kako poveyati tv i racunar
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: kako poveyati tv i racunar

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kako poveyati tv i racunar

povezao sam racunar sa tv-om i jedino sto mogu da vidim tv-u jeste radna povrsina bez boje.koji god program da startujem na tv-u se nista ne desava.polusavao sam treko tv tool-a ali nista.moyda ja neynam to pravilno pokrenuti.Inace korisrim graficku n-vidia fx 5200.probao sam i podesavati graficku na dualview ali nevredi.sve je isto unapred hvala

Zainteresovan član dino. (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: kako poveyati tv i racunar

Citat Original postavio danilo123
    povezao sam racunar sa tv-om i jedino sto mogu da vidim tv-u jeste radna povrsina bez boje.koji god program da startujem na tv-u se nista ne desava.polusavao sam treko tv tool-a ali nista.moyda ja neynam to pravilno pokrenuti.Inace korisrim graficku n-vidia fx 5200.probao sam i podesavati graficku na dualview ali nevredi.sve je isto unapred hvala
    Ha ja povezem i vidim sve ok i kada pokrenem film nevidim ga na tv-u a vidi se na monitoru i neznam kako da ga resim a sve ostalo se vidi samo filmovi ne PS: a da imam radeon 9200 SE

Zainteresovan član marko47 (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

I meni isto ajde neko ako ima resenje

Početnik
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U options vecine playera (negde pod general, negde pod video, negde pod filters) imas deo sa RGB,YUV i sl. flipers. Tako nesto. Ne secam se bas najbolje kako je god svakog playera ali probajte da chekirate ili unchekirate te stavke i slika ce vam se pojaviti. Naravno to vazi ako imate sliku na TV i ako vidite desktop, tj. ako ste resili onu stari fazon da najpe ukljucite TV pa tek onda trazite komandu za enable na grafickoj kartici.

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Question Re: kako poveyati tv i racunar

Nemas sta da diras dualview ides samo na clone,e tada nastaju navedeni problemi:

imam sliku na monitoru,a na tv-u ne(ili obrnuto)je li tako?

to ili je do playera ili driver ne valja(tj ne podrzava kloniranje slike)

pa moras da prebacujes primarni display monitor da bude,ili tv,zavisi gde hoces da gledas.

Meni je slika klonirana i sve mi radi gledam sliku i na tv-u i na monitoru i imam istu grafiku
    Fx 5200

pogledacu jos malo pa cu da ti javim u cemu je fora

moze da bude i do kabla kojim si povezao

pozz

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Smile Re: kako poveyati tv i racunar

Koliko je meni poznato kabel i software su jedini kompatibilni za povezvanje samo nemoj da zavezes cvor jer tu nastaje problemelektricnog praznjenja i mesanja dolaznog i odlaznog signala bar u cvoru. Znaci ne vezuj cvorove. A software samo instaliras i crack-ujes ili patch-ujes i koristis
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Početnik big_risk (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio dino.
    Ha ja povezem i vidim sve ok i kada pokrenem film nevidim ga na tv-u a vidi se na monitoru i neznam kako da ga resim a sve ostalo se vidi samo filmovi ne PS: a da imam radeon 9200 SE
    Pusti film iz recimo MV2 player-a i pre nego sto uvecas sliku tj. dva puta kliknes,pomeri je u desnu ili levu stranu i trebalo bi da se pojavi na TV-u.To ako nisi klonirao sliku.
    Tako je najjednostavnije.Inace i ja imam istu graficku i radim tako.

Početnik
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

OCI MOJE LIJEPE, PRIJE NEGO STO URADIS BILO STA OD OVOGA STO SU TI POSTOVAN EKOLEGE SAVJETOVALE PRVO PROVJERI U KOM FORMATU TI PC SALJE SLIKU NA TV. TREBA DA BUDE PODESEN NA PAL B.
    Demon

Početnik
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

JOS DA NAPOMENEM, DA UOPSTE NIJE POTREBNO KORSTITI CLONE MODE, AKO ISPRAVNO IDENTIFIKUJTE OBA EKRANA. A AKO VEC IDES NA CLONE MODE, ONDA PODESI I OPCIJE KAKO CE STA DA SE PRIKAZUJE, VIDEO KAO FULL SCREEN NA TV-EU, A OSTALE STVARI ISTO KAO I NA RACUNARU. NVDIA JE TO TAKO LEPO RESILA, SAMO TREBA MALO PROMUCKATI GLAVOM, AJD OCI MOJE JAVI AKO PONOVO NE USPIJES PA CEMO PONOVO

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Cool Re: kako poveyati tv i racunar

Citat Original postavio demonus
    JOS DA NAPOMENEM, DA UOPSTE NIJE POTREBNO KORSTITI CLONE MODE, AKO ISPRAVNO IDENTIFIKUJTE OBA EKRANA. A AKO VEC IDES NA CLONE MODE, ONDA PODESI I OPCIJE KAKO CE STA DA SE PRIKAZUJE, VIDEO KAO FULL SCREEN NA TV-EU, A OSTALE STVARI ISTO KAO I NA RACUNARU. NVDIA JE TO TAKO LEPO RESILA, SAMO TREBA MALO PROMUCKATI GLAVOM, AJD OCI MOJE JAVI AKO PONOVO NE USPIJES PA CEMO PONOVO
    Kako oci moje da ima sliku na Tv-u ako nije klonirana............. to je skroz neverovatno,pa lepo pise singl,clone,dualview,span>vertical,horizontal.
    Standard je samo Mon.i ne mozes identifikovati vise nista osim njega.....
    A pod clone kada identifikujes pod 1 vidis Mon.,a pod 2 Tv-e.......
    I ne moze nikako drugacije............8-)

Početnik big_risk (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: kako poveyati tv i racunar

Citat Original postavio dvr_liberty
    Kako oci moje da ima sliku na Tv-u ako nije klonirana............. to je skroz neverovatno
    Nije neverovatno uopste.
    Da bi mogao da vidi sliku(video)nemora da klonira.A da bi video ikonice mora da stavi tv kao primarni(1) a monitor kao sekundarni(2) ili da se klonira.
    I jos nesto tacno je da slika koja se salje na tv mora da bude u pal b.

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio big_risk
    I jos nesto tacno je da slika koja se salje na tv mora da bude u pal b.
    Slusaj to stoji sve,ali je nebitno da li je pal/b ili neka druga frekvencija jel' mozes naknadno da povecavas sliku ili smanjujes(to ti radi frekfencija,normalno ta pal/b je default neces birati sigurno tamo nesto tipa Azije,Amerike .) tj.da radis sa slikom na Tv-u sta god hoces nevezano za Mon.A tih pal/b frekvencija imas u pola Evrope:Belgija,Francuska itd........
    E,ako hoces da snimas(prebacujes) na VHS neki DivX,ili DVD-e,ili cak kako igras neku igricu onda mora da stoji pal/b jer video rekorder ne bi video sliku,odnosno snimio bi NISTA.
    A ono sto se desava da imas sliku samo na Mon.,a Tv-e nema ili obrnuto to je do drivera graficke karte SIGURNO.Probaj da nadjes noviji driver za grafiku(od postojeceg,ali samo ako imas navedene probleme)i videces razliku u opcijama,malo je kao drugacije..i tada ces da postavis sve kako treba i imaces sliku i na Mon., i na Tv-u.
    pozz8-)

Slične teme

1. kako prebaciti video sa you tube na računar
    Autor kreho52 u forumu Multimedija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.01.2010., 17:12
  2. kako da prebacim slike u racunar sa samsung sgh e 310
    Autor milicgenije u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.06.2005., 06:15
  3. Kako da povežem računar i TV
    Autor Alex.L u forumu Hardver