njemu u odgovor...ponashate se ko najgori infantilci i dechurlija pushtena sa lanca

jeste li chuli za onu staru dobru: "Zhivi i pusti druge da zhive" ???
Ajde da mi neko od vas pokazhe neku loshu nameru u ovom shto je dechko uradio?
Ako vam se ne svidja vi lepo preskochite temu i idete pa se javljate tamo gde vas neshto zainteresuje a ne da serete ovde ko da ste sisali laksativ umesto majchinog mleka...SRAM DA VAS BUDE!!!

Dechko sve najbolje...radi i uchi webdesign...nije bitno da li se i kako pochinje...sa 8 ili 88...svi su manje vishe pocheli tako ko i ti..nemoj da te obeshrabre ovi zli jezici.
Pozdrav i sve najbolje :twisted: :twisted: :evil:
 
pored totalno glupog, neoriginalnog i infantilnog nicka i sajtovi ti nisu nimalo bolji...prosechni...debelo prosechnia ko ne chak i ispodprosechni...prodajesh tu dechku muda za bubrege...Brate gledaj u svoj tanjir a ne u tudj...Izabrao si webdesign kao biznis a sajtovi ti onakvi??? ZABOGA!!!
stavi prst na chelo i razmisli malo...i ti imash josh puno toga da uchish...pored toga ne pomazhe samo znati HTML, CSS, JS i sva ostala chuda...za webdesign treba imati i ukusa!
 
Daj se malo smirite da ne zatvorim temu... Prozivke vec necu dozvoljavati...

Decko je stavio sajt i trazio da mu kazemo sta mislimo o tome... Ja sam iskreno rekao... Nisam ja rekao da je on idiot, glup ili sta vec, nego da ima jos mnogo toga sto treba da nauci...

Zao mi je, ali ja ne mogu hvaliti nesto sto meni ne izgleda lepo, i sto po svim kriterijumima modernog web dizajna ne spada ni u amatersko... To naravno ne znaci da decko treba da odustane... Naprotiv, treba da se trudi da bude bolji, jer svi smo mi u pocetku bili takvi...

Jedino ne shvatam zasto je on nase kritike shvatio kao uvredu... Nismo mi slali zlonamerne kritike, vec smo mu ukazali na to sta ne valja... Kad lepo to ispravi, i sve to pocne da lici na nesto, dobice mozda i koju rec hvale... a i njemu ce biti lepse...
 
Brate onda ti toplo savetujem da ponovo prochitash celu temu pa cesh videti da su se neki vrlo nadmeno ponashali i spopali dechka...elem ni tvoj komentar uopshte nije tako loshenameran..ponekad ipak treba poci od sebe najpre!
a i druga stvar...nemoj se ponashati ko da si uhvatio boga za muda s tim shto si postao moderator ove teme jer i nije neko veliko dostignuce...pre bi trebao da si tu da branish jednaka prava i sankconishesh ispade...moj odgovor ne smatram uopshte medju ispade buduci da zaista neke ovde na zemlju treba spustiti
pozdrav
 
hangman:
Brate onda ti toplo savetujem da ponovo prochitash celu temu pa cesh videti da su se neki vrlo nadmeno ponashali i spopali dechka...elem ni tvoj komentar uopshte nije tako loshenameran..ponekad ipak treba poci od sebe najpre!
a i druga stvar...nemoj se ponashati ko da si uhvatio boga za muda s tim shto si postao moderator ove teme jer i nije neko veliko dostignuce...pre bi trebao da si tu da branish jednaka prava i sankconishesh ispade...moj odgovor ne smatram uopshte medju ispade buduci da zaista neke ovde na zemlju treba spustiti
pozdrav

Tako je!
 
Narode sasvim se slazem sa ocenom da je sajt los i da momak mora jos da uci.Niko se od nas nije rodio sa znanjem i ja se Nikoli izvinjavam ali i dalje stoji da preko njegovog oglasa " imam sajt i oglasavam se kao pravi" ipak ne mogu da predjem.
Nikola ako zaista zelis da naucis kako sve funkcionise mozes mi se slobodno obratiti pa kad budem dolazio u Sabac da ti pokazem neke cake.
Sto se tice onoga " mogu tata da ti budem" tu sam mislio na odnos godina t.j koliko sam stariji od njega, sto znaci da nisam nishta loshe mislio.
 
Ljudi znate u cemu je problem?
Niko ko je moje godiste Ili blizu mog nije mi rekao da je sajt los.A zasto?Zato sto njima odnosno nama su potrebne sms poruke,vicevi zabavni,animacije-manje vise,I melodije za mobilni ali vas sve to ne interesuje.Ja priznajem da sajt nije Bog zna sta I da dizajn moze da bude bolji I uradicu bolji uskoro ali ako bih postavio na sajt nesto ozbiljno od mojih vrsnjaka niko ne bi posecivao.Ja sam razgovarao sa nekim drugovima I svi su me ubedili da ostavim sajt ovakav a sto se tice dizajna da mogu da menjam ali sadrzaj da ne menjam.Njima na primer sajt www.webdizajntim.com nije zanimljiv jer nema nista sto njih interesuje ali zato vama ovaj moj sajt nista ne znaci.
Razumete?
Hangman hvala na podrsci.
P.S.Jel znate vi mozda koliko ima dece u srbiji koji ne znaju da upale I ugase kompjuter pravilno.A vi me tu napali sto mi je sajt los.
 

Back
Top