Kad su vam dosadile igrice?

Kupuje raja i ovdje igrice pogotovo ove preko stima. Ubodeš one lude popuste koji su čak i do 90% pa za male pare možeš uzeti dosta finih igrica. Sad ****** ko ima za to, naravno ali nije da nema takvih. Pogotovo ove što se online pikaju, primjerice ovaj overwatch ili battlefield 1. Nije ni svaka piratizovana igrica dobro piratizovana...

Ima period u godini kada mi se ne igra ništa a ima period u godini kada obavezno pikam nešto čim imam slobodnog vremena. Sad, iz tog gejming svijeta sam davno izašao, negdje u 2. razredu srednje ili tako nešto...
 
Kako na konzolama igre rade tečno a na kompu ne?Loši portovi ili šta?Gledam PS4 i XB1 imaju 8GB RAM-a i procesore slabije od 2GHz,moj komp je jači od toga a ne može ni novi PES da pokrene.

BTW stiže mi PS4 za nekoliko dana,moja priča o piratskm igrama se završava.
 
Kako na konzolama igre rade tečno a na kompu ne?Loši portovi ili šta?Gledam PS4 i XB1 imaju 8GB RAM-a i procesore slabije od 2GHz,moj komp je jači od toga a ne može ni novi PES da pokrene.

BTW stiže mi PS4 za nekoliko dana,moja priča o piratskm igrama se završava.

U poslednje vreme su često igre optimizovane za konzole, pa se potom portuju na PC. Uglavnom, mada na konzolama je fps obično zaključan na 30, dok na kompu može da se gura i preko toga, ako je mašina odgovarajuća, i ako je igra dobro optimizovana. Npr, moj komp solidno gura skoro 60fps GTA V, dok na ps4 kod zeta ide oko 30, nekad i manje.

Druga stvar, komponente kod konzola su napravljene tako da su podešene samo za igru, dok se grafičke i procesori za PC prave da rade i druge zahtevne stvari - rendering, editing, mining itd.


Što se tiče ps4, igraj ekskluzive poput Until dawn (za koju garantujem da je odlična), Journey, i najnoviji - Horizon Zero dawn.
 
Prvi utisci su bili meh,na HD-u bio jedino Metal Gear Solid a pucačine ne igram(naročito ne na džojstiku).Trial PES je povadio situaciju a sutra uzimam Until dawn i imam pitanje u vezi toga...Ako već na cdkeys-u nema to što mi treba,da li je Kinguin bolji od G2A?
 
Šta znam,vidim kod prodavaca hiljade pozitivnih i desetine negativnih ocena.Ko generalno kupuje na KP i Limundu zazire od tolikog broja negativnih.
Izabrao sam treću opciju-PC Game Supply.Prodaju a ne posreduju kao oba sajta gore,prihvataju naše kartice i brojeve telefona,jedino prvi put nije prošlo kada sam peške kucao broj kreditne ali preko PayPal-a iz cuga.Kome treba PSN kartica-preporučujem.Pored njihove potvrde o kupovini dobio sam i zvanični mail od Sony-a.

Until dawn sam instalirao ali igraću ga sutra,konzola ga u rest modu skidala 12 sati.
 
Obavezno javi utiske što se Until dawn-a tiče :cool:
Juče završio,igra je mrak.Preživele su mi Ashley i Sam,jedino mi bedak što Jessica-u nisam spasio(odabrao try to run umesto hide opcije,tokom cele igre je beg bio prava odluka).Ostale sam planski pobio,naročito Emily.:evil:Jedva sam dočekao tu priliku.

BTW iznenađen sam koliki je broj naših radio na igri,tokom credits-a se gomila prezimena završavala na -ić(ima i Kneževića :mrgreen: ).
 
Meni je prvi put samo Sam preživela :lol: Neke od njih je vrlo teško sačuvati, crnju pogotovo, baš je zeznut način da on ostane živ. Ali u svakom slučaju to daje više mogućnosti za ponovno igranje, ako ništa :3


Bajdvej, ne znam kako ne preporučih, ali igra koju obavezno moraš da igraš je Witcher 3 :cool: Ja je krenuo pre deset dana po drugi put i evo već imam utrošenih 30 sati na nju. Poljaci odradili posao valjano!
 
Znam za Witcher.Teško da bih ga pokrenuo na kompu a kako više nisam strani plaćenik još manje šanse su da kupim PS4 verziju,eventualno ako iskoči povoljno na KP-u.
Tanak sam s vremenom i zarazne igre bi me dokusurile.Nedeljama unazad bodem ljude u dupe i vadim im krv bukvalno,Sony sam uključio možda 10 puta od kako je stigao.Until dawn se prelazi za manje od 10 sati,meni je trebao skoro mesec.:lol:
 
Igram trenutno Teenage Mutant Ninja Turtles iz 2003. godine, dobro radi na mom skromnom laptopu. Pored toga igram moju omiljenu igricu svih vremena, Max Payne. Ubedjen sam da nikad neće biti napravljena igrica sa boljom atmosferom. Skinuo i Age of empires II, gradim sad svoje selo, izgradjujem armije i tako to. Ove novije igrice imaju više detalja i tekstura, to je tačno, ali ove stare imaju dušu. Evo recimo Max Payne 1 i 2, to je tačno taj noir fazon koji ja volim i koji nikad neće biti prevazidjen. Kad su napravili Max Payne 3 usrali su priču, to je bila samo jedna više igrica.
 
Prešao sam japansku igru/remek-delo "Nier: Automata", koja pokreće na zanimljiv način pitanja egzistencijalizma i suštine čoveka, i to preko sukoba androida i robota, što znači da u jednačini nema uopšte ljudske rase, ali je zanimljivo kako se kroz ovo obrtanje dođe do kul učinka u istraživanju dubokih pitanja.
Prešao i Dishonored 2, igra je bolja od keca, mehanizam je fluidniji, postoji više mogućnosti, priča dovoljno drži pažnju i odigrao sam igru u stealth maniru sa vrlo malo ubijanja da bih imao najbolji kraj, i igrao sa Emily.
 
Prešao sam japansku igru/remek-delo "Nier: Automata", koja pokreće na zanimljiv način pitanja egzistencijalizma i suštine čoveka, i to preko sukoba androida i robota, što znači da u jednačini nema uopšte ljudske rase, ali je zanimljivo kako se kroz ovo obrtanje dođe do kul učinka u istraživanju dubokih pitanja.
Prešao i Dishonored 2, igra je bolja od keca, mehanizam je fluidniji, postoji više mogućnosti, priča dovoljno drži pažnju i odigrao sam igru u stealth maniru sa vrlo malo ubijanja da bih imao najbolji kraj, i igrao sa Emily.

Vec duze vremena planiram da skinem Nier: Automata, i sve me nekako mrzi,i nemam nesto mnogo vremena
Neka saceka jos malo,junski rok... :hahaha:
 

Back
Top