Citati i misli poznatih

"Ima ljudi koji misle da se širenje pozitivne energije može naučiti, da postoje fraze, reči ili rečenice koje stvaraju pozitivnu energiju same po sebi. Nije tako. Energija, pozitivna ili negativna, nalazi se u čoveku. Ne može iz čoveka izaći ono čega tamo nema. Da bismo mogli širiti mir, moramo se najpre mirom napuniti. Da bismo mogli širiti radost, mora nam najpre srce biti radosno. U suprotnom, i reči najveće utehe zvučati će kao napad iz usta nezadovoljnog čoveka."

Carl Gustav Jung
 
551218_349531498458426_1738372494_n.jpg
 
Zarekao sam se, da o tebi vise pisati necu.
I ispostovao sam samoga sebe, mozda po prvi put u zivotu...
Ne pisem ti...
Iskreno bih ti rekao nesto...
Ma, drago mi je sto te napokon nema u mom srcu...
Jer me shvatio sam, na tezi i bolan nacin, da me iskreno ne zasluzujes.
Moraces dobro da, zaviris u svoja osecanja, svoju dusu i pomucis se, kao nikada do sada, da bi me vratila...Ipak...Tesko...
 
Zaljubljenost ima kraći garantni rok od čajnika, a u braku se od čajnika manje i koristi. Bolje je biti naoružana slepom verom da će se kad je jednom nestane, ljubav ponovo vratiti. I hoće, vratiće se. Protekle godine sam naučila da ljubav u braku nikad nije ni potpuna ni završena. Da mora biti savitljiva, prilagodljiva. Ako se suviše navikneš na one divne ljubavne žmarce, nećeš imati čime da ih nadomestiš kad iščeznu. - Kejt Karigan
 
Jezici su kao more,stalno osciliraju. U jednom momentu napuštaju jednu obalu ljudske misli i osvajaju drugu. Sve sa čega se bujica njihova povuče,sasuši se i nestane sa tla. Tako se ideje gase,riječi nestaju...
Svaki vijek nešto unese u njih i nešto im odnese! Što se tu može,to je neizbiježno!


Viktor Igo
 
Hiljadu nečijih srećnih časaka biće kao ovaj, ali ovaj nikada više. Hiljadu tuđih ljubavi biće kao ova, ali ova nikada više. Nikada: jedina konačnost. Prvi put znam šta je sreća, osjećam je, vidim, mirišem. Cio svijet i cijela vasiona, nas troje. Nikog drugog osim nas nema.
Meša Selimović
 
" Чувај ме, јер ја сам Твоје зрно песка у пустињи. Ако ме изгубиш. никада ме нећеш наћи а свако ће Ти личити на мене. "

~ Ибн Кајим
 
"Poezija zblizava i sjedinjuje neraskidivim vezama sve duse koje je vole. Mada one uostalom u svom zivotu traze najrazlicitije stvari, neke potpuno preziruci ono sto je za druge svetinja, i mada ne cene niti primecuju jedna drugu, ostajuci vecno tudje, u ovoj sferi one su ipak sjedinjene i uspokojene visom carobnom moci. Jedna muza trazi i nalazi drugu, a svi potoci poezije se slivaju u veliko zajednicko more.

Razum je jedan jedini, i to isti kod svih; ali kako svaki covek ima svoju sopstvenu prirodu i svoju sopstvenu ljubav, tako svako u sebi nosi i svoju poeziju."


Razgovor o poeziji, Fridrih Slegel
 

Back
Top