Urosevac

Ljudi,javite se svi,ubice vas nostalgija,lepo bi bilo da ovaj forum zazivi,da makar tako ostanemo u nasim lepim godinama,koje smo zajedno prozivljavali!I MARIO,BAHUS,ZMAJ,INTERMEZO,ALAN FORD,DM,JAPANAC,LOVAC,LADY,MONACO,TOP NIGHT,AS,LUKAS,DUSAN SILNI,DOM JNA,svako od tih mesta nosi neku svoju uspomenu,na vrene kada smo bili srecni,a da zaboravio sam GALIJU!Neki su i ovde srecni,ali ce svako nositi pecat na srcu,zvani UROSEVAC!Prosli smo sve zajedno,od panka,do dizela,od Borca pa do Zvezde!
 
Поздрав Коцо...:bye:

Све смо прошли али једно остаје....Звезда је живот, остало су ситнице:arrow:
 

Prilozi

  • lastscan 1.jpg
    lastscan 1.jpg
    46,2 KB · Pregleda: 37
Zvezda je zivot,sve drugo su sitnice!Pozdrav i vama delije sa "ferizajskih' ulica!Slika je extra,zao mi sto je nemam,kako bi mogao da mi pustis kopiju na adresu?A,da zaboravio sam Cergu,nece mi Gojko zameriti,a i prethodni vlasnici!Pozdrav vama zemljaci moji,kako bi bilo da malo ovo omasovimo,tj. da cesce catujemo i razmenjujemo novosti?
 
Pozdrav svim UROSEVCANIMA. Ja sam malo ( vise ) mladji od was ali hteo sam da napisem nesto cisto da se zna da sam iz NAJLEPSEG GRADA NA SVETU " NARAVNO UROSEVCA" Samo me nervira malo ovaj Koca sto je delija :) KOCO BRATE PARTIZAN JE SAMPION :D
 
Pozdrav za Mikija i veselog grobarcica!Da,sad sam u Lapovu!Da,igrao sam rukomet za skolu,bili smo prvaci Kosmeta!Veliki pozz za sve i ljudi javljajte se...A za sve grobarcice:ZVEZDA pamti Bari,a partizan FLJAMURTARI
 
Primetila sam da se obicno javljaju mladi,oni koji su skoro otisli sa KOSOVA,ONI KOJI SU JOS U VEZI SA SVOJIM DRUSHTVOM,ONI KOJIMA DANI PROVEDENI NA Kosovu nisu daleka uspomena.NJIMA NIJE UPUCENA OVA PORUKA!!!Oni ce svoje staro drushtvo mnogo lakse naci!Ovo posvecujem onima koji su vec dugo,dugo razdvojeni,a narocito onima koji ,zbog spleta razlicitih okolnosti nisu 25 godina bili u Urosevcu,onima koji ne bi u mimohodu prepoznali starog druga,iako je sedeo iva njih i shaputao im"Nemacki seljacki rat"na casu istorije!!!Ovo posvecujem DAVNOJ PROSHLOSTI,DAVNIM sedamdesetim godinama,l971,1972,73...STAROJ,TROSHNOJ GIMNAZIJI PORED DOMA ARMIJE,oronulim ucionicama u kojima je dimila pec na drva,siromashtvu,crnim keceljama,zvonu koje nikad nije zvonilo ranije,a mi strepeli da nas ne prozovu!!!!Mozda oni koji su skoro otishli ne misle tako!Oni su imali veliki deo zivota i posle te gimnazije provedenog u Urosevcu.Ja nisam. Za mene je vreme stalo !Ja mislim da bih(i kada bih mogla danas da odem tamo)zurila na predcas iz srpskog,jer Prof.Zivka Josip je stroga,ne treba zakasniti(ja sam je puno volela-bila je to moja Ava Gardner).Kako smo tada,onako siromasni,naivni,u crnim keceljama,prashnjavih cipela bili puni elana,zanosa,planova ,misleci da je najveci problem pismeni iz matematike,ukor razrednog staresine ili zaboravljena oprema za fizicko.Kako smo bili naivni!!!PROBLEMI SU TEK DOLAZILI!!! Izvinite za ovaj izliv patetike i sentimentalnosti.Nocas sam na radiju ,posle dugog vremena cula pesmu"Jedne noci u decembru"od Kemala Montena-pesmu sa kojom je pocelo nashe matursko vece.Setila sam se prvog plesa i ove pesme i nespretnog hoda u prvoj dugoj haljini i lupanja srca dok sam ishla na podijum za ples. GDE STE GENERACIJO CRNIH KECELJA I BELIH MISLI I LICA,SADA DODUSHE IZBORANIH ,ISHAMARANIH I SETNIH??Da li je ostalo bar neshto od onoga ranije!!!NEKA VAS OVE MOJE RECI PODSETE BAR NA TRENUTAK NA DIVNU,SIROMASHNU MLADOST!Vashoj deci ne dajte da ovo citaju jer ce reci da je"Bljak",ali se vi setite!Prva pesma na maturskoj veceri,nespretno izvedena od nekog lokalnog sumljivog sastava je bila"Jedne noci u decembru"Ne zaboravite to !!POZDRAV SVIMA ONIMA KOJI SU SE PREPOZNALI ,SETILI,PROGUTALI KNEDLU ILI SAKRILI POGLED PLASHECI SE SUZE,POZDRAV SVIM PROFESORIMA I UCENICIMA STARE GIMNAZIJE U UROSEVCU,POZDRAV MOJOJ PROSHLOSTI!!!

Pocela je zima ! Kakve su to zime bile u Urosevcu tih davnih sedamdesetih!!Sneg beo,najbelji,nasi stari kaputi uski,ali topli,dusa topla, na licu smeh ,baklave i boza u glavnoj ulici posle casova (sa jedva skupljenim parama ),Cvele,Sirce,Verica,Redza,Patka,Lale....Gde li ste sada,gledate lsovaj crni sneg i secate li se nasih belih,nevinih snegova!
 
gde sste bre urosevcani. jel ima neko neku sliku da posalje da se setimo starih uspomena. Ja sam dragan Lukic Maxa pozdravljam vas sve i generaciju 1979. I da li neko zna gde je Dragan Kokotovic Koka. pozdravljam generaciju koja je zavrsila ekonomsku skolu 1997 poz svima
 

Back
Top