Da li neko zna nesto o...

Markoni_kv

Primećen član
Poruka
582
Pozdrav svima,desilo mi se nesto strasno,pre mozda jedno mesec dana,upoznam jednu devojku,inace (inace drugarica od moje devojke isle zajedno u osnovnu)videli se par puta izlazila sa nama lepa devojcica,nepunih 19 godina,otisao sam na more vratio se i sinoc mi javi devojka da je ta mala UMRLA.Iz cista mira pala u komu,izliv krvi u mozak i nema je vise.I ako je nisam nesto ekstra poznavao,ipak mi je zao,zdravo lepo dete i tako odjedanput.Da li bi neko mogao da mi kaze nesto vise o tom izlivanju krvi u mozak,od cega nastaje,da li iko prezivi to?
Hvala
 
Po opisu (obzirom da se radilo o mladoj i zdravoj osobi i da je do izliva doslo naglo i bez provokacije kolko shvatam - nije bilo udaraca u glavu?) lici mi na pucanje aneurizme. Aneurizma krvnog suda je prosirenje krvnog suda oslabljenjem ili cepanjem unutar zida krvnog suda - stvara se kesasto prosirenje, i na tom mestu je krvni sud osetljiv i slab te moze doci do pucanja i na neznatnu provokaciju (kao sto je na primer naprezanje na toaletu). Kod mladih zdravih ljudi ovo stanje je cesto urodjeno, dakle aneurizma odavno postoji, ili moze da postoji slabost krvnog suda na kome se formira aneurizma tokom vremena, ne manifestuje se nikakvim smetnjama dok ne pukne. Ako je aneurizma mala, moze doci da manjeg infarkta mozga i prezivljavanja pacijenta sa razlicitim posledicama, ali ako je aneurizma veca (sto je moguce da je ovde bio slucaj) krvarenje je vece i tesko prezivljivo. Ovo je naravno samo hipoteza sta se mozda dogodilo, ne postoji nacin da iz opisanog postavimo ista vise od puke hipoteze. Tragedija, u svakom slucaju. Zao mi je....
 

Back
Top