Pitanja za experte sa krstarice

Na razocarenje zenske publike naseg foruma , moram ih obavestiti da jos posedujem klasican el. kuvajuce telo sa RINGLAMA .
I sad posto se konektujem na krstu a u medjuvremenu mi se pije kafa , ne zelim da stojim pored sporeta i cekam da se voda polako zagreva , vec onako (sad da me ne cuje ministarka el. privrede ,) ukljucim ringlu do usijanja , i onda stavim tu brizljivo opranu djerzvu na istu da bi to provrilo za nekih dvadesetak sekundi , tek toliko da ne propustim neki post . No da se vratim na pitanje , sa te brizljivo oprane djerzve uvek sklizne neka poveca kap bas u OVALNI CENTAR te klasicne ringele , i nervozno se valja tamo vamo , nikako da ispari . Elem sve usijano , a TA osrednja kapljica vode se suprotstavlja tom usijanju . I sve to tako desetak minuta , dok ne dodje neki zajeb .
Pitanjce , zasto ta kapljica ne zeli da ispari kao svaka normalna voda .
 
Poslednja izmena:
Na razocarenje zenske publike naseg foruma , moram ih obavestiti da jos posedujem klasican el. kuvajuce telo sa RINGLAMA .
I sad posto se konektujem na krstu a u medjuvremenu mi se pije kafa , ne zelim da stojim pored sporeta i cekam da se voda polako zagreva , vec onako (sad da me ne cuje ministarka el. privrede ,) ukljucim ringlu do usijanja , i onda stavim tu brizljivo opranu djerzvu na istu da bi to provrilo za nekih dvadesetak sekundi , tek toliko da ne propustim neki post . No da se vratim na pitanje , sa te brizljivo oprane djerzve uvek sklizne neka poveca kap bas u OVALNI CENTAR te klasicne ringele , i nervozno se valja tamo vamo , nikako da ispari . Elem sve usijano , a TA osrednja kapljica vode se suprotstavlja tom usijanju . I sve to tako desetak minuta , dok ne dodje neki zajeb .
Pitanjce , zasto ta kapljica ne zeli da ispari kao svaka normalna voda .
Капљица лебди на ,,ваздушном јастуку" од паре и чува главнину масе капљице од контакта с усијаном ринглом, некад се то и мени дешавало.
Бтв ми користимо гас у кухињи, кафа се спреми за 10-15 секунди.
 
A mene zanima zasto covek ne moze sam sebe da golica? :think:
I mene to zanima .Verovatno je u pitanju nekakav bio potencijal .

- - - - - - - - - -

Капљица лебди на ,,ваздушном јастуку" од паре и чува главнину масе капљице од контакта с усијаном ринглом, некад се то и мени дешавало.
Бтв ми користимо гас у кухињи, кафа се спреми за 10-15 секунди.
Imam i na gas , ali kaFa na gasu nije nesto ok.
 
I mene to zanima .Verovatno je u pitanju nekakav bio potencijal .

- - - - - - - - - -


Imam i na gas , ali kaFa na gasu nije nesto ok.
Кафа на гасу/струји по рецепту турског амбасадора у Србији(била тамо негде пре десетак година серија о амбасадорима у Србији, свака епизода један амбасадор).
Кад кафа у џезви почне да се ,,диже" скида се с рингле и у шољицу преспе неколико кашикица ,,кајмака", врати се на ринглу и кад се опет ,,подигне" поново се кајмак кашикицом пребаци у шољицу и џезва врати на ринглу.
Сада трећи пут када кафа узври, скине се с рингле и преспе сва у шољицу.
То би било то, турска кафа по рецепту амбасадора Турске!
 
Vecina nas bi htela odgovor na neke "banalne" stvari iz pojava koje nas okruzuju .Evo prilike za visokoskolovane inzinjere sa krste da nam odgovore.

Eto za pocetak neka mi experti odgovore zasto med koji se sliva niz kasiku uvek pravi krugove u istom smeru .

Ако мислиш на то да се кругови увек формирају у једном смеру обртања и да то има везе са северном хемисфером где се и вода у сливнике увек врти у једном смеру, могу само једну ствар рећи: мање дангуби на такве појаве.
 
Ако мислиш на то да се кругови увек формирају у једном смеру обртања и да то има везе са северном хемисфером где се и вода у сливнике увек врти у једном смеру, могу само једну ствар рећи: мање дангуби на такве појаве.
Mi ne dangubimo, mi imamo temu.
 

Back
Top