Temperatura hard diska

OKLAGIJA:
Treba mi program za merenje temp. :oops:
Disk je WD800LB

Merenje temperature nema veze sa diskom.Ako imaš Asusovu matičnu ploču,onda sa njihovog sajta skini Asus probe,program koji pored temperature procesora,matične ploče i kućišta,meri i broj obrtaja ventilatora,i još mnogo,mnogo toga.Takodje,dobar je i Sandra program.Ima toga na netu puno,samo treba uz pomoć Googla potražiti,ali i ovo što sam ti predložio je "puna kapa".
 
nikodim:
Mislim da ti programi nisu precizni i tacni... ali samo mislim. Da li se neko zanimao i istrazivao u tom smeru, u smislu validnosti vrednosti u tim softverima?

Prošle godine sam naleteo na neki sajt (zaboravih koji)koga smatraju validnim u oblasti o kojoj pričamo,na kome su objavljeni uporedni podaci o merenjima putem raznih,nama poznatih softvera.Razlike medju njima su minimalne,gotovo zanemarljive.
A što se preciznosti tiče,ovi softveri što se sa neta mogu skinuti,sasvim su dovoljni i pouzdani,bar kad je u pitanju kućna upotreba.
 
Hvala na odgovoru... Ja sam koristio ASUS-ov Probe ali jako kratko, medjutim cinilo mi se da je razlika izmedju tepmerature koju mi je on pokazivao i temperature koju sam ocitavao u BIOS-u prilicna, medjutim... mozda je kuler uspevao da spusti temperaturu procesora posle restarta i ulaska u BIOS. Odatle moja sumnja i znatizelja... :wink:
 
Neznam da li ste obratili paznju na pitanje. Coveku treba program za merenje temperature HARD DISKA, a ne ploce ili procesora. Asus probe meri temperaturu ploce i procesora. Za merenje temperature hard diska postoji jedam mali program (DTemp), sve ukupno oko 216 KB.
Meri temperaturu hard diska i upozorava ako predje dozvoljenu(zadatu od korisnika ili defolt).
Imam taj program i mogu ga poslati ali dajte mi mail.
 

Back
Top