Povisen nivo kreatin kinaze i bilirubina u krvi

Ivan xcv

Aktivan član
Poruka
1.028
Ispada da samo ja otvaram teme al ovo je nesto hitnije. Davao sam pre 3 dana krv i mokracu i imam kreatin kinazu 216 (0-177) i bilirubine 26 (0-21) su optimalne vrednosti... I sad to je doktorka mojoj majci rekla da je od vezbanja da se mnogo naprezem (mislim na kreatin kinazu) i da smanjim intenzitet i jos joj je druga doktorka rekla kada je cula kolike tezine dizem (2 bucice od 15kg, smejurija :rotf::rotf:) rekla da je to mnogo tesko i da mogu najvise po 2kg da dizem... Za bilirubine je jetra u pitanju i to je kao od toga sto jedem mnogo jaja pa da smanjim i vezbanje i jaja i da dodjem za jedno 2-3 nedelje opet.
Ja se ubijam od tuge jer me keva prati na svaki korak i nista mi ne daje, malopre sam trebao da radim grudi i triceps i nije mi dala da radim nista :sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
Valjda je logicno da mi ta misicna napetost bude povecana (kreatin kinaza) ako vezbam?:think: Sta bi onda trebalo da rade ljudi koji rade u teretani sa normalnim tezinama a ne ja sa po 30kg:eek::eek:
Imate li neko misljenje? Hvala unapred...
 
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bilirubin.html

Ovaj tekst me je mnogo obradovao, izgleda da imam Zilbrov sindrom... Bar se nadam da je tako :)

A za kreatin kinazu ne znam koliko utice vreme od poslednje misicne aktivnosti (treninga) do davanja krvi na rezultat... Npr. ja sam radio trening u utorak oko 11h a krv dao u sredu u 8h... Ako prodje npr. 2 dana bez vezbanja rezultat ce mozda biti normalan... Kao i npr. kad bi se krv dala 5 sati posle treninga mozda bi vrednost bila abnormalno visoka? :think::think:
 
Pa ti doktori nemaju veze sa mozgom.... Svi su debeli kao morzevi i imaju 90% veci rizik od srcanih i mozdanih udara, puse piju a ovamo znaju da se proseravaju drugom nesto.

Da dizaces tegove od 2=kga samo, a osnovac kada ide u skolu ide sa tasnom na ledjiam koja je teska min 15 kg-a.

Gde je logika?

Retard doktori.
 
Upravo to.. Katastrofa sta pricaju deci i roditeljima da ih naplase, a ovamo kad joj ja nesto kazem sta i kako radim ona kaze "to si sigurno na internetu procitao, ali ne znas da prevelik unos proteina ostecuje jetru i bubrege" a ja :dash::dash::roll:
Sto je najgore to slusa moja majka koja naravno kome ce da veruje, "strucnom doktoru" ili meni...
 
Ta povišena vrednost je bila fiziološka usled fizičke aktivnosti. CPK je enzim koji se koristi u procesu dobijanja energije iz ATP-a i normalno je da bude povišen u situacijama gde se traže velike količine energije.
Patološki povišene vrednosti mogu ukazivati na druge probleme ali su tada i vrednosti daleko veće od tvoje povišene vrednosti (preko 5000 pa i do 15-20000).
Skeletni i srčani mišići, kao i mozak su bogati sa CPK
Povećanje nivoa u krvi javlja se u svim slučajevima gde su oštećena i razorena pomenuta tkiva - srčani infarkt, povrede mišića, mišićne distrofije i premorenost, hipotireoza i moždani udar...
Vežbači se pronalaze u povredi tj oštećenju mišića i premoru.
 
Posle 12 dana u kojima sam pojeo manje od 10 jaja i odradio 3 treninga (sve osim nogu) sa nekih 60% snage, jutros sam dao krv i rezultati su sledeci: CPK 89 a Bilirubin 9, prethodni CPK 214, bilirubin 26... Sad ispada da je stvar bila u jajima i u jakom treningu... Bez obzira ja odradih dobar trening ledja :D Probacu nekih mesec dana da radim isto kao pre pa cu dati krv opet... Nzm samo sta da radim ako opet ova dva pokazatelja budu povisena :(
 

Back
Top