My documents prazan
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: My documents prazan

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano My documents prazan

Da ne povjerujete...

Danas sam ma ednom racunaru imao doista za mene do sada nevidjen problem..

Odjednom mi je nestalo svih dokumenata iz fascikle My Documents...

Bilo je tu dosta dokumenata veoma potrebnih...

Pokusao sam sa System restore da to vratim ali ne ide..

Zatim sam uzeo GetDataBack program i povratio vazne dokumente i sacuvao ih..

Posto sam to uradio onda sam krenuo da vidim u cemu je fora, pa sam spasene dokumente ponovo iskopirao u fasciklu My documents ali njih ni nakon kopiranja NEMA... Sad sam i sam zbunjen..

Virusa je bilo dosta, ocisceni su kao i spyware programo nekih par koijih je bilo...

Sad da li je neko imao ovako neobican slucaj i sta raditi, bas me zanima, a da napomenem da svako naredno kopiranje bilo kog dokumeta mi kaze da takav dokumenat vec postoji u fascikli My documents ali ne mogu da ga vidim nikako...

Ako imate iskustava pisite jer me crv ubi da saznam sta je problem .

Pozdrav i hvala...GZ

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

he he

cudan problem, ali ja stvarno nemam pojma sta bi moglo da bude.

mogu jedino da ti predlozim da prebacis My doc. na Data D ali tako da se svi novi fajlovi cuvaju na data D, znaci ne copy/paste nego preko properities da ga prebacis na D, pa reci onda da li je isto.

pozz

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da bitno je da sam sacuvao podatke.. i Naredne znam kako mogu da organizujem, ali ovo je bas blesav slucaj...

Posebno mi je bilo interesantno kada pokusam opet neki doc da iskopiram u my documents on kaze da vec postoji, ali da se vidi nemoguce...

Volio bih znati ovu misteriju...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

@GZ – moram primetiti vrlo strpljivo i dobro „celjade“
    Vidi, mozda se neko igrao sa tvojim racunarom pa je sakrio dokumente koji su i dalje tu, naravno. Pokusaj da na Tools/Folder Options/ kartica Veiw cekiras opciju Show hidden filed and folders... Pa ako ih ugledas, bice da se neko igrao.
    Pozdrav.... i javi da li je uspelo, ako nije, onda su to vec neki paralelni i duhovi i svetovi i tu nema pomoci.

Zainteresovan član zanzi (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

GZ trazi pomoc?
    Ne verujem da je u pitanju tvoj racunar s obzirom da pise da je bilo dosta virusa i spyware programa. Eto ti sad, kad tebi treba pomoc, nema zive duse.
    Nisam nista pomogao, samo sam konstatovao.
    Veliki pozdrav.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Zanimljivo (meni, a tebi sigurno nije), ono sto mogu da pretpostavim je da je uzrok misterioznog nestanka to sto je FAT tabela malo pobrljavila i ne moze bas da se snadje. Kako da resis, ne znam, neki Utility za ta posla, Check disk (sa ukljucenim error correction).

Skoro sam imao zanimljiv slucaj kad sam sredjivao muziku na racunaru.
    Pesme su bile u jednom folderu nabacane i bilo je poprilicno (oko 2000). I posto je bilo dosta pesama od istih izvodjaca krenem da pravim foldere sa nazivima izvodjaca, a nakon toga u njih da trpam pesme.
    I svaki put kad ima vise od 7-8 pesama koje prevucem u folder desi se da nekoliko njih "ispadne" iz istog i pojave se odmah iznad ili odmah ispod njega. Kad ih ponovo prevucem do foldera javlja mi isto sto i tebi, da vec postoji unutra, a ono ne postoji.
    Isto mi se desavalo da nakon prebacivanja manjeg broja pesama "ispadnu" pesme iz poslednjeg foldera u kojem je bilo vise pesama.
    Svaki put pesme su bile selektovane.
    Check Disk nije nasao nikakve greske, virusa nema 100% jer redovno updateujem sve programe, a i skoro sam radio full scan racunara.
    Drugo sto bi moglo da bude je ono sto su ti vec rekli, a to je da imas Hidden fajlove ili mozda sistemske (mada ne verujem da je ovo poslednje bas lako izvesti sa dokumentima).

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala svima na odgovorima...

Elem.. Racunar o kome je rijec naravno nije moj. vec mog kolege koji i ne vodi bas racuna pretjerano o istom, ali eto kolegi da pomognem..

Kako rece neko moze da bude problem u FAT tabeli, sad, nisam naveo da je XP OS pod NTFS tabelom, ako se ne varam...
    Moguce je da je problem sa HDD-om ali iskreno sve je drugo na svom mjestu sem My Documents.. Bitno je da sam spasio dokumente kojih je bilo nekoliko hiljada.. Sta da kazem ovu sam temu otvorio iz razloga sto ne znam moguci uzrok desavanja i za mene je misterija sa kojom se nisam susretao...

A sto GZ trazi pomoc, pa sta da kazem, daleko od toga da GZ zna previse, samo sam skromni korisnik racunara..

U svakom slucaju hvala svima na odgovorima a tema neka ostane, pa ako odgonetnem ovu misretiju napisacu da bi nekome eventualno pomoglo ako se bude susretao sa ovim problemom...

Pozdrav svima i Hvala...

Slične teme

1. Recent Documents
    Autor markojovicic u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.11.2008., 10:56
  2. Cuvanje My Documents
    Autor princ_92 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.10.2008., 00:18
  3. My Documents - iskljucivanje opcije
    Autor SandraJ u forumu Softver