neuspesna instalacija

S

saka

Gost
Vise puta sam pokusao da instaliram windows XP na mom pentium II kompjuteru ali ne ide, uvek mi nakon prvog restarta izbaci plavi ekran gde pise da imam virus ili da proverim hard disk ili neke kontrolere i tu se ukoci.Instalaciju sam pokusao iz vindowsa ME i sve ide lepo do restarta,ince racunar radi sasvim ispravno i prihvata insalacije win 98 ili me.Har disk je quantum 20 GB 7200 i podeljen je dve particije partition magicom.Da li mu mozda treba disketa da ocita neke drajvere ?
 
Ma ne bi trebalo nikakve drajvere da stavljas da bi instalirao operativni sistem (a i gde bi ih instalirao pre instalacije OS-a)!!!
Kako si pokrenuo instalaciju, jesi li isao na UPGRADE ili CLEAN INSTALL?
 
Cd sa windowsomXP bi trebao da ti bude butabilan.Dakle,nemoj da kreces sa instalacijom iz winME,vec mu u biosu daj da first boot device bude CD,ubacis CD i instalacija krene.Ovako mu mozda smeta nesto od pokrenutih procesa pod winME.
 
ovde moze da bude milion stvari u pitanju... od overklokovanog racunara (od strane korisnika ili od strane dilera), pogresnih setovanja u BIOS-u do neispravne memorije (98 i me nece zauzeti onoliku kolicinu memorije koliko xp pri instalaciji)....
ja savetujem prvo ucitavanje osnovnih BIOS vrednosti u samom biosu, pa ako tada ne prodje instalacija, testiranje memorije... poz :roll:
 
bundeva:
Cd sa windowsomXP bi trebao da ti bude butabilan.Dakle,nemoj da kreces sa instalacijom iz winME,vec mu u biosu daj da first boot device bude CD,ubacis CD i instalacija krene.Ovako mu mozda smeta nesto od pokrenutih procesa pod winME.
Pa jesi li probao ovo sto ti je objasnio Bundeva?
I kad dodjes do dela kada te pita da formatiras particiju, formatiraj je i instaliraj XP na cistu formatiranu particiju,sa njim ce doci i drajveri (osim ako nemas neki hardwer koji je manje poznat,tj. krsh, ili ti je neki deo hardwera noviji od XP-a),i eto ti ciste instalacije!
Ovako bi moralo da uspe...
 
saka:
Imam 256 mb rama (128+64+64) da li bi nesto uspeo kada bi ostavio samo ovih 128 u komadu
ufffffff......
problem je u tome sto moze bilo koji modul od ta tri da bude neispravan sa jedne strane, a sa druge moze da se desi da jednostavno se ne kapiraju najbolje...
moraces da testiras prvo jedan po jedan modul a zatim i njihovu kombinaciju i u svakom slucaju ni ne pomisljaj na overkloking masine...poz
 
Vidi prijatelju, 256 MB RAM-a je sasvim dovoljno za XP!
Postoji pravilo da prvo pokusas da provalis problem tako sto ces proveriti najbanalnije stvari!
Ajde probaj da uradis kao sto ti je Bundeva rekao da lepo ubacis CD instalacije, restartujes komp, butujes sa CD-a i samo ispratis instalaciju!
U prvim koracima instalacije, formatiraj tu particiju nakojoj hoces da instaliras XP, i prati dalje do kraja!
To ti je prvi i najprostiji nacin za instaliranje OS-a!
E sad, ako budes imao problema tada, probaj da uradis kao sto su ti rekli d1 i ZombieYU, da pstavis DEFAULT vrednosti u BIOS-u (nije komplikovano)!
E, ako i tada ne bude islo, onda imas problem ,tad se javi i reci sta se desilo!
Morala bi da uspe instalacija onako kako su ti objasnili, neka sada RAM-a, ne diraj ga , treba ti svih 256 MB (nek ti ne pada na pamet da sklanjas te dve po 64 MB!!!)!
Ajd sad pa sa srecom!
Pozdrav!
 
IJAO,PADE MI NA PAMET!!!
DA TI NIJE SLUCAJNO U BIOS-U AKTIVIRAN "BIOS VIRUS CHECKER"???
Ako ti je to aktivirano ,MORAS GA DEAKTIVIRATI, to ume da pravi gluposti pri instalaciji!
Ili mozda gresim, ali mi se vrlo cini kao moguce resenje problema!!!
 
Svaki put kad hocu da se konektujem moram da ukucam pasvord i ako mi je cekiran opcija za pamcenje ,ali tamo gde treba da je pasvord je potamnjeno i ne moze da se ukuca.Sta treba da se radi ?
 
saka:
Vise puta sam pokusao da instaliram windows XP na mom pentium II kompjuteru ali ne ide, uvek mi nakon prvog restarta izbaci plavi ekran gde pise da imam virus ili da proverim hard disk ili neke kontrolere i tu se ukoci.Instalaciju sam pokusao iz vindowsa ME i sve ide lepo do restarta,ince racunar radi sasvim ispravno i prihvata insalacije win 98 ili me.Har disk je quantum 20 GB 7200 i podeljen je dve particije partition magicom.Da li mu mozda treba disketa da ocita neke drajvere ?

Probaj instalaciju sa obaveznim formatiranjem particije za XP. ME i XP se bas ne vole!! Nemoj da koristis upgrade opciju jer to nece moci ove noci, nego ubaci cistu instalaciju XP-a na logicku particiju. Ako i to ne prodje probaj da formatiras particiju u NTFS fajl sistem. Za XP Ti treba minimalno 98 MB RAM-a.
 

Back
Top